Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Zalaegerszegre költöztünk,...

Zalaegerszegre költöztünk, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok én egy 16 éves lány vagyok és nemrégiben a szüleim elváltak. Anyukám ezért úgy döntött, hogy elköltözünk, és ez nyár közepén meg is történt, Zalaegerszegre költöztünk. Előtte mi Vácon laktunk de anya egyik unokatesója itt él és beajánlotta anyát egy céghez, ezért idejöttünk új életet kezdeni. Igazából Vácon sem nagyon voltak barátaim emiatt gondoltam jó lesz új emberekkel megismerkedni és talán lesznek barátaim de most hogy egyre közelebb van a sulikezdés nagyon szorongok. Nem ismerek senkit, anya mondta menjek el fedezzem fel a várost, mert vannak jó dolog pl MCDonalds, boltok, pláza, mozi, de félek hogy eltévedek ezért nem igazán mozdultam ki. Hétfőn évnyitó lesz, és egyedül kell majd haza sétálnom q suliból mert anya nem fog tudni értem jönni és emiatt is nagyon izgulok(tudom, görcsös es parázos vagyok) hogy esetleg nem találok haza vagy rossz irányába megyek. Nálam az nem opció hogy oda megyek megkérdezek valakit mert nem merem egyszerűen szorongok hogy mit gondolnak rólam az emberek. Félek hogy nem lesznek barátaim, és nem ismerek senkit. Az Ady Endre gimnáziumba fogok járni, esetleg ha valaki egerszegi tud jó tanácsot adni vagy mesélni a suliról?

Aki meg nem... Szerintetek mit tegyek hogy ne görcsöljek ennyire? Mert ha rá gondolok hogy hétfőn új suli, akkor rendesen hányingerem van, szédülök, lever a víz.


2019. aug. 29. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

A lehető legkomolyabban mondom, hogy kérj egy kiskutyát.

Le fog kötni, nem görcsölsz ilyeneken, sétáltatod, megismered a várost, és nekem akárki akármit mond, egy kutyával a legegyszerűbb ismerkedni a világon..

Mi menhelyről hoztunk egy kis keverék kutyát, annyira cuki... senki, de tényleg senki nem tud elmenni mellette mosolygás nélkül..

Elviheted kutyaoviba, kutyaiskolába, ki a parkba, ha közel érzed magadhoz a kutyatartást, ennél jobb időpontban nem is vághatnál bele.

2019. aug. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Ha attól félsz, el tévedsz, használd a telódon a térképet. Van rajta útvonaltervező gyalogos közlekedéshez is. Az emberekhez meg ne félj oda menni, nem fognak meglenni, ha útbaigazítást kérsz. Próbálj esetleg anyukád korú nőkhöz, ha szükség van rá, és az megnyugtatóbb számodra.
2019. aug. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, szerencsére az emberek többsége még szívesen segít, főleg vidéken - én úgy igazítottam valakit útba Debrecenben, hogy negyed órája szálltam le a vonatról, soha nem jártam még ott. Csak pont elmentem az előtt amit keresett, így tudtam, hogy merre van. Meg létezik térkép, ha van okostelefonod akkor azon, ha nincs akkor nyomtatott. Hasznos tud lenni, ha idegen helyre mész. Barátkozni meg bárhol lehet, nem muszáj helyben. Bár nem olyan biztos, hogy nem lesznek helybem barátaid, neten is lehet ismerkedni, aztán meglátogatjátok egymást. Én pesti vagyok, de utaztam már Szolnokra, Kecskemétre, Szegedre és a már említett Debrecenbe is netes baráthoz - aztán ezek sajnos kikoptak, de megvolt az oka, de a kérdés szempontjából ez nem releváns.
2019. aug. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg első nap az új osztályfőnöködet is megkérdezheted, hogy ki lakik arrafelé, amerre te, és akkor hozzácsapódva hazasétálhatsz, legalább lesz egy témátok is.
2019. aug. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem jártál rosszul, Zeg egy nagyon élhető és jó kis város!

A kutyás válaszoló ötletét pártolom, ha sétáltatsz, minden nap messzebb jutsz kicsit, és nem néznek csavargónak. Esetleg barátkozz össze a szomszédokkal, nem baj, ha kicsit idősebbek. Tőlük rengeteg mindent kérdezhetsz.

A sulitól ne félj, van szád, magyar emberek vagyunk, és senki sem fog elhajtani, ha megkérdezed merre van az x utca. Ha hiszed, ha nem, amikor idegen városba jöttem kollégistaként, egy álló hétig minden nap útbaigazítást kellett kérnem az utcán. A végén olyan jól belejöttem, hogy már nem szégyelltem magam. Esetleg azt tudom még tanácsolni, hogy ülj fel a helyi járatokra, és körözz velük. Közben megismered az utcákat, üzleteket, közlekedést stb.

2019. aug. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én már ugyan felnőtt vagyok(32 éves), de Zalaegerszegen születtem, és nőttem fel. Én is azt mondom, hogy élhető város, én szerettem tini lenni ott. Normális, segítőkész emberek lakják. Persze bunkók mindenhol vannak, itt is akad, de ne törődj vele. Én általános iskolába az Adyba jártam, akkor erős suli volt, de szerettük, a tanáraink is normálisak voltak. Szerintem előre nem parázz. Azt már tudod ki lesz az osztályfőnököd? Amúgy melyik részére költöztetek a városnak?

2019. aug. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
A 21. században, a minden mobiltelefonban ott lévő gpsek korában attól félsz, hogy eltévedsz?
2019. aug. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is Egeeszegen elek, anno Adyba jartam szerintem egyaltalan nem veszes suli, bar en altalanost vegeztem csak el itt,aztan mentem tovabb. Ez nem egy nagy varos igazából amiket felsoroltal nagyjabol mind a varos kozpontban vannak, es konkretan a Balatoni ut mellett, eltevedni nagyon innen nem lehet, de okostelefonok világában nagy baj nem lehet, net hiányában meg van offline térkép.

A kozbiztonsaggal szerintem nincs problema, engem meg nem ert komolyabb atrocitás itt. Maga a varos egyre jobban fejlődik az utóbbi idoben, 2eve koltoztem vissza szeretem,nyugis.

Ez a mit tegyel, hogy ne gorcsoljel kerdes fura, mi nem tudhatjuk mit szeretsz.

Esetleg kosd le magad szabadidoben sporttal, eleg sok portegyesulet is van errefele, ott is tudsz uj baratokat szerezni, de biztos hogy a suliban is menni fog..

Nyilvan az elso par honap nem a legkonnyebb egy uj varosban, de szerintem gyorsan kiismered, es megtalalod a neked valo kozosseget, elfoglaltsagokat..

2019. szept. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia! Gondolom már szereztél egy pár barátot, de ha nem vagy esetleg barátkoznál még akkor itt vagyok ^^

Most októberben leszek 17, két évet jártam az adyba 8. után és most igaz egy másik iskolában vagyok de ha érdekel összefuthatunk, akkor írj privit. (Amúgy lány vagyok elfelejtettem leírni 😅)

2019. szept. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!