Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Közvilágítás dűlőúton?

Közvilágítás dűlőúton?

Figyelt kérdés
Van nekem egy kis telkem, egy pici házzal egy szőlőhegyi dűlőn. Néhányan lakják is állandó jelleggel, nyáron szinte az összes házat lakják. Villanypóznák vannak, de közvilágítás nincs, s elég félelmetes tud lenni a környék sötétben. Állítólag nem köteles a város megcsinálni, merthogy nem utca, noha láttam már arra példát, hogy egy dűlőn voltak közvilágítási lámpák. Mit gondoltok, érdemes aláírást gyűjteni? Nem foglalkoznak vele a szomszédok, bár egy aláírást megérhet a dolog. Mire hivatkozzak? Van-e valami jogszabály erre?
2019. okt. 9. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Én annyira nem erőltetném ezt a dolgot. Nehogy megkapargassák, hogy ott laktok. Akkor jönnek azzal, hogy nem lakóház, meg nincs lakhatási engedély, értesz, ugye? Szóval én annyira nem ugrálnék.
2019. okt. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Jogszabályt neked is ugyanannyi idő keresni, mint nekünk...

Fogadóórában beszélj a jegyzővel, vagy polgármesterrel.

De kétlem, hogy bármelyik településen elkezdenek a szőlőhegyen közvilágítást kiépíteni, mert valaki fél a sötétben...

2019. okt. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Rá kell venni a polgit, hogy vegyen ott ő is házat. Lesz világítás meg aszfalt is. A villanyos művek neked is megcsinálja, ha fizeted.
2019. okt. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

#1

Ki ne találd már, hogy a saját nyaralómban nem lehetek, amennyit akarok!

Ha van egy telkem és azon verek egy sátrat és télen-nyáron abban héderelek, ahhoz sincs senkinek semmi köze!


Kérdező!

Nem kell semmire hivatkoznod, gyűjtheted az aláírást, ha sokan lesztek, még talán meg is oldják.

Persze nyilván nem ingyen lesz a szolgáltatás, arra számítsatok!

(Nálunk a szőlőhegyen pl. van)

2019. okt. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%
#4: Nehogy ne tudd már, hogy vannak bizonyos szabályok arra mi a feltétele annak, hogy valaki életvitelszerűen éljen valahol
2019. okt. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5

Persze! Jelenléti ívet vezetnek!

És ha túlléped a megengedett időt, akkor kitoloncolnak!

Okos(kodó)tojás!

Egyébként nem tudom, hogy jön a válaszod a kérdéshez?

Ha a kérdező csak 2 hetet van ott, akkor nem lehet olyan igénye, hogy ne legyen vaksötét? Különösen, ha többen is akarják és fizetnek érte!

2019. okt. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 MancsWolf ***** válasza:
A mi városunkban a település melletti szőlőhegyen van közvilágítás. Szóval nem lehetetlen.
2020. jan. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Dunaharasztiban láttam ilyenre példát, az M0 mellett, talán 2 ház áll rajta.
2020. jan. 25. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!