Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mikor és mi okból történt a...

Mikor és mi okból történt a szomszédoddal a G-nap?

Figyelt kérdés
Amikor úgy összevesztetek hogy azóta nem is köszöntök egymásnak.
2019. szept. 24. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

Előre bocsájtom, hogy a kérdés megítélésében nem mindegy, hogy falu vagy város.

Falun nem túl jó dolog összeveszni a szomszéddal, mert nagy az egymásrautaltság és hamarabb tud segíteni egy szomszéd, mint egy távol élő rokon. Nincs nyitva 4 után gyógyszertár, nincs kocsid és karácsony éjjel kell menni az ügyeletre, -10 fokban elesel az udvaron és ha a szomszéd nem vesz észre ott fagysz meg, kigyullad a házad, kéményed, elönt a víz és menteni kell a holmid, stb.

Ezek a személyes példáim, nem légből kapottak, mind velem, vagy a környezetemben estek meg.

De amúgy sem szeretem a békétlenséget, sem Budapesten, sem vidéken nem volt konfliktusunk szomszéddal, holott lehetett volna.

Persze igazi elmebeteget nem fogtunk ki ...és ezt most lekopogom!

2019. szept. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Össze nem vesztem vele, de azóta nem köszönök neki, mióta rájöttem, hogy mellettem képes elgyalogolni a járdán, a férjemnek meg a sarokról integet és kiabál. Hülye ribizli.
2019. szept. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Magyarázd már el, miért G-nap? G/ci szomszéd nap, vagy mi?


Egyébként nincs ilyen, alap illemet tanultam. Senkivel sem vagyok kifejezetten jóban vagy rosszban. Mindenkinek köszönök, még a lassan megbolonduló öregasszonynak is, aki egy beszélgetés alatt háromszor kérdezi meg mikor nősülök, miközben a nálam 10 évvel idősebb életképtelen fia vele él...

2019. szept. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nem volt ilyen soha, egyrészt szerencsénk is volt, elviselhető volt eddig minden szomszédunk -bár volt aki sok kompromisszummal- másrészt ahogy #1-es kifejtette, jobb szövetségben élni mint háborúságban.
2019. szept. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor egy haláleset után meglopott minket. (Tűzifát, gyümölcsöt, diót vitt el, de egy bizonyos dologgal lebuktatta magát.)


Ekkor még a kamrára is kulcs került, illetve a kerítést megerősítettük. Na, ettől kezdve még ők váltak távolságtartóbbá, mint aki megsértődik amiatt, hogy elejét vesszük a további lopásoknak.


Köszönünk egymásnak, megvannak a small talkok is néha, de azért érezhető a hűvösség.

2019. szept. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!