Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerettek Budapest lakni?...

Szerettek Budapest lakni? Milyen az élet?

Figyelt kérdés
Olyanok véleményére is kíváncsi vagyok aki régen ott lakott. Én 5 évet voltam fenn suli miatt, de valamiért nem tudtam megbarátkozni a várossal...Szórakozni tényleg lehet, mert ezeregy ilyen hely van, de a város nekem kicsit nyomasztó.
2019. aug. 20. 10:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Nem igazán szeretem a várost. Egyetlen előnye hogy relatíve közel van az egyetem, sok a munkalehetőség.
2019. aug. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
En 20 evig laktam ott, ott nottem fel, de mivel nagyon draga ott a lakhatas, ezert videki varosba kenyszerultem. Sokkal tobb a program, a valasztek, a munkalehetoseg a fovarosban. Az emberek gondolkodasa nyitottabb, videken az embereknek nem mobilisak, hiaba szar a munkahelyuk, nem valtanak, kicsit burokban elnek. Mivel ott nottem fel, hozzaszoktam, hogy tomeg van, de megtanulod ignoralni az embereket, emiatt itt meg lehet, hogy bunkonak tunok az utcan, mert itt meg nagyjabol mindenki ismer mindenkit. A BKK-t azota imaimba foglalom, a videki tomegkozlekedes katasztrofa, a menetrend is tok mashogy van kiirva, kevesebb jarat van, ezt nagyon nehez megszokni. Nyilvan a buzt, a csoveseket, a nyomornegyedeket en sem szerettem, de nem ilyen kornyeken laktam, parszor egy heten el lehet viselni. En nagyon szerettem ott lakni, remelem, egyszer meg vissza tudok koltozni.
2019. aug. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen kérdésekből ezernyi van, és mindig leírom. Melyik részen?

Akkora ez a város, hogy ha nem határolod be a kerületet legalább, akkor értelmetlen a kérdés.


Én a XI. kerületben lakom lassan 4 éve (előtte egyetem alatt is a környéken laktam) Én szeretek itt élni. Egyedül a garázs hiányzik. De hát ez a lakás hibája, nem a városé

2019. aug. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én majdnem 10 éve élek ott. Minimál életet éle, így nem nagyon megyek szinte sehova sem, de van, hogy eltervezem, hogy ezt-azt megnézem, és elmegyek. Az élménnyel tölt el, mert látok-tapasztalok új dolgokat.

Az emberekkel nem nagyon foglalkozom - ők sem velem -, van pár erőszakosabb kéregető, vagy adsz, vagy nem nekik valamit. Sokszor olyan érzésem van, hogy Vlagyikavkaz találkozik Los Angeles-sel, azaz pl.: egy XIX. kerület 10 emeletesei közelében ha látsz egy Teslát, az elég nagy kontraszt tud lenni.

