Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan szóljak a lakótársaimna...

Hogyan szóljak a lakótársaimnak, hogy takarítsanak és pakoljanak el maguk után?

Figyelt kérdés

Négyen lakunk együtt egy kolis blokkban. A szobatársammal nincsen semmi probléma, viszont a másik két lány nagyon rendetlen és koszos, ami egyre jobban zavar. Nem tartanak rendet és maguk után sem takarítanak, pakolnak el normálisan. Ez alatt azt kell érteni, hogy pl. főzés/evés után kint hagynak mindent a konyhapulton az edényektől kezdve az alapanyagokig (koszosan, morzsásan, olajosan stb.), a mosogatóban állnak a koszos edények, a már tiszta eszközök is napokig száradnak, kint vannak a felbontott zacskók, üvegek, mindenféle. A fürdő és wc nagyjából ugyanez, a csap mellett használt vattakorong, fülkisztítópálcika, kiborult tamponos doboz, a zuhanyzóban a földön borotvák, nyitott tetejű samponok, tusfürdők. A wc is retkes, mert még azt sem takarítják maguk után.

Nem azt várom el, hogy minden csillogjon-villogjon, mert nyilván ez egy koli, valami már mondhatni “anyagában retkes”, 4 ember esetében minden gyorsan koszolódik is és egyetemisták vagyunk, tanulni kell stb. Ugyanakkor azért az szerintem semeddig sem tart, hogy pl. elmosogass és elpakolj főzés után és így tovább. Először még úgy voltam vele, hogy majd belejönnek és megszokják, megtanulják (most elsősök), de már zavar, mert mindenhol kerülgetni kell a cuccaikat, nem férek el tőle (pl. konkrétan a mosogatón kívül mosogatok, mert nem férek a csap alá, de a pulton sincsen hely egy almát felszeletelni), a rászáradt kajamaradék egy idő után már büdös is...

Már volt, hogy korábban szóltam valami miatt és akkor én voltam a rossz, mert én miért okoskodok stb. Én idősebb vagyok mint a többiek, úgyhogy így picit tényleg úgy tűnhet. Pedig én nem akarok úgy beszélni velük, mint az anyjuk, de egyszerűen zavar és nem is értem, hogy nincsen erre valakinek igénye... Tök normálisnak tűnő, külsejük alapján igényes meg amúgy rendesen tanuló, szorgalmas lányok, de a környezetükre nem figyelnek. Én is gáznak érzem, hogy ilyenek miatt szóljak pl. figyi ne dobáld már szét a tamponod a fürdőben, töröld fel a kiöntött tejet, mosogasd el a serpenyőt amiben négy napja sütötted a tojást... Hogy kell ezt érthetően, de mégis normálisan megmondani?


2019. szept. 23. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Hagyjad őket, és keress olyan embereket akikkel tudsz egy helyen élni. Vagy mondd meg h pakoljanak el maguk után, mert ha még egyszer ilyen lesz, akkor balhét csinálsz, amiből mindenképpen ők fognak rosszul kijönni, te pedig jól.
2019. szept. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
“Te igénytelen kis szuka, ha még egyszer így hagyod magad után a fürdőt, le fogom fotózni és feltöltöm a képet aláírva, hogy őnagysága kifelé dámát játszik, de csak egy retkes kis szutyok a valóságban!”
2019. szept. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fogsz egy szemetes zsákot, belekotorsz minden biszbaszt ami szanaszét van és lebaxod a lába elé, hogy légyszi pakold el vagy dobd ki, mert nem lehet elférni.
2019. szept. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Már volt, hogy korábban szóltam valami miatt és akkor én voltam a rossz, mert én miért okoskodok stb. Én idősebb vagyok mint a többiek, úgyhogy így picit tényleg úgy tűnhet. Pedig én nem akarok úgy beszélni velük, mint az anyjuk


Azt hiszem pont ez a baj. Finomkodva, kedvesen kérted, ő erre hisztikével reagált, és te azóta még magadat érzed zavarban, amiért anyáskodásnak érezték. Nem jól állsz hozzá. Kérés helyett nagyon határozottad felszólítod őket, ha megint a hisztikével próbálkoznak akkor közlöd, hogy az igényszint nem korfüggő, semmilyen korú ember nem köteles mások mocskában és bűzében élni, és kilátásba helyezel valamilyen retorziót. Az előző válaszban említett szemetesbe dobált, ajtaja elé lekúrt cucc például kitűnő, és még csak nem is hőböröghet utána, mert te előre megmondtad, hogy az lesz. Mindig mindenki úgysem fog szeretni, hát utáljanak csak, de legalább tiszta környezetben élhetsz, mint egy ember, nem mint a rókák az erdőben. Ne add alább, csak mert félsz szólni.

