Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Őszintén nem értem, miért...

Őszintén nem értem, miért kellene a környezetnek a zajongast eltűrnie?

Figyelt kérdés

Tudom, rengeteg vita volt és van erről, de nem tudom felfogni: pár napja elkoltoztunk egy kis településre, mert nyugodt, csendes életet szeretnénk. Erre e percekben is ordít a szembeszomszed házából a “zene”, mert az elvált fia barátnőjének 30. születésnapját tartják délután 4 óta.

Na most a szembeszomszed nagyon próbál felkarolni minket, nekem már kicsit sok is (azonnal “lő” rám valami információval vagy ötlettel, ahogy meglát), ráadásul több generációs őslakos, én meg egy friss gyüttment, nem szívesen vesznék vele össze, de ezt soha nem fogom megérteni: miért és hogyan nem zavar embereket, hogy másokat zavarnak? Laktam bérházban is a belvárosban, ahol hajnali kettőkor szakadt el a cernam és szóltam, hogy rendőrt hívok, ha 10’perc múlva nincs kuss, mert dolgozni megyek reggel. Elhúztak, de nem idézném a sok mocskot, amit kaptam. Éltem lakótelepen, ahol a feleség 40. születésnapját tűzijátékkal (!) ünnepelte a férj, és nem értette a sok “besavanyodott”, “irigy” ember problémázását.

És akkor most képzeljük el, hogy mindenki, de kivétel nélkül mindenki ekkora bulit csapna az összes családtagja és barátja összes évfordulóján. Konkrétan élhetetlen lenne az életünk.

Szóval miért gondoljak a csendhaboritok, hogy nekik ez jár, és álmatlanul, némán kellene virrasztaniuk a többieknek?

Én is voltam 30, sőt több is, de eszembe sem jutott ezt csinálni, nem is tudtam volna így jól érezni magam.


2019. szept. 1. 00:02
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Nem. Személy szerint engem a visítozás meg a bőgés sokkal jobban zavar, mint a zene.
2019. szept. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Nem visít és nem bőg. De mindegy is, reménytelen a helyzet.
2019. szept. 8. 11:40
 23/33 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, akkor focizik, pattogtatja a labdát, hangosan beszél stb. A lényeg, hogy valószínűleg ti sem vagytok teljesen kussban, felesleges folyamatosan másokkal foglalkozni.
2019. szept. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Nem tudod felfogni, hogy nem a teljes kussrol van szó? Azt sem, hogy más egy direkt okozott bombolo zaj éjszakába nyúlóan, mint egy gyerek (vagy egy ember) hangja?

Nem azzal az alapzajjal van gond, amit egy ember általában kibocsát, de valószínűleg direkt szivatsz, udvariasságból nem gondolok arra, hogy ennyire nehéz megérteni.

2019. szept. 8. 21:50
 25/33 A kérdező kommentje:
És utoljára: nem folyamatosan másokkal foglalkozom, csupán felmerült bennem, mikor ébren virrasztottam az önfeledt tam-tam miatt (miközben a fiam már rég aludt).
2019. szept. 8. 21:51
 26/33 anonim ***** válasza:
Ezt az általános érvényű szabályozást ismerem(a vasárnapi fűnyíráshoz pont semmi köze),a konkrét helyi ök. rendeletre vagyok kíváncsi.
2019. szept. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Bemásolom, hogy pont van köze, d e most már nagyon jó fejnek érzem magam: “A lakók nyugalmának biztosítása érdekében kertépítéssel és zöldfelület-fenntartással kapcsolatos, zajt keltő tevékenység (pl. fűnyírás, motoros fakivágás, kerti traktor működtetése) végezhető:


munkanapokon 7.00 óra és 20.00 óra között,

szombaton és jogszabály által pihenőnapnak minősített napokon 9.00 óra és 12.00 óra között, valamint 15.00 óra és 18.00 óra között végezhető,

vasárnap és munkaszüneti napokon ilyen tevékenység nem folytatható.”


De a kedvedért (települést nyilván nem írok), gondolom, a vasárnapi fűnyírás a fétised: vasárnap 9-12 között lehet, családi rendezvényt pedig szombati napon 23 óra után zárt térben hajnali kettőig.

2019. szept. 9. 08:54
 28/33 anonim ***** válasza:

Nem fog a világ a fiad alvási rendjéhez igazodni. Költözz ki akkor az erdőbe, ha ennyire zavar! Emberek élnek körülötted, buliznak, füvet nyírnak, flexelnek stb.

Nem minden nap szól a zene hajnalig, szóval nem halsz bele ha másoknak van élete és buliznak, szórakoznak.

2019. szept. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
A sz@ros önkoris rendeletekkel meg hiába dobálózunk...
2019. szept. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Lépjünk túl akkor a fűnyíráson és az ezzel kapcsolatos jogi sz.rrágáson.Egyébként vasárnap melyik hatóság dolgozik aki kimegy az udvarodra egy hitelisitett dB mérő műszerrel és jegyzőkönyvezi a szomszéd fűnyírását?Vagy egyetlen olyan esetet mutass mikor valakit ezért tényleg megbüntettek..Lehet itt nem létező paragrafusokra hivatkozni csak semmi értelme.Egyébként is életszerűtlen az egész: Az emberek java része hétköznap dolgozik(sokan akár napi 10-12h-at) Őszintén mégis mikor nyírja vki a füvet (és végezze az egyéb ház körüli teendőket..)ha nem hétvégén??

Egyébként ahogy a legelején írod: "pár napja elkoltoztunk egy kis településre" és pont belecsöppentetek egy kerti partiba... Tehát EGY alkalomról szól lényegében a dolog....

2019. szept. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!