Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Őszintén nem értem, miért...

Őszintén nem értem, miért kellene a környezetnek a zajongast eltűrnie?

Figyelt kérdés

Tudom, rengeteg vita volt és van erről, de nem tudom felfogni: pár napja elkoltoztunk egy kis településre, mert nyugodt, csendes életet szeretnénk. Erre e percekben is ordít a szembeszomszed házából a “zene”, mert az elvált fia barátnőjének 30. születésnapját tartják délután 4 óta.

Na most a szembeszomszed nagyon próbál felkarolni minket, nekem már kicsit sok is (azonnal “lő” rám valami információval vagy ötlettel, ahogy meglát), ráadásul több generációs őslakos, én meg egy friss gyüttment, nem szívesen vesznék vele össze, de ezt soha nem fogom megérteni: miért és hogyan nem zavar embereket, hogy másokat zavarnak? Laktam bérházban is a belvárosban, ahol hajnali kettőkor szakadt el a cernam és szóltam, hogy rendőrt hívok, ha 10’perc múlva nincs kuss, mert dolgozni megyek reggel. Elhúztak, de nem idézném a sok mocskot, amit kaptam. Éltem lakótelepen, ahol a feleség 40. születésnapját tűzijátékkal (!) ünnepelte a férj, és nem értette a sok “besavanyodott”, “irigy” ember problémázását.

És akkor most képzeljük el, hogy mindenki, de kivétel nélkül mindenki ekkora bulit csapna az összes családtagja és barátja összes évfordulóján. Konkrétan élhetetlen lenne az életünk.

Szóval miért gondoljak a csendhaboritok, hogy nekik ez jár, és álmatlanul, némán kellene virrasztaniuk a többieknek?

Én is voltam 30, sőt több is, de eszembe sem jutott ezt csinálni, nem is tudtam volna így jól érezni magam.


2019. szept. 1. 00:02
1 2 3 4
 11/33 anonim válasza:
Ne bosszantsd magad ilyesmin! A szomszéddal összeveszni a lehető legnagyobb öngól. Próbálj meg kitalálni vmi olyan megoldást, ha a füldugó tényleg nem jó, ami mindenkinek megfelel. Extra ablakiszigetelés, szobacsere... Vagy normális modorban próbálj meg a szomszéddal beszélni. És gondolj kérlek arra is, hogy lehet van olyasmi, amit te csinálsz és másokat bosszant. Ki tudja? Egy biztos: a szomszéddal veszekedni, haragot tartani a legeslegnagyobb ostobaság, ami megmérgezi az együttélést. Első válaszoló voltam!
2019. szept. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Már cseréltünk egyszer szobát 😃. Többet nem tudunk. Már nem tudom hányas valaszolonak: hogy osztanék mindekit itt? Ezt nem gondoltad at.

A délután négy nem zavar, akar az este nyolc is belefer, én azt nem értem, miért nem lehet a zajos részét letudni addig.

Mindegy, valószínűleg, egyszerűen nem érti, aki zajong fesztelen, hogy ez miért zavar másokat. TÉNYLEG nem érti.

Nyilván nem szeretnek összeveszni a szomszéddal, bár ez kölcsönös vágy kene, hogy legyen. Amúgy ma a másik oldalon füvet nyírtak, ami vasárnap konkrétan tilos, de hat én vagyok a gyagya.

Köszi, plane utolsónak és csókolom.

2019. szept. 1. 22:01
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Évente pár kerti parti mindenhol van,ugyanúgy ahogy születésnap,stb... ezen kár fennakadni,úgyanúgy ahogy falun van flexelés,fűkaszálás,fűnyírás(a különböző likevadász kamuoldalak infóinak meg nem kell bedőlni,vasárnap is lehet vágni egészen nyugodtan)motorosfűrész,kutyaugatás-vonyítás,évente többször zenés szabadtéri rendezvény...meg még tucatnyi dolgot föl lehetne sorolni...Akit ez zavar annak a legcélszerűbb egy tanyára költözni ahol több km körben rajta kívül nincs senki.Egyébként ami téged zavar lehet épp mást nem és fordítva,ebben nincs egyféle igazság...
2019. szept. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy utolsó, de tévedsz: ráértek, így megnéztem a település hivatalos honlapján.
2019. szept. 2. 16:16
 15/33 A kérdező kommentje:
Ráértem
2019. szept. 2. 16:16
 16/33 anonim ***** válasza:

Felesleges folyamatosan a szomszédokkal foglalkozni és folyamatosan csesztetni őket. Nálatok a gyerek nem visít, miközben játszik? Nem szaladgál, nem focizik stb?

Nem grilleztek, nem bográcsoztok, nem nevettek, nem ugat a kutyátok?

2019. szept. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

de tévedsz: ráértek, így megnéztem a település hivatalos honlapján.


Meglehet. Linkeld már be lsz az idevonatkozó jogszabályt vagy helyi rendeletet.

2019. szept. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
Továbbra is várnám a vasárnapi fűnyírást megtiltó helyi rendelet linkjét...(már ha valóban létezik..)
2019. szept. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Elfelejtkeztem a kérdésemrol, de tessék:


[link]

2019. szept. 7. 17:32
 20/33 A kérdező kommentje:

Kutyánk nincs, és a gyerek persze kiabalhat, amíg el nem megy vacsorázni stb. (mondjuk este 7-8), de az talán más, mint az éjjel egyig dübörgő zene. Szerinted nem?

Valamint egy kutyát (nekünk nincs) nehezebb szabályozni, mint egy hifit, nem?

2019. szept. 7. 17:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!