Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan viseljem el a helyzetet?

Hogyan viseljem el a helyzetet?

Figyelt kérdés

Tudom, az egyetemisták, fiatal szingli felnőttek 99%-a így él, de én nagyon nehezen viselem az együttélést más nőkkel. :(


Volt pár rossz tapasztalatom. Az első lakótársam szó nélkül lelépett, majd nem találtam senkit helyette, így gyorsan tovább kellett állnom. Nem nagyon volt időm gondolkodni, összeköltöztem egy harmincas nővel, aki eleinte aranyos volt, de aztán lett egy harmadik fiatal nő a lakásban és teljesen kiutáltak, így el kellett menekülnöm onnan is. Mondjuk voltak nézeteltéréseink az alvási szokásainkat, meg a fürdő használatot illetően, ők nem akartak engedni semmiből, és a végén még azt se közölték velem, miket kért a tulaj, és a tulaj is jól letolt emiatt. :(


Ezután 2 lakótársammal jó volt a viszonyom, az egyik a párjához költözött, a másiktól pedig el kellett jönnöm egy megint 3 személyes albérletbe, 60 perc ingázzással a sulitól, mert a szüleim nem támogatnak többé anyagilag, ezt nem is várhatom el, találtam munkát is. Nyomorgörcsöm volt az egész helyzettől, és sajnos hiába vagyunk együtt június óta, továbbra sem jobb a helyzet. Aranyosak, de az egyikük 30 felett van, és mint a felnőttek általában (szüleim ilyenek, mint ő), ha itthon van, non-stop pakol-rámol-mászkál csinál valamit, minden nap 2x főz mert gyomorgondjai vannak és speciális az étrendje de ettől a hangoskodástól, csörömpöléstől, néha nagyon kivagyok. Nem sok szabadidőm van, nem tudok akármikor főzni, tanulni, pihenni de őt se kikerülni nem lehet a lakásban, se csend nincs. Nyilván ő is itthon van, amikor én is. Meg amúgy nem dolgozik (megteheti), ráér jó komótosan csinálni mindent kb. nappalinak használja a konyhát, de nekem is szükségem lenne a nyugira.


A másik lány hasonlóan él, mint én, vele sosem volt gondom, de amikor hárman vagyunk itthon, néha az érzem, mintha 5-en lennénk. Jövő nyáron végzek az egyetemen, de hogy az államvizsga időszakot hogyan éljem túl ilyen diszkomfortérzettel, nem tudom. Meg akkor alkalmazkodni se tudok a csaj főzési szokásaihoz, se a jópofizás nem megy, nem akarok folyton vele lenni a szobámon kívül, neki nem kell a privát a szféra, nekem meg ez nem jó.


Füldugóval alszom miatta, mert később fekszik és/vagy korábban kel, mint én, 2 hónapig próbáltam megszokni, de füldugó nélkül nem tudok miatta elaludni, meg felriadok reggel a csörömpölésre.


A másik lakótársam olyan szerencsés, őt semmi se zavarja.


Hogyan vegyem be a nem érdekel tablettát?



2019. okt. 4. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Javaslom, hogy fogj össze a normális lakótársaddal, és jelezzétek a főbérlőnek a harmadik lakótárs elviselhetetlen szokásait. Talán ha rászól, akkor kicsit változtat az életmódján a lakásban. Azt nem tudom mondani, hogy más esetben kirakja, mert ebben az országban kb. esélytelen bárkit kirakni az albérletedből, akiben egy kicsi tiszteletlenség és önkény is van.


Esetleg nincsenek barátaid a városban? Velük összeköltözhetnél, akár csupán ketten is. Vagy esetleg próbálj meg diákszállót keresni.


Csak érdeklődésképp megkérdezhetem, hogy melyik egyetem milyen szakára jársz? Igazából az utóbbi érdekel jobban.

2019. okt. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Diákszállók nem sokkal jobbak ennél, mert ott 5 emberre jut egy fürdő, jobb esetben, még ha saját szoba is van, és ott többet is kell szocializálódni. Barátokkal nem tudok összeköltözni, egyetlen személy jöhetne szóba, de lakótársként nem bírnánk egymást elviselni. XD Szeretjük egymást, de nem.
2019. okt. 4. 14:10
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

Vegyél egy villát a budai hegyekben!

Nem gondolod, hogy te vagy a problémás? Ezen dolgozz!

2019. okt. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nyilván én is tudom, hogy nem oké a hozzáállásom, de hogyan legyen jobb? Ezért tettem fel a kérdést, hátha valakinek van valami tippje
2019. okt. 4. 14:33
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon korrekt diákszállók vannak, kétfős szobákkal, saját fürdővel. Van, ahol saját konyha is van. Átlagban 60 ezerbe kerülnek. Én kollégiumban lakom, itt egy emelet van egy zuhanyzóra, és megvagyunk. Igazából meglepően csendes, szocializálódni sem nagyon kell.


Azon, hogy mit tolerálsz, szerintem nem nagyon lehet változtatni. Egyszerűen másak az ingereid. Lehet, hogy hosszú idő után hozzá tudnál szokni, de valószínűleg - ahogy legalábbis olvastam - nemsokára kiszakadsz majd ebből a környezetből.


A leghasznosabb az lenne, ha beszélnél az emberrel, és megkérnéd, hogy kicsit csöndesebben működjön, mert szükséged van a nyugalomra.

2019. okt. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Itt egyfős szobáért fix. 40-et fizetek. Nálunk a diákszálló 1 főre 60, 2 főre 30 ezer/hó. Szobatárssal nem laknék többet. Muszáj lesz beszélnem a lánnyal, más megoldást most nem látok.
2019. okt. 4. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!