2019. aug. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én a VIII. kerületben éltem (Rákóczi tér), de az nagyon visszataszító környék volt.
2019. aug. 20. 12:25
 6/12 anonim ***** válasza:
Én itt születtem, de tíz helyen laktam eddig a városban a belvárostól kezdve a leszuttyadt gettón át Budáig mindenfelé. Igazat adok annak, aki írta, hogy nagyon nem mindegy, hol laksz. A Rákóczi tér környékén nem laknék szívesen (bár vannak barátaim, akik kedvelik), hiába van minden közel, a tömeg, a zoral arcok elszomorítóak számomra. Eleinte sznobériának tartottam, mikor a budai ismerőseim arra esküdtek, csak a környékükön szabad lakni, aztán megértettem őket – vannak olyan környékek, ahol nemcsak zöldben vagy, szép a kilátás, és kertje van a háznak, hanem egyenesen úgy érzed magad, mintha egy faluban élnél, az ide születettek ismerik egymást (mert általában több generáció óta itt élnek, régen ugyanis ezek a részek nagyon kiestek, nem voltak ilyen durvák a lakásárak), jóban vannak… ami viszont nagy kár, hogy egymás hegyén-hátán épülnek az újabb „lakóparkok”, amikben olyan áruk van a lakásoknak, hogy csak az újgazdag taplók engedhetik meg maguknak (ítéletem alapja, hogy szerintem nem újgazdag nem költözik ilyenbe, mert ezek is lakótelepek, egymás szájában lakik bennük az ember, csak cifrábbak kissé), amitől elmegy az ember kedve ezektől a helyektől. Összefoglalva, szerintem Bp. egy jól élhető város, ha jó helyen laksz benne.
2019. aug. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem is nyomasztó a város, egyre lejebb csúsznak egyes kerületek,eléggé szemetes,pont olyan szerencsém van hogy még a repülők is arra mennek el így ha szellőztet az ember este akkor én fel szoktam rá kelni,ki megyek az utcára eléggé zajos,nem tudom hogy még lejebb fog e csúszni a város vagy felfelé fog e ívelni? eddig csak azt vettem észre hogy egyre jobban csúszik lefelé, mivel itt mindenki sz.rik mindenre.
2019. aug. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én Budán lakom pár évtizede, közelebb az agglomerációhoz. Szeretek itt lakni, bár szívesen költöznék még egy kicsit kifelé.


A várost nem szeretem, évente 1x megyek be ha nagyon muszáj és akkor is igyekszem gyorsan végezni. Nekem zajos, büdös, koszos. Sok a hajléktalan, a kéregető stb.


Az mondjuk tény, hogy sok szórakozási lehetőség van, de már évtizedek óta nem jártam be bulizni sem, inkább közelebbi helyeket keresek.

2019. aug. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én Budapesten születtem és azóta is ott élek, de nyaranta viszonylag sok időt töltök vidéken a nagymamámnál. Alapvetően szeretek Pesten élni, főleg, hogy ezt szoktam meg, de azért bőven vannak dolgok, amik vidéken sokkal jobbak.

Pesten jó a tömegközlekedés, bárhova el tudsz menni a varosban és nem is kell sokat várni a buszokra, metrókra, villamosokra mert többnyire néhány percenként közlekednek. Simán lehet autó nélkül is élni, nekünk soha nem is volt, de itt nem is hiányzik. Jó, hogy rengeteg program van, köztük nagyon sok olyan ami az országban egyedül itt kerül megrendezésre. Mindent könnyen be tudsz szerezni, nem kell egy másik városba utaznod, ha valami kicsit speciálisabb dologra van szükséged.

Hátránya, hogy sok az ember, akik sokszor elég bunkók. Ha leszólít valaki az utcán, 90% hogy egy kis aprót vagy cigit szeretne, ha pedig nem adsz neki, elhord mindennek. Az utcákon - főleg a rosszabb hírű részeken - elég sok szemét van; és ez igaz a BKK járműveire is. Sokszor koszosak, büdösek, ráadásul van, hogy Pesten belül annyi ideig tart az utazás, mintha egy kis faluból bemennél a közeli városba.

Számomra sokkal jobb érzés, amikor egy kis faluban vagyok, ahol közel van a természet, de eközben pedig hiányzik az, hogy ha szükségem van valamire, nagy eséllyel be kell mennem a közeli kisvárosba - ahol néhány dolgot szintén nehéz beszerezni, a múltkor pl. alig találtam sminklemosót. Ráadásul az utazás sem volt olyan egyszerű mint Budapesten.

2019. aug. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! En videken nottem fel, sokat jartam a termeszetbe ezert 1-2 hét után baromira hianyzik nekem az efféle közeg. A sok roma, csöves nagyon irritalo tud lenni, főleg mikor keregetnek. Nem beszelve arrol,hogy a járda tele van kutyaszarral...(nem vagyok biztos benne hogy csak kutyaszart latok)
2019. aug. 20. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!