Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A debreceni emberek miért...

A debreceni emberek miért büszkék arra, hogy Debrecenben éltek/élnek?

Figyelt kérdés
Pest mellett élek, de a fővárosban dolgozom, ahol van néhány debreceni ismerősöm, akik mind odáig vannak a szülővárosukért mégis elköltöztek, mert elmondásuk szerint ott nem lehet megélni. Most voltunk nem rég a virágkarnevál miatt Debrecenben és őszintén szólva én egyáltalán nem láttam szépnek, sőt. Pedig elvileg ilyenkor a legszebb. Megértem, ha valaki Miskolcért, Szegedért vagy mondjuk Sopronért van odáig, mert ezek barátságos, szép helyek. Debrecen nekem elég szürkének tünt, sok a hajléktalan, rengeteg a beton épület, rossz a közlekedés, és indokolatlanul drága is. A Nagytemplom és a nagyerdő nem csúnya, de nem is olyan szép, mint a képeken. Szóval, ha van itt debreceni akkor elmagyarázná pontosan mi is szerethető abban a városban?
2019. aug. 25. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
A pesti emberek miért büszkék arra, hogy Pesten élnek? Esküszöm, debrecenivel még nem találkoztam, de pestivel annál többször, és nekik folyton felkell vágni vele. "Jajj én Pesten élek". Oké, grat, ez valami teljesítménynek számít?
2019. aug. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Breast ***** válasza:
100%

Mert oda születtek.


Sok ember büszke sok dologra különösebb ok nélkül pusztán azért, mert azt kapta, abba született bele. Többnek, jobbnak akarják látni őket.

2019. aug. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Miért büszke bárki arra, hogy hol él vagy hová született? Szerintem mindennek semmi értelme, legalábbis az én véleményem az, hogy elsősorban a saját, néha mások által elért eredményekre lehetünk büszkék, de arra, hogy valahol élek, nem igazán, kb. annyi értelme van,mint büszkének lenni arra, hogy milyen színű a szemem.
2019. aug. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem magukra büszkék, hanem a városra..kicsit rosszul fogalmaztam. Egyébként én nem vagyok büszke arra a helyre, ahol élek, de ha mondjuk szegedi lennék, arra biztosan büszke lennék, mert szerintem nagyon szép város. Debrecenre viszont ez nem igaz egyáltalan, tényleg olyan, mint egy nagyobb falu.
2019. aug. 25. 16:17
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Neked lehet nem szép, neki az. Budapest nekem nagyon csúnya, Szegeden éltem 8 evig, nagyon jo város, de nem lehet megélni, egyetem miatt volt csak jo, es kb itt van a legtöbb hajléktalan
2019. aug. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy neked nem tetszik, még nem biztos, hogy neked van igazad.
2019. aug. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ízlések és pofonok ugyebár...
2019. aug. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Miskolc szép város?

Néhány tanya jobb állapotban van itt nyugaton

2019. aug. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én debreceni vagyok, 25 éves koromig ott éltem, és borzasztóan szeretem, mert rengeteg szép emlék köt oda.

De ezt büszkeségnek nem nevezném, csak lokálpatriotizmusnak meg nosztalgiának.


El tudom képzeli, hogy vannak, akik büszkék arra, hogy debreceniek, de akkor ez ugyanolyan, mint mikor valaki arra büszke, hogy ilyen vagy olyan nemzetiségűnek született. Azt sem lehet logikusan megindokolni.


A férjem miatt Budapestre költöztem, személy szerint viszont én meg a fővárost nem látom szépnek, pedig sokaktól hallom, főleg turistáktól. Vannak benne szép részek, pl. a várat szeretem, de nem érzem benne itthon magam. Nekem túl nagy, túl szmogos. (el is fogunk költözni nem sokára)

A férjemnek sem tetszik Debrecen, unalmasnak találja. Abban igaza van, hogy most már sokkal kihaltabb ahhoz képest, mikor még fiatalként ott éltem. Megértem,hogy neki nincsenek emlékei, amiktől megszépülne a hely.

2019. aug. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!