Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen jelenleg Budapesten...

Milyen jelenleg Budapesten élni/dolgozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Pár éve már tervben van a költözés, de mindig húzva lett. 1 hetet voltam fent ismerősömnél nyugis 14. kerületben az viszonylag tetszett. A nagyon nyüsgős részt pl.: a nyugati környéke nekem már sok. Egyáltalán nem ismerem egyébként BP-t, csak átutazóban voltam ott mindig. Mennyi általában a kezdő fizetés egy irodai munkánál 200 nettó körül? A lakás árakat láttam, hogy el vannak szállva, már az albérletek.


Főleg budapestiek válasza érdekel, mit szerettek a városban, hová szerettek eljárni, sportolni, kikapcsolódni, milyen a tömegközlekedés? Mennyire nyitottak az emberek, bármi amit érdekesnek találtok



2019. szept. 14. 00:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Dolgozni küzdelem, de bekerülni egy helyre, az is.
2019. szept. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Volt kollégám úgy talált munkát ott, hogy még itt dolgozott vidéken, fel ment interjúra -- mikor tud kezdeni ennyi volt, könyvvizsgálónak vették fel. Szerintem hatalmas a munkakínálat, ezzel a részével nem értek egyet.
2019. szept. 14. 01:20
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
Bar en tanulok itt, es nem nyuzsgo varosbol jottem, nekem tetszik. Szerintem megeri feljonni. Munka szempontjabol (ami a legfontosabb) sajnos nem tudok nyilatkozni
2019. szept. 14. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Mindig Budapesten éltem, tele van munkával, lehetőségekkel és kapcsolatokkal. Amennyiben nem veszed észre ezeket, minden 3. dohányboltba eladót keresnek, gyrosos szint úgy.

Tömegközlekedés szerintem teljes mértékben elfogadható.

Autó motor elég necces, ha nem akarsz idegrohamot akkor ne.

Van egy Margitszigetünk, rengeteg uszodánk, tanfolyamok, bowling, biliárd, kocsma sportok, airszoft, a város tele van spotokkal skatereknek, kajak kenu, vizisi, jetski, falmászás, szabaduló szobák... ... ... ... Amit csak szeretnél..

2019. szept. 14. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Annyi hogy a fővárosban minden rokonom dolgozik és talál munkát, felveszik jó bérért itt vidéken pedig nyomorgunk és kín szenvedés minimálbérért és akkor még ott a közmunka amit eröltetnek.

A közlekedés mindenütt katasztrófa, szóval ezt el kell fogadni sajnos.

2019. szept. 14. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én vidékről költöztem fel. Hiába lett több a fizum, ha az albérletem is követte. Pesten szobát annyiért tudtam bérelni, mint otthon egy 3 szobás kertes házat.

Az irodai munkáknál végzettség, tapasztalat és feladat függő, hogy mennyit kapsz.

Szerintem nem éri meg feljönni, akkor már inkább menni kell Ausztriáig, ahol jobban kijössz és van 13.és 14.havi fizetés is.


Jó hely Budapest, nekem pl az éjszakai közlekedés is bejött vidék után. A dugó mindig nagy, szerintem érdemes úgy választani az albit, hogy minél közelebb legyen a munkahelyhez. Biciklivel nekem gyorsabb volt a közlekedés sokkal.

Szórakozási lehetőség rengeteg van, sokkal jobb, pörgősebb mint az összes megyeszékhelyen együttvéve.

De szerintem tényleg inkább menj Ausztriáig, élhetőbb sokkal.

2019. szept. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Unokanővérem Mindszenti születésű, Sopronban szerzett környezetmérnöki diplomát, se ott, se Pesten nem tudott vele sehol elhelyezkedni. Ő azonban Londonig ment, és 2012 óta ott is él. Én is inkább minimum Bécset javaslom.


Budapestről meg annyit, hogy maga a város szép, de rengeteg a kétszínű aljas gazember. Komolyan már az ukránokra is többet nézek mosolyogva.

2019. szept. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nekem Magyarországgal nincs bajom, nem vágyom külföldre. A nagyvárosi életet kipróbálnám, az albérlet ár, valamint az, hogy nem ismerem egyáltalán a fővárost ez tart vissza egyelőre. Albérletek többségét is hosszú időre adják ki vagy bukja az ember a kauciot.
2019. szept. 14. 07:20
 9/13 anonim ***** válasza:

Tök jó, hogy több a munkalehetőség, de hogyha lakást kell bérelned, akkor nem a munkalehetőségek száma lesz a meghatározó tényező, mert megfelelő végzettség/tapasztalat nélkül, átlag munkákkal alig lehet megkeresni egy albérlet árát.


