Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Őszintén nem értem, miért...

Őszintén nem értem, miért kellene a környezetnek a zajongast eltűrnie?

Figyelt kérdés

Tudom, rengeteg vita volt és van erről, de nem tudom felfogni: pár napja elkoltoztunk egy kis településre, mert nyugodt, csendes életet szeretnénk. Erre e percekben is ordít a szembeszomszed házából a “zene”, mert az elvált fia barátnőjének 30. születésnapját tartják délután 4 óta.

Na most a szembeszomszed nagyon próbál felkarolni minket, nekem már kicsit sok is (azonnal “lő” rám valami információval vagy ötlettel, ahogy meglát), ráadásul több generációs őslakos, én meg egy friss gyüttment, nem szívesen vesznék vele össze, de ezt soha nem fogom megérteni: miért és hogyan nem zavar embereket, hogy másokat zavarnak? Laktam bérházban is a belvárosban, ahol hajnali kettőkor szakadt el a cernam és szóltam, hogy rendőrt hívok, ha 10’perc múlva nincs kuss, mert dolgozni megyek reggel. Elhúztak, de nem idézném a sok mocskot, amit kaptam. Éltem lakótelepen, ahol a feleség 40. születésnapját tűzijátékkal (!) ünnepelte a férj, és nem értette a sok “besavanyodott”, “irigy” ember problémázását.

És akkor most képzeljük el, hogy mindenki, de kivétel nélkül mindenki ekkora bulit csapna az összes családtagja és barátja összes évfordulóján. Konkrétan élhetetlen lenne az életünk.

Szóval miért gondoljak a csendhaboritok, hogy nekik ez jár, és álmatlanul, némán kellene virrasztaniuk a többieknek?

Én is voltam 30, sőt több is, de eszembe sem jutott ezt csinálni, nem is tudtam volna így jól érezni magam.


2019. szept. 1. 00:02
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
100%

Szerény véleményem szerint falun,kertes házas övezetben sokkal hangosabb az élet, mint városban, egy rendes lakóközösségű társasházban.

Bizony én is éltem vidéken és a délutáni sziesztáknak rendszerint lőttek, mert előkerülnek a flexek, benzines fűnyírók aztán hiába száradnak kint a ruhák begyújtanak tüzelők és egy folyamatosan ugató kutya is meg tudja keseríteni az életet.

Viszont néha egy egy szülinapot vagy házibulit tudni kell elviselni, akárhol is lakik az ember. A 40. szülinapon tartott tüzijáték is ez a kategória. A füldugó nagyon hasznos dolog, nem drága, nem kényelmetlen és beválik!

És, hogy a kérdésre pontosan válaszoljak: nem, nem mindenkit érdekel mások jóléte, érdeke, joga, kényelme. Sőt!

2019. szept. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Kisgyerekem van, úgyhogy a fuldugo nem opció. De kérlek, magyarázd el, milyen lenne a világ, ha mindenkinek minden jelesnek tartott születésnapját, évfordulóját ekkora zajjal ünnepelné mindenki? Nekem és a ferjemnek is lesz többféle.
2019. szept. 1. 00:17
 3/33 anonim ***** válasza:
50%

Én életem nagy részében panelokban laktam. Volt olyan is, ahol a beszélgetést is lehetett hallani a szomszédból az éjszakai és a reggeli csöndben, mégsem kaptam soha ilyen hisztirohamot.

Te az a rohadt irritáló szomszédfajta lehetsz, amelyik hozzánk is átjött vasárnap délben, hogy túl hangos a hús kloffolás :D

Amúgy az a világ milyen lenne, ahol mindenki lábujjhegyen jár a te kedvedért? Kicsit sokat képzelsz magadról, nem?

2019. szept. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem te is durván be lehetsz savanyodva...

Egy évben egyszer van egy hangosabb buli és már kiakadtál.


Ha valami putriba költöztél és az orkok minden nap bömböltetik a deszpásíztót, akkor oké, de egy születésnapról van szó...

2019. szept. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

A húsklopfolás és a tűzijáték (avagy az ablakodra üvöltő zene) talán nem ugyanaz. De ezt ugye, nem kell magyarázni? Pont ez az, hogy évente nem egy ilyen alkalom van, ha a környezetedben olyan él, aki mindent csak rendkívül hangosan tud ünnepelni.

Biztos a mi csendes házunk lehetett az irritálóbb az utcában...

Ti is így ünnepeltek?

(Segítsetek már: miért besavanyodott, akkor éjfélkor nem bömbölteti a zenét a kertjében?)

2019. szept. 1. 10:00
 6/33 A kérdező kommentje:
És éltem 22 évet panelban részeges, verekedő, drogdíler stb. szomszédok között, köszi, nem kell bemutatni.
2019. szept. 1. 10:01
 7/33 anonim ***** válasza:
54%

"Segítsetek már: miért besavanyodott, akkor éjfélkor nem bömbölteti a zenét a kertjében?"

Nyilván nem attól besavanyodott valaki hogy ő nem teszi, hanem attól, ha válogatás nélkül eleköt mindenkibe, aki igen.

Lényegében a világ időről időre zajos, bárhová is mész. Alkalmazkodni tudsz, megváltoztatni a világot, nem igazán...

2019. szept. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Még csak bele sem kötöttem, csupán virrasztottam, amíg ők ünnepelni méltóztattak. Hol olvastad, hogy mindenkibe válogatás nélkül? Baj van az értő olvasással.

Azzal viszont igen, amit mindenhol tapasztalok most már: “nem tudod megvaltoztatni a világot úgysem, fogadd el”. Miért? A “világ” mi vagyunk, emberek. Te mindent lenyelsz, lenyelnél?

2019. szept. 1. 10:18
 9/33 anonim ***** válasza:
49%

A mi környékünkön/szomszédságunkban is szokott lenni házibuli, mi is szoktunk tartani. Senkit nem zavar. Nyilván ha napi rendszerességgel menne a buli hajnali 2-ig, akkor nem lenne őszinte a mosolyom, de ilyenről szó sincs.


Egyébként délután 4-kor még sehol nincs csendháborítás és nem hiszem, hogy ti teljes kussban éltek és senkit nem zavar a gyerek visítozása pl.

2019. szept. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
33%
Legközelebb menj oda szólni, mert most az van, hogy virrasztottál, azóta is ezzel foglalkozol és itt osztasz mindenkit.
2019. szept. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!