Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hajléktalan éjszakázik a...

Hajléktalan éjszakázik a lépcsőházban, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A lépcsőházunkban minden este éjfél körül megjelenik egy hajléktalan, aki a lépcsőfordulóban alszik, a hetedik emeleten. Reggel 7.00 előtt már el is megy, viszont éjszaka lehetetlen a horkolásától aludni. Senki nem szól neki, hogy menjen innen, és igazából sajnálom is, ezért nem akarok rá a rendőröket hívni. Azonban olyan ijesztően és hangosan horkol, hogy lehetetlenség tőle aludni. Mindezt a 11. kerületben. Van valami ötletetek, hogy mit lehetne tenni?
2019. szept. 21. 00:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
37%
Márpedig hívd a rendőrséget! Bűnteti őket a törvény. Szerencsére.
2019. szept. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
56%
Én hagynám. Ha nem árt senkinek (márpedig úgy tűnik, hogy nem), akkor nem szólnék. Hideg van már kint. Ha a szomszédod horkolna, akkor mit tennél amúgy? Csak kíváncsiságból kérdezem.
2019. szept. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%
Mondd neki hogy menjen fel a 10.re.
2019. szept. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
61%
Ne mondd már, hogy a hálószobádba minimum két ajtón át behallatszik, hogy valaki horkol. És azt se gondolnám, hogy a hajléktalan fölmegy a hetedikre.
2019. szept. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
72%
Hajléktalannak magánterületen semmi keresnivalója, tehát nyugodtan kipenderítheted. Van elég hajléktalanszálló éjszakára, azért tartjuk fenn őket az adónkból, hogy oda menjen aludni. Jaaaa, hogy ott viselkedni kell, és nem lehet italozni? Akkor vélhetően társasházban sem lehet ugyanezt megtenni.
2019. szept. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
53%
Ja, majdnem elfelejtettem, hogy a hajléktalanszálló olyan krv jó hely és nincsenek rohadtul tele, nincsenek poloskák, nem lopják meg egymást, és minden hajléktalan alkoholista....#5! Ha egyszer -bár kívánom, hogy ne forduljon elő soha- nem lenne fedél a fejed fölött, én nem foglak kbszn a lépcsőházból, hogy legyen hol aludnod, ígérem :)
2019. szept. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
67%

#6 ez nem kifogás. Senki nem mondta, hogy ötcsillagos luxusszálloda, de még mindig jobb, mint a lépcsőházban héderelni. Mégis mit vártak? Alanyi jogon biztosítsanak mindnek kacsalábon forgó palotát, amikor már az átlagembernek is komoly nehézséget okoz egy lakás megvásárlása? Toronyóra lánccal nem kéne nekik bmag?

Szerinted a poloskák miért vannak ott? Bizonyára a csúnyarossz gonosz szállóüzemeltetők telepítették oda őket szándékosan, még véletlenül se a csövesek hurcolják be őket, ugye. Van tisztálkodási lehetőség, alanyi jogon jár víz is, és szappan is (ami persze az átlagembernek havi súlyos ezresekbe kerül), lehet bátran használni, és akkor nem lesz poloska, meg tetű.

Meglopják egymást? Az lehet. Rengeteg tolvaj van a hajléktalanszállón kívül is. Mindenki maga felel az értékeiért, vigyázzanak rá jobban, ennyi.

A legtöbb hajléktalan pedig igenis kőalkoholista, vagy drogos. Valahányszor felajánlom nekik, hogy veszek kaját, rögvest elkezdenek kummogni, hogy mit képzelek én, pénzt adjak nekik! És ezek után ne általánosítsak.

Ha te azt hallod, hogy "cigány", egyből Mága Zoltán jut az eszedbe? Őszinte választ pls.


De még ha így is lenne, ahogy állítod (mint ahogy nincs így), ez nem jogosítja fel a hajléktalant arra, hogy más magánterületére bemenjen, ott tartózkodjon, aludjon, piáljon, odakulázzon aztán abban fetrengjen. Vagy igen? Mutasd kérlek a BTK-nak azt a kitételét, miszerint a magánlaksértés nem vonatkozik a hajléktalanokra. Mert ha nincs ilyen kitétel, akkor a lakók teljesen jogszerűen rugdalják ki az utcára. Ez van, ilyen a törvény.

2019. szept. 21. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
41%

Hát én ezt a rosszindulatot, ami belőled árad, nem bírom, úgyhogy el sem olvastam, amit írtál. Tökéletes példája vagy annak, hogyan NE maradjunk emberek a mai világban. Ítélkezni és okoskodni mindenki tud, nekem többet ér az emberségem és a lelkiismeretem, minthogy mit mond erről a btk...ha te inkább kitennéd, hogy kihűljön szerencsétlen, akkor az a te szegénységi bizonyítványod (és nem, nem mindenkinek jut hely a szállókban)..gusztustalanul gondolkozol.


Ja, és “bmag” te. :)

2019. szept. 21. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
64%

Ha ennyire vérezget a szíved a csövikékért, fogadd be őket, és fizesd az italszámlájukat. Csak ne várd el ezt pls a társasház minden egyes lakójától. Nem a keresőképes, értékteremtő lakosság feladata a hajléktalanokról való teljeskörű gondoskodás. Sőt, továbbmegyek: a Földön egyetlen ország sincs, ahol a hajléktalanok szükségletei felülírják a társadalmi érdekeket.

Ha ez neked nem tetszik, költözz más bolygóra.

A mínuszt pedig csípőből kaptad.

2019. szept. 21. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
76%
Mindenki aki itt mondja, hogy hagyni kell őket, hát az ő lépcsőházukban még nem aludt csöves az hétszentség. Igenis rohadt hangosan horkolnak, turháznak, rosszabb esetben még ürítenek is egyet meg hihetetlen piaszaguk van. Én meg más normális szülők szerintem reggel nem úgy akarnak elindulni a gyerekkel, hogy őket kelljen még kerülgetni is. Igenis aki hajléktalan az menjen hajléktalanszállóra, akinek pedig az nem jó az például elkezdhet dolgozni egy gyárban, ha szerencséje van és kifog egy olyat ahol szállást biztosítanak akkor még jobban is jár, de ha nem, akkor is összeszedhet abból egy albérletre, de a lépcsőházakban semmi keresnivalójuk. Nem szemétkedni akarok velük de az ő élettelenségüket nem az ott lakó embereknek kéne megszenvedniük.
2019. szept. 21. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!