Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti mennyi pénzt kérnétek el a...

Ti mennyi pénzt kérnétek el a gyerektől, ha 18. életévét betölti, de még veletek lakik?

Figyelt kérdés

Lakótársként vagy gyereketekként kezelnétek?


A legtöbb ismerősömnél csak ilyen piti 5-10.000Ft-ot kérnek el a "gyerektől" ,hogy azért mégis adjon valamit.

Van egy-két olyan ismerősöm is akik viszont lakótársként kezelik a "gyereket" ,mert már betöltötte a 18-at és felnőtt,tehát a költséget arányosan osztják el.


Melyik lenne az ,ami szerintetek a normális?

Én személyszerint örülnék ,ha a gyerekem velem maradna még akkor is ,ha nem rak le különösebben pénzt.


2019. szept. 10. 08:20
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
18%
Minden pénzét elszedném.
2019. szept. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
98%

Amikor még anyámmal éltem, arról volt szó, hogy beszállok a kajába és a rezsibe, de nem sokkal. A vége viszont az lett, hogy mindig kisírta tőlem a fizetésem jelentős hányadát, félre tenni nem tudtam, és lényegében annyi pénzem volt egy hónapban, amiből a saját munkahelyi étkezésem, a telefonszámlám és az utazásom, meg tisztálkodó szereim, esetleg ha nagy szükség volt rá, akkor új ruhám és cipőm tudtam fedezni. Egyre kevesebb pénzt vallottam be otthon, a többit rejtegettem és letagadtam, hogy legyen valami életem is, bár gyűjteni akkor se tudtam. Anyám nem dolgozott, mondhatni én tartottam el, de ettől még sokszor uralkodni akart felettem, irányítani és ha pénz kellett, akkor vagy sírva vagy az így szeret meg úgy szeret szöveggel jött. Ha nemet mondtam, pedig tudta hogy épp volt pénzem, akkor meg ki akart dobni.


Tanulság bárkinek, aki ezt olvassa: ha azt akarod, hogy a gyereked felnőttként is szeressen, ezt NE csináld vele.

A legjobb, ha saját anyagi helyzet szerint kértek tőle. Ha nincs valódi szükség a pénzre, akkor csak amolyan jelképes összeg, hogy szokja a gyerek a felelősséget és a kötelező kiadásokat. Ezt is tanulni kell, senki nem tudja magától és jobb ha otthon kapja az első edzést ebben a témában.

Ha meg még kell is a pénz, hogy a család boldoguljon, akkor se kérjetek sokat, csak amennyibe "fáj" a gyerek ott élesbe. Rezsi része meg esetleg a kaja. Az úgy fair és mellette lesz lehetősége gyűjteni a saját életének elkezdésére.

2019. szept. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
89%

Gimnazista vagyok, egy forintot nem kérnek el tőlem. Ha egy a városunkban lévő egyetemre vesznek fel, továbbra is ingyen lakhatok majd otthon.


Sose kértek tőlem pénzt, szerintük egy szülő dolga a támogatás.


18/L

2019. szept. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
59%

Sok mindentől függ. Ha teljesen jó lenne az anyagi helyzet, akkor semmit sem kérnék tőle. Azt kérném, hogy saját magának gyűjtse a pénzt, hogy legyen megtakarítása, ha szeretne valami nagyobb dolgot megvenni. Tehát ne elszórja, felélje az egészet.

Ha rossz helyzetben vagyunk, akkor járuljon hozzá a kiadásokhoz ő is, ahogy tud.

Engem anyukám egyedül nevelt, apukám és senki más sem segített. Így neki jól jött, amikor már dolgoztam és adtam haza. Ettől nem rossz anya. Sőt, sokan irigylik, hogy milyen jó a kapcsolatunk.

Nekem gáz, ha valaki ilyen pénzügyi dolgok alapján ítéli meg, hogy valaki jó vagy rossz.

2019. szept. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Azért jó látni ,hogy vannak itt értelmesek is és nem csak a "húzzúk le a gyereket amennyire lehet" gondolkodásmód él.

Szerintem ,hogy a gyerek jogilag betölti a 18-at még nem lehet máshogy kezelni,mint előtte. Szépen lassan kell hozzászoktatni a felelősséghez.

2019. szept. 10. 09:48
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyetemists koromban felkopott volna az állam, ha még azért is fizetnem kell, hogy otthon lakhassak.
2019. szept. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
87%
Természetesen semmit.
2019. szept. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
22%
#17: Mondanád ezt akkor is, ha a gyereked sokkal tőbbet keres, mint a te jövedelmed? És ha igen meddig? 30 éves koráig? 35?
2019. szept. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
78%

#18

Ugyan nem engem kérdeztél, de:

- igen, akkor is, ha többet keres. Legalább többet tud félretenni.

- amíg saját lábára nem áll.

2019. szept. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
81%

Nekem semmit nem kell hazaadnom. Kb. 160at keresek. Félrerakok amennyit tudok, magamnak veszem a cuccaimat, néha bevasarolok itthonra, de ennyi. Mikor megkaptam az első fizumat megkerdeztem mennyit adjak haza, nem vagyunk gazdagok mégse kértek semmit.

Barátom szüleinek meg saját háza van, van kocsijuk is, új télo, 200 ezres laptop, az új pulyának tablet, aztán képesek veszekedni vele a kaja miatt, hogy ne egyen abból amit ők vették, mert csak egy 20ast ad haza. Nyaggadtják, hogy adjon többet, de költözzön is el, mert ideje lenne. :D

Csak úgy az ellentét miatt....

2019. szept. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!