Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni, ha a szomszéd...

Mit lehet tenni, ha a szomszédom szándekosan “kínoz”?

Figyelt kérdés

Albérletben élünk mindketten, sajnos bekapcsolta a légkondiját, ami pulzál, búj és berezonál, mert a lakásom alatt van pont. Konkrétan rezeg a lakásom, nem tudok pihenni. Ami ebben zavaró, az az, hogy egészségügyi kockázata van, epilepsziás migrént vált nálam ki. Ez ugyanolyan pulzálás, mint a stroboszkóp, csak hangminőségben. Próbáltam vele beszélni, mint két felnőtt ember, ráadásul idősebb is és nem volt hajlandó, teljes mértékben kommunikációképtelen, lerázott és azt mondta, hogy nem érdekli a bajom.

Egyébként albérletes ő is, tehát a szerződésben elvileg benne van, hogy amennyiben a szomszédok nyugalmát megzavarja, és nem tartja be a házirend szabályait akkor azonnal fel kell mondani a szerződést. Ha többször mint két jelentésre sem hallgatott.

Nem tudom mit lehetne tenni, de ez rám tekintve kínzás, mert ilyenkor aurás migrént okoz, sötétre és csendre van szükségem, de még közben is hallom, hogy zúg.

A tulajom szól a közös képviselőnek, de szerinte ez egy normál klímahang. Én értem, de ha rezonál és rám ilyen hatással van? Az egyetlen opció tényleg csak a költözés? Nincs semmilyen kompromisszum?

Lehet én leszek a hibás, de bennem van annyi empátia, ha a felettem lévőt zavarja a légkondim, akkor legalább megbeszélünk vagy megállapodunk valamiben! Mert lenne annyi bűntudatom, hogy szenvednek felettem én pedig kényelemből nyomatom.

Vmi megoldás? Nem vagyok konfliktus kereső, a dolgokat meg szeretem beszélni, de ha nagyon zavar lehet rendőrt hívni, vagy egyáltalán mi a megoldás? Legutóbb egy barátomhoz kellett átmenni aludni


2019. okt. 4. 13:11
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja kihagytam hogy 0-24 megy, éjfél után lekapcsolja, de nicsenek szünetek csak nagyon ritkán!
2019. okt. 4. 13:13
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

De minek megy most a légkondi? Azzal fűt? Távhős házban laktok? Mert ebben az esetben ahogy bekapcsolják a távfűtést, nem fogja használni a légkondit.

Ha viszont egész télen ezt fogja használni, akkor elvileg birtokvédelmet lehetne kérni, de ebben az esetben nem sok esélyét látom az intézkedésnek. Egyszerűbb lenne elköltözni.

2019. okt. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hűtésre használja, azt mondta, hogy kint kajaszag van, ezért nem szellőztet és légkondit kapcsol.
2019. okt. 4. 13:21
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is furcsa, hogy ilyenkor klímát használ.

Ez egész nyáron nem volt gond, csak most jött elő?


Ha kívülálló is azt mondja, hogy ez normál klímahang, akkor nem sokat tehetsz. Egy társasházban el kell viselni, hogy a másik is ott van, éli az életét, zuhanyozik, lehúzza a WC-t, tévét néz stb. Ha klíma van, hát azt is használhatja.

Itt te vagy extra érzékeny, így neked kell vagy egyéni megoldást keresni (pl. próbálj füldugót használni), vagy elköltözni.

2019. okt. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem a normál zajokkal van a gond, nem vagyok bolond, hanem egészségügyi kockázata van a pulzáló triggereknek... sajnos.

Ez olyan, hogyha megkér a szomszéd, nem fogom bömböltetni egesz éjszaka ezerrel a zenét, mert csak 22h után lehet rendőrt hívni. Emberség, empátia...

2019. okt. 4. 14:07
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában a légkondizás egy teljesen normális dolog, amiért nem szólhatsz a szomszédnak. Az más kérdés mért most csinálja, de az ő dolga.


Itt neked vannak különleges igényeid, amiről neked kell gondoskodnod nem a külvilágnak.


Neked kell felelőséget vállalni és olyan helyre költözni amik a te igényeidnek megfelelnek. Nem pedig a külvilágtól elvárni, hogy hozzád alkalmazkodjanak.


Szerintem ez elég alap dolog.


Költözz el.

2019. okt. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A másik szomszéd légkondija nem zavar, mert az normálisan üzemel, csak az zörög és pulzál plusz rezonál. De értem ezt az álláspontot.. visszajár a kaució ilyen esetben? Mármint jogosan
2019. okt. 4. 14:21
 8/10 anonim ***** válasza:

7# Nem, a kaúció arra van hogy ha valami kárt okozol a lakásban vagy ha hamarabb elmész ezzel arra kényszerítve a tulajt, hogy váratlanűl keressen lakókat, ami idő azaz pénz számára.


Plusz 1-2 hónapon át lehet nem lesz benne senki sem.


Így ezeket fedi a kaució, de ha megszán téged ... lehetséges.

2019. okt. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

8# vagyok.


Még egy opció tud az eszembe jutni.


Mondtad, hogy ők is bérlők. Keresd fel az ő lakásuk tulaját és mond el neki a problémádat, majd ajánd fel neki, hogy kifizeted a légkondinak a helyre rakását, hogy normálisan működjön rezonancia nélkül.


Azaz lehet a réz csövet szigetelés nélkül vezették a falnak vagy valami ilyesmi, nem vagyok klíma szerelő, de csak megoldható.


A tulaj nem fog nemet mondani, mert ingyenesen növeled a lakása értékét ha csak egy nagyon picit is. Plusz lehet empatikus személyiség.


... de ez csak akkor működik ha te fizeted, mert enélkűl ténylegesen nagyon kedves és anyagilag megáldottnak kell lennie, hogy bele menjen.


Ez meg kevesebb mint a kaucódnak az elvesztése.

2019. okt. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A kültéri egység rezonál? Szólj neki hogy te állod a klíma karbantartását. Illetve azt is szokták csinálni hogy a kültéri egységet gumibakra rakják. De lehet hogy egyszerűen azért zörög mert egy ősrégi sz@r. Mást nem igazán tudsz csinálni ha ilyen szomszédod van...
2019. okt. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!