Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panellakók! Titeket nem...

Panellakók! Titeket nem zavar, hogy egymàs szàjàban éltek?

Figyelt kérdés

2019. szept. 19. 15:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
De. De nem igazán van más lehetőség.. Nem mindenki engedhet meg magának családi házat.
2019. szept. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon is zavarja őket, Kérdező! Sok blog készült már e témában, rengeteg bejegyzéssel. Ha van pár nap fölös időd, olvasgasd őket:


[link]


[link]


Különösen ajánlom a komment-szekciót, eléggé sokat elárul a panelről és a lakókról a közlésmódjuk.

2019. szept. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Addig míg egy liftben tartózkodunk vagy lent a lépcsőházban, nem igazán. Azt hiszem vagyok annyira normális hogy nem borulok ki ha emberekkel, szomszédokkal találkozom és egy-két percig egy levegőt szívunk.

Azon kívül nem élünk egymás szájában(?!), mert ki-ki a maga lakásában.

2019. szept. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

Nem panelban, de társasházban élek.

És, DE zavar.

De nincs pénzem családiházra és a környék sibcs munka szempontjából eleresztve.

2019. szept. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Ha bekököltözöl egy panelba vagy társasházba akkor szembesülsz vele, hogy az emberek 80%-a földterhe barom.
2019. szept. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

Panelben lakom.


Szinte soha sem hallom a szomszédaimat. Nincs az a klasszikus fölöttem lévő magassarkúban szteptáncol egésznap. Szó szerint semmit sem hallok.


Meg nagy részt elfoglalom magamat vagy éppen fejhallgatóval a fejemen dolgozom. Így ha van valami sem hallok semmit.


Csótányok és egyébb dolgok nincsenek. teljesen új nyíllászárók vannak, van szúnyogháló. A ház központi szellőztető rendszerének a lakásba nyúló részein is van szúnyogháló. Plusz tisztaság van a lakásban.


Évekkel ez előtt láttam utoljára csótányt. Pedig elvileg az egész ház tele van.


A meleget nem érzem, mert vannak redőnyök plusz légkondi.


A folyosóról nem igen hallok dolgokat, mert csak 1 közvetlen szomszédom van. Plusz egy 120kgos vastag ajtónk van.


A házban kb hetente 1-2x érzek furcsa szagokat. Ha valaki valami büdöset főz és szellőztet. Egyedül ezt tudom negatívumnak felhozni.


Meg furcsa mód nem is látok olyan sok embert amikor közlekedem. Szóval egyátalán nem érzem úgy hogy mások magánszvérájában lennék vagy ők az enyémben.

2019. szept. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
Már miért élnénk egymás szájában? Ha becsukod az ajtót magad mögött, senki nem tudja mit csinálsz, hogyan élsz. Nálunk 2 lakás van egy emeleten, egymással szemben, 4 szintes a ház. Rendes emberek lakják, nincs zajongás, hangos zene, bulizás. Ahogy én nem látok bele a szomszédok életébe úgy ők sem a miénkbe. Amúgy meg kertes házban lakóknak is akadnak gondjaik a szomszédokkal, itt is lehetett olvasni nem egy ilyen esetről, szóval "barmok" bárhol előfordulhatnak.
2019. szept. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha elég jól felújított panel, és költesz kicsit a hangszigetelésre, akkor annyira a lakók sem lesznek zavaróak, ajtón kívül meg amúgy is találkozni emberekkel.


Egyetlen igazi bajom a folyamatos zajongás. De az meg pont ugyanúgy megvan vidéken is ahol ugatnak a kutyák, ordít a szomszéd zenéje, este kúpolnak a hülyegyerekek az utcában meg nyomják a tuctucot, vagy épp a saját anyámék állnak neki csörömpölni mert nem bírnak reggel aludni és 5-kor kelnek.

2019. szept. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A lakásban bent nem zavar, hogy egymás szájában vagyunk, a falon túl mások vannak.

Hallani őket, de kertesházban is vannak zajok (tapasztalat, volt nyaralónk. Még a párszáz méterre levő ovi / napközis táborok is elhallatszódtak, de nem volt számomra zavaró).



Engem amúgy pont a lépcsőházban zavarnak az emberek. Mennék, fülemben a zene, elmerülnék a gondolataimba, és akkor jön valaki, jópofizni kellene, vigyorogni, bejáratnál megvárni - utóbbit mindig akkor fogom ki, amikor sietek. Van, hogy nem sietek és akkor érdekes módon senkire nem kell várakozni.

2019. szept. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, nemrég költöztem ki családi házba a társasházból, és tök hiányzik. Ott max összefutottam a lépcsőházban a szomszédokkal, köszöntünk és kész, itt meg a szomszédot is egész nap kint eszi a fene az udvaron, meg engem is, és kvázi egész nap egymást bámuljuk, kicsit frusztráló. :D

Nyugisabb volt a társasház.

2019. szept. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!