Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti mennyi pénzt kérnétek el a...

Ti mennyi pénzt kérnétek el a gyerektől, ha 18. életévét betölti, de még veletek lakik?

Figyelt kérdés

Lakótársként vagy gyereketekként kezelnétek?


A legtöbb ismerősömnél csak ilyen piti 5-10.000Ft-ot kérnek el a "gyerektől" ,hogy azért mégis adjon valamit.

Van egy-két olyan ismerősöm is akik viszont lakótársként kezelik a "gyereket" ,mert már betöltötte a 18-at és felnőtt,tehát a költséget arányosan osztják el.


Melyik lenne az ,ami szerintetek a normális?

Én személyszerint örülnék ,ha a gyerekem velem maradna még akkor is ,ha nem rak le különösebben pénzt.


2019. szept. 10. 08:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
25%
20-30 ezer ft. Az nem sok, de azért adjon valamit. Mondjuk attól is függ mennyit keres. Ha csak netto 140-et mondjuk még abból sem sok 30 ezer.
2019. szept. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
29%
Fizetése 10%-át, mert a középkorban is kb. ennyit adtak a jobbágyok a földesuraknak a földjeik, telkeik, házaik után. A saját szükségleteit pedig maga fizesse, beleértve az élelmet is.
2019. szept. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
62%
Csak épp azt nem írod, hogy még suliba jár, vagy dolgozik.
2019. szept. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

#1 - Köszi

#2 - Jó,hogy nem a középkorban élünk.

#3 - Tegyük fel,hogy fiatal felnőtt.

2019. szept. 10. 08:39
 5/27 anonim ***** válasza:
56%

ha dolgozik, akkor adjon haza valamennyit, meg ugye akkor már a saját pénzét magára költi és nem tőled kér


én pl szülővel lakom (nem anyagi okokból, mert jelenleg 600+-ot keresek), én 20-at adok haza + a nagy bevásárlást én fizetem ami nálunk elég jelentős, 1-2 havonta 60-100 körül (ünnepek körül ez kicsit több)

2019. szept. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
88%

Én semennyit, így is éppen elég lehetetlen a fiataloknak saját lábra állni, nem húznám le még én is, sőt, örülnék, hogy ennyivel is támogathatom.

Persze ehhez normális szülő-gyerek viszony kell, és az, hogy ne legyen anyagilag rászorulva a család, szóval érthető, hogy nem mindenhol működik.

2019. szept. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem nem kértek semmit. Azt mondták, amit keresek inkább tegyem félre vagy költsem magamra.
2019. szept. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
95%
Ha éppen nem az éhenhalás vagy a számla befizetése múlna ezen, akkor nem kérnék egy fillért se.
2019. szept. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
39%
Attól függ mennyit keres. Vagy megállapodni, hogy ezentúl melyik számlát fizeti. Nekem a világ legtermészetesebb dolga volt, hogy adok a rezsibe,én kérdeztem meg, hogy meenyit adjak, nem kellett szólni, pedig keveset kerestem.
2019. szept. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
88%
Szülőnél élő fiatal felnőtt vagyok. Konkrétan haza nem adok semennyit. A saját telefonszámlámat fizetem, meg pár hónapja átvettem a vezetékes szolgáltatások számláját (net, tv, telefon - főleg azért is, mert a vezetékes telefont csak mi használjuk). Ezen felül vettem a szobámba légkondit, azt én vettem meg, én tisztíttatom és ha megdobta volna a villanyszámlát, azt is álltam volna, de nem dobta meg. Az oka, hogy az egész házban saját költségen LED világításra cseréltem a halogén és a hagyományos izzókat, pont annyit spórol amennyit a légkondi fogyaszt.
2019. szept. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!