Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » ELTE Kerekes úti kollégium?...

ELTE Kerekes úti kollégium? (KUK) - sürgős

Figyelt kérdés
Minden érdekelne, ha valaki hasznos tanáccsal tudna szolgálni, nagyon megköszönném. Felvettek, de elég bizonytalan vagyok; nem tudom, melyik épület (A/B) melyik emeletén igényeljek szobát, melyik épület a felszereltebb, vagy kevésbé zajos, esetleg hűvösebb a nyár közeledtével. Előre is köszönöm!

2019. aug. 24. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Szia. Én 2010-ben kerültem be, és 2014-ben csekkoltam ki onnan. Nem naprakészek az infóim. Azóta lehet volt felújítás, de az is lehet hogy nem, kívülről minden ugyanolyan mint akkor volt. A/B épületet igazából a közös helységek, lépcsőház választja el egymástól. Én a B épületben voltam, fent a 10. emeleten.


Melyik szobát válaszd? Egy biztos, minél messzebb a lifttől, mert baromi hangos, és éjjel is sokan használják. :) Viszont a folyosó végén van a mosdó-zuhanyzó, ott is van azért mozgás mindig. Talán a folyosó középső szakaszán valamelyik szobát. Mivel panelszerkezetű az egész épület, klíma nélkül, ezért nyáron nagyon döglesztő a hőség odabent, télen is elég meleg van.

2019. aug. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Jaaa azt elfelejtettem hozzátenni, hogy a zuhanyzó-mosdó szakasz néha elég ordenáré volt. Hiába takarítják sűrűn a helységeket, de a "jövő értelmisége" tud azért alkotni. Ami viszont fontos, próbálj kijönni a szobatársaiddal. Nem tudom hogy van ez most, régebben csak random összepakoltak másokkal, így egy évet lehúztam velük, majd kértem olyan szobatársakat, akiket ismertem a koliból. :) Én amúgy örültem a kolinak, mert ott tanultam meg főzni srác létemre.
2019. aug. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Szia! Én már lehúztam ott egy évet így van némi tapasztalatom. Az A/B épület annyit jelent, hogy a liftből kiszállva balra vagy jobbra indulsz el, nem két különálló épületről van tehát szó. Minden emeleten található konyha (sütő+mikró), mosógép (2 db, a mosás ingyenes, csak győzd kivárni a sorodat) illetve étkező és tanulószoba is. Meg nyilván tusoló (van zár, be tudsz zárkózni, tudsz egyedül fürdeni) Szobánként egy hűtő van amiben hárman egész jól el lehet férni. Az internetellátás nem mindig kielégítő, tehát sosem rossz ha van egy kis extra mobilneted vészhelyzet esetére. Lépj be a kolis csoportokba fb-n, ott mindig van valaki aki keres szobatársat, illetve te is írhatsz ki posztot, hogy keresel.


Sok program szokott lenni év közben, hetente teaház, edzések, közös filmezések, évente kerekes napok különböző koncertekkel. Van étterem is a földszinten ahol tudsz főtt kaját venni, de a sarkon van egy coop is, ami szerintem ha atombombát dobnának rá se zárna be. Emellett lidl is van a közelben. A közlekedés pedig nem jó, de nem is tragikus :D Nyáron sajnos mindenhol meleg van, de cserébe télen van megfelelő fűtés (hallottam már rémtörténeteket más kolikból, hogy nem volt)


Sokan lehúzzák a kolit, hogy milyen lepukkant, nyilván nem egy albérlet vagy saját lakás a rózsadombon, de a funkcióját rendesen betölti, élhető. Nekem még semmi problémám nem volt legalábbis az itt lakásom alatt, bár lehet túl alacsonyak az igényeim :D Meg nyilván az se mindegy milyen szobatársat fog ki az ember.

2019. aug. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Egyelőre én elégedett vagyok vele, de jól esett a megnyugtatás :)
2019. szept. 13. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!