Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lakóközösségben közös udvarra...

Lakóközösségben közös udvarra építés hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

18 lakásos tömbházban lakunk, az udvarra tárolót akarunk építeni. A helyi önkormányzatnál kezdtünk, és javaslatukra azzal kezdtünk, hogy kikértük a hivatalos térkép másolatot, és körbekérdezzük a lakókat, hogy bele egyeznek e az építésbe.

Még nem lett mindenki megkérdezve, de néhány idős lakó már elutasította a hozzájárulását, mondván nagyon leszűkülne a zöldterület. Ez az indok. Jelenleg az udvarban több garázs is áll, amelyek közül egy sem hivatalosan van ott, mivel a földhivatal térképén nincs rajta...

Mi számoltunk azzal, hogy többen nem adják a hozzájárulásukat, már csak "azért se" alapon, és kérdeztük is az önkormányzatban, hogy mi lesz ekkor a teendő, de csak azt a "segítő" választ kaptuk, hogy "olyan nincs, hogy nem egyeznek bele, ha meg van akkor indokolják meg". Most itt tartunk, és nem tudom hová forduljunk? Akik nem egyeznek bele, azokkal íratunk egy indoklást, de ezt az indoklást ki fogja elbírálni, hogy indok e vagy sem?

Egyáltalán valóban az összes tulajdonosnak bele kell egyeznie a tárolónkba?

Valakinek van e valami hasonló tapasztalata, vagy véleménye, hogyan tovább?


2019. aug. 23. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Legjobb lenne felkérnetek egy ingatlanos jogászt. Az végignyálazná a társasház SZMSZ*-ét, meg alapító okiratát, és utána okosabbak lennétek.

Abban majdnem biztos vagyok, hogy nem kell 100%-os beleegyezés. Ha az kéne, gyakorlatilag soha semmi nem valósulna meg, mert mindig akad egy-két akadékoskodó vén hülye, aki miatt meghiúsul minden.

*Szervezeti és Működési Szabályzat

2019. aug. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Közös rész saját használatra elkülönítéséhez nálunk 100% beleegyezés kellene (mi csak azt a folyosó szakaszt szerettük volna lezárni, amit csak mi használunk, emiatt nem sikerült). Ettől nálatok lehet másképp, ebben a közös képviselő tud segíteni (ha akar).
2019. aug. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A lakók azt mondják, hogy ha már egy valaki nem egyezik bele, akkor eldőlt a dolog, és nem lehet garázs, tegyünk le róla.

Ugyanakkor azt nem értem, hogy lakógyűléskor ha megszavaznak valamit, akkor sem kell mindenki beleegyezése, dönt a többség. Akkor hogy van ez?

2019. aug. 23. 20:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezért írtam, hogy kérjétek ki jogász véleményét, és nézze át az alapító iratokat!
2019. aug. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És olyan biztosan van? Mert itt még a közös képviselő se az hivatalosan, csak rá van mondva.
2019. aug. 24. 06:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!