2019. szept. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát azért azt túlzásnak érzem.... Június végéig velük fogok lakni, nem gondolnám, hogy bármi jóra vezetne az, ha így bánnék velük és nem is akarok. Nem akarok velük sem összeveszni, sem semmi ilyesmi. Eleve magam sem ilyen vagyok, nem is jutna eszembe ezt csinálni, hogy pl. összeszedem egy kukás zsákba a cuccaikat. Zavar az, hogy ennyire rendetlenek és szanaszét van mindenük, de attól az még mind az ő cuccuk, ők is itt laknak, szóval azt csinálnak vele, amit csak szeretnének és nekem nincsen semmi jogom hozzányúlni a holmijukhoz és rendezkedni. Egy ilyenen biztosan kiakadnának és szerintem teljesen jogosan. Nekem meg nem hiányzik, hogy utána meg egy szót se tudjunk váltani, mert azért együtt lakva ez nagyon nem mindegy. Szimplán csak meg akarom nekik mondani, hogy erre figyeljenek oda és legyenek tekintettel másokra is, mert itt nem egyedül laknak. Gondoltam, hogy ha ez mással működik (pl. csendben tudnak maradni, ha tanul a másik), akkor talán ez is menni fog... Csak szerintem ez mindenkinek kellemetlen, nekem is és nekik is, emiatt nem tudom, hogy hogyan kellene ezt közölni velük, normálisan.
2019. szept. 24. 00:03
 6/9 anonim ***** válasza:

De nem kell velük összeveszni. Csak mondani kell h mi van. Most ha ezen megsértődnek, akkor meg el kell onnan menni egy másik szobába. Akkor ilyenekkel tényleg nem érdemes együtt lakni.


A szivatás, meg tényleg nem jó stratégia. Mivel nem az van, h tied a ház, ők meg bérlők. Nincs semmiféle hatalmad. Én emiatt soha sem laktam volna ilyen körülmények között. Én kivettem egy egész házat, és csaak később csatlakoztak hozzám olyanok, akiket szerettem volna, hogy ott legyenek. Mert én nem csak tanulni mentem az egyetemre. Főleg h nem is biztos, hogy valaha használni fogom e amit tanulok. De az élmények, meg a baráti, vagy haveri kapcsolatok megmaradnak.

2019. szept. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért problémázol ezen? Miért érdekel, hogy jaj mit fog gondolni? Őt miért nem érdekli, hogy te mit gondolsz? Nyugodtan mondd meg, hogy "Figyeljetek, engem zavar néhány dolog, és arra kérlek titeket, hogy változtassatok ezen, ezen és ezen." Ha normálisan reagálnak, rendben. Ha nem, akkor én nemcsakhogy szemetes zsákba gyűjteném a mocskukat, de egyszerűen beleönteném az ágyukba a mosatlan edényeket a használt vattapamacsokkal együtt. És ha picsognak, akkor meg lehet mondani nekik, hogy már beszéltél velük rendesen, nem volt hatása, nem számítottál rá, hogy barlangból jöttek, de ha ez tetszik fetrenghetnek nyugodtan a mocsokban, de csak a saját ágyukban. Ne félj, ha idáig jut a dolog, ők fognak szobacserét kérni. De nem fog, ha elsőre elég világosan, udvariasan de határozottan fogalmazol.
2019. szept. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Ne félj, ha idáig jut a dolog, ők fognak szobacserét kérni."


Kivéve, ha szociopaták, vagy egyébként is szeretnek harcolni, és szívesen elmennek a végletekig. Ismerek olyan embereket, akik egy ilyen akcióra simán ragasztót spriccelnének a hajadba, miközben aludnál, és ha számon kérnéd őket, bárkivel elhitetnék, hogy semmi közük a dologhoz, sőt még valahogy elintéznék, hogy áldozatnak tűnjenek a külvilág szemében.

2019. szept. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha ennyire félsz megmondani nekik, akkor élvezd tovább a rendetlenséget.

Tutyi mutyi stílussal nem érsz el semmit.

2019. szept. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!