Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kölcsönkérés téma. Kinek mi a...

Kölcsönkérés téma. Kinek mi a véleménye erről a szituációról?

Figyelt kérdés
Szomszédnőm kitalálta több alkalommal, hogy adjam már neki kölcsön a kerékpáromat x programra, mert nem az autójával, hanem kerékpárral menne, hogy meg tudjon inni pár sört és ha esne az eső az én sárvédős kerékpárom jobb lenne. Neki is van kerékpárja egy férfi vázas, sárvédő nélküli. Először kicsit furcsálltam, hogy jutott ez eszébe, de jó a szomszédi kapcsolatunk, bár nem vagyunk barátnők. Az én kerékpáromat tavaly vettem, két évig spóroltam rá, vigyázok rá, én pl nem használnám latyakos esős időben, garázsba is tisztítva és letakarva áll. Kétszer már kölcsönadtam, most harmadjára is megkeresett a kéréssel. Én nem szoktam semmit kölcsönkérni senkitől, mert nekem nem áll rá a szám, lehet ezért tartom kicsit már hogy túlzott a kérése?! (Kérdezzem meg, hogy miért nem ruház be egy pár ezer forintos sárvédőre?! Még én érzem magam kellemetlenül ez miatt, amilyen helyzetbe én fordított esetbe nem hoznék mást. :/

2019. szept. 7. 16:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnám kölcsön, de te lenyeled, ha madárnak néznek, ennyi.
2019. szept. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnám neki kölcsön. Én se kérem kölcsön más autóját, mert hogy az övé jobb, mint az enyém. Pláne, hogy egy sárvédő tényleg nem nagy cucc, ha sörre van pénze, akkor ez se nagy kiadás. Nem értem az ilyen embereket, hogy miért könnyebb kölcsön kérni mástól, mintsem megvenni maguknak. Mármint sárvédő, nem több tízezerről van szó. Szerintem ez szimplán pofátlanság. Ha még munkába menne, vagy ilyesmi, és kell neki a sárvédő... de nah, sörözgetni megy, nehogy már a sárvédő legyen a legnagyobb probléma.
2019. szept. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én küldjem el helyetted az anyjába?
2019. szept. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Párszor már megszívtam, azóta semmit nem adok kölcsön. A boltban más is megveheti a cuccokat, nem csak én. Aki ezen megsértődik, akkor tegye, nem érdekel.
2019. szept. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Teljesen jogosak az érzéseid.

Más elsőre sem adta volna oda, nemhogy harmadszorra. :DDD

Elég pofátlan a szomszédnőd.


Szerintem vegyél egy nagy levegőt, és áldozd fel a látszólag (!) jó viszonyt az őszinteség oltárán.

Mondd meg neki őszintén, hogy ha ilyen kerékpárra van szüksége, akkor vegyen ilyet magának, vagy tetessen a magáéra sárvédőt (bicikliszerelő megcsinálja, így a kezét sem kell összekoszolnia miatt). Előre készülj föl rá, hogy valószínűleg megsértődik rád, de te ne érezd magad kellemetlenül emiatt, hidd el, hogy neked van igazad és ő a pofátlan.


Megj.: Nekem elsőre sem jutott volna eszembe mástól ilyet kérni ilyen indokkal. Ha látom, hogy a tiéd ilyen, és az milyen praktikus, akkor magamnak megcsinál(tat)om, és kész. Mástól biciklit kizárólag akkor kérnék kölcsön, ha orvoshoz vagy sürgős gyógyszerért kell mennem és sem gyalog, sem tömegközlekedéssel, sem saját bicóval, sem saját autóval, sem taxival, sem családon belüli (szüleim, testvérem) segítséggel nem tudom megoldani. (Ami így együttvéve gyakorlatilag sosem fordulhat elő.)

2019. szept. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
Hàt te hülye vagy ha odaadod. Nem kell vele csúnyàn beszélni, mondod hogy nem és kész. Megmondod te senkinek nem adod kölcsön sose.
2019. szept. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 nemaRendőrség ***** válasza:
40%
Adj neki ajándékba egy sárvédőt
2019. szept. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem adnám az újat tegyen rå védőt ha cigire piára van arra is leszm. Elbugázzák balesetet szenved a bringa meg kuka ő mivel csóri nem fizeti ki .
2019. szept. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért, mindig csak akkor megy inni, mikor utána sáros idő van? :D

Biztos nem adnám. Egyszer még oké, utána már pofátlanság.

2019. szept. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 nemaRendőrség ***** válasza:
100%
Valószínüleg azért mert ha jó idő van akkor a sajátjával megy
2019. szept. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!