Ha megkeresed a 200k nettót, akkor tudsz bérelni 140k-ért egy albérletet + a rezsi még legalább 30k + 10k a Budapest bérlet és még nem is ettél semmit. Egyedül biztos, hogy szenvedés az egész.


Amit írni fogok most azt nem azért írom, hogy felvágják vele, mielőtt valaki félre értené, de pont azon gondolkodtam a napokban, hogy még az én 270k nettómmal sem (ami azért az átlag felett van) lenne könnyű Budapesten boldogulni.

2019. szept. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mindenképp jobb, mint megyeszékhely (esetemben Kaposvár). Ami ott 140 ezres fizu, az itt 200 ezer. Viszont egyedül ennyiből nem lehet albérletet fenntartani. Én párommal költöztem össze.


A közlekedés minden eleme katasztrófa. Autózásnál a dugó még nem is annyira gáz, mert kiseggeled, ülsz. De parkolóhelyed nem lesz! Tömegközlekedés az átszállások miatt lassú. Illetve metró-villamos a jobbak, mert azok dugómentesek a csúcsokban is.

Kerékpárral közlekedve megtanulod ignorálni a beszólásokat, de életveszély, ahogy direkt rádhúznak. Motorral még nem közlekedtem, az jó lehet.

Sokan használnak rollert a járdán, elektromosat akár. Jó alternatíva, de néhányan olyan sebességgel járnak vele, ami nem elfogadható gyalogosok között.

Hidak mindig bedugulnak.


Amúgy a belsőbb utcák mindig csendesebbek. Pont nyugatitól lakom néhány utcányira. Belső udvarban. Ilyen csendes lakásban még sosem éltem. Max a szirénák és a vonatkürt hallatszik be, nameg a bulis szomszédok ricsajoznak néha, de mindenhol van egy ilyen szomszéd. De komolyan, még madárcsicsergés sincs, mert ide csak galambok repülnek be 😃


És a probléma meg ugye az, hogy nincs tér kimozdulni. Itt nincs park, nincs semmi. Városliget és a margit-sziget van úgyahogy elérhető távolságban... De kinek van kedve 20-30 percet utazni emiatt?

Otthon úszni szerettem eljárni. Itt az felejtős. Míg otthon általában 1-2, nagyonmax 3 ember jut egy pályára, itt 5-en! Az ára meg olyan, amiért otthon úszásoktatásom voltam, nem csak egy sima belépőjegy. Öltözők és egyéb szolgáltatások is a béka segge alatt...

Valami mást kell találnom majd, ez van 😕


Szórakozási lehetőségeknek, kajáldáknak, italozóknak viszont végeláthatatlan sora van itt rengeteg különlegességgel, világsztárok jönnek-mennek, alter stílusoknak is vannak gyűjtőhelyeik. Ami viszont rossz, az az árak... a magasabb fizetés mellé minden ilyen szolgáltatás drágább, nem csak a lakhatás. Vagy akár csak egy fodrász. De drágább a sör a kocsmában, a pizza másfél-kétszer annyiba kerül (eszméletlen drága, 2000 alatt nincs normális! Balatonparton, konkrétan víztől 5 méterre lévő étteremben is 1500). Pár dolog van, ami olcsóbb, mint bárhol. Gyros és kürtőskalács például.


Az emberek többsége zárkózottabb, elidegenültebb, előítéletesebb. Egyszerűen ilyenné váltak, mert a nagyvárosi környezet adja ezt magából, mindenhol a világon, illetbe mert a tökük tele van a koldusokkal, szórólaposokkal, aláírásgyűjtőkkel. Már senki sem akarja, hogy megszólítsák őt...

Nyilván ez rettentő NAGY túlzás, de egy enyhe ilyen irányú árnyalatot érzékelek megyeszékhelyhez képest. Mivel itt is különböző minden ember, ezért én ezt tartom fontosabbnak, azaz a hozzádillőkkel itt is ugyanúgy meg fogod találni az összhangot, a különbözőkkel meg itt sem.


Amúgy kikapcsolódáshoz még. Elején rengeteg dolog van, amit jó felfedezni. Még a metró is izgalmas, amikor új élmény. Tipikus túristahelyekre is jó elmenni. Aztán ott a rengeteg túrahely a budai oldalon. Szóval van itt minden, amit szeretsz, csak drágább, és (időben) sokkal messzebb van.


Meg nagyon koszos minden, könnyű megbetegedni az elején. Szóval vitaminokra odafigyelni! 🙂

2019. szept. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!