Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek, hogy lenne korrekt?

Szerintetek, hogy lenne korrekt?

Figyelt kérdés

Az egyik evfolyamtarsammal decembertol alberletbe koltozunk. Jelenleg kollegiumban vagyunk szobatarsak. Nincs vele gond. A kollegium viszont zajos, nincs a legjobb allapotba, illetve az egyetemhez sincs tul kozel.

A szobatarsam novere az egyetemhez viszonylag kozel berel egy 1,5 szobas lakast a parjaval. Ok decemberben koltoznek, igy megbeszeltuk, hogy akkor mi megyunk a helyukre. A kornyek tenyleg jo, a lakast szep es jo allapotban van.

Mivel a lakast megis a szobatarsam novere altal vesszuk ki, nem haborogtam amikor a szobatarsam lestoppolta a nagyobb erkelyes szobat. Korulbelul ketszer akkora mint az enyem, de az is lehet, hogy meg annal is nagyobb. Az en szobam sem rossz, de egy agyon es egy nagyobb polcon kivul nincs benne mas, mig a nagyszoba teljesen felszerelt.

Igazabol nem fontos a nagy helyseg, jol el leszek a kicsi szobaban is. A kerdesem viszont a kovetkezo.

Ha mar nekem butoroznom kell a szobat, es joval kevesebb teret is kapok, a koltosegeket mikent kellene elosztani?

Errol eddig meg nem esett szo. Joban vagyunk, nem akarom, hogy megsertodjon, de ezt szerintem jobb lenne meg bekoltozes elott tisztazni.

Osszuk el negyzetmeterre a rezsit es a berleti dijjat, vagy csak a rezsit? Hogy szokas? Meg sosem laktam alberletben..

Tudom, hogy a szobak sosem egyforma nagysaguak, de itt nem par cm-rrol van szo, tenyleg sokkal elonyosebb az o szobaja. Tartozik hozza egy nagy erkely is, mig az en ablakom egy tetore nez. Arrol nem beszelve, hogy butorokat is kell szereznem es a szallitasrol is nekem kell gondoskodni, mig o csak bekoltozik.


A lakas nagyon jo helyen van, a szobatarsammal is mar tobb eve ismerjuk egymast, igy nem szeretnek mas lehetopseg utan nezni. Ezt szeretnem valahogy megoldani.

Aki alberletben lakik/lakott, tudna tanacsot adni, hogy ilyen esetben, hogy szoktak osztani a koltsegeket?


Koszonom elore is.


2019. okt. 22. 11:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
A rezsiköltség értelemszerűen feleződik, max az albérleti díjad lehetne kevesebb, de nem sokkal, hiszen a közös helységeket te is ugyanúgy használod.
2019. okt. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%

Első körben megkérdezném tőle, hogy ő mit gondol erről??!

Lehet, hogy eszébe sem jutott de lehet, hogy azt mondja, hogy fizessétek pl. 70/30 vagy 60/40 arányban.


Amúgy az albérleti díjat m2 arányosan osztanám szét,

viszont a rezsiköltség felezésén is elgondolkoznék, hiszen a leírásod szerint pl. az ő szobáját kb. háromszor annyiba kerül kifűteni mint a tiédet.

2019. okt. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"viszont a rezsiköltség felezésén is elgondolkoznék, hiszen a leírásod szerint pl. az ő szobáját kb. háromszor annyiba kerül kifűteni mint a tiédet."

Hacsak nem átalánydíjas központi fűtés van, ugye

2019. okt. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ezt nektek kéne minél hamarabb lefixálni. Ő nyilván úgy van vele, hogy felesben lesz. Viszont igazad van, ha külön szobát bérel az ember, akkor az erkélyes, nagyobb drágább. Szerintem 60-40 arányban ok.

A rezsi 50-50%.

De tényleg minél hamarabb beszéljétek meg, mielőtt bekoltoztok

A bútorok a sajátjaid, nem? Viszed magaddal, ha költözöl majd a jövőben?

2019. okt. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem költöznék ilyen helyre. Érezni az írasodból, hogy ez neked szálka a szemedben. Ebből a későbbiekben lesz vita, abban biztos vagyok. Inkább egy kisebb garzon, amit egyedül tudnál bérelni? Úgy nincs de meg ha....
2019. okt. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

A rezsit felezzétek.

A bérleti díjnál azt kéne megsaccolni, hogy a nagyobb ill. a kisebb szobát külön-külön mennyiért lehetne kiadni. Szerintem kb. kétszer akkora szobára másfélszer akkora bérleti díjat kéne számolni. Itt még a fekvése is jobb a nagynak, ill. erkély tartozik hozzá. Ezt is hozzá lehet számolni.

De szerintem a társad úgy gondolta, hogy felesben fizetitek, különben nem fészkelte volna be magát rögtön a nagyba, hanem mondta volna, hogy ennyivel többet fizetne, de a nagyban szeretne lakni. Tehát a kérdés az, mit csináljál, ha ő ebbe nem megy bele. Nos, akkor szerintem tedd félre, hogy ő mennyit fizet. Foglalkozz csak azzal, hogy amennyit te (ebben az esetben) fizetnél, az mennyire jó ár az adott helyen. Számold bele, hogy ezt a lakótársat már ismered, számold bele a lakás fekvését, a környéket stb. Ha úgy érzed, hogy ennél sokkal jobbat úgysem találsz ezért a pénzért, akkor fogadd el így is a helyzetet. Ha viszont úgy érzed, hogy ennél lényegesen olcsóbban is találnál szobát, ami megfelelő lenne neked, akkor ne menj bele.


Én így csinálnám, ha a helyedben lennék.


Amúgy ki szerződött a tulajdonossal? A szobatársad? Vagy ketten egyenrangúan? Vagy még az előző bérleti szerződés megy tovább, csak a kiköltözők jelezték, hogy változtak a bent lakók?

A legtisztább ügy az lenne, ha a tulajjal új bérleti szerződést kötnétek, és a tulaj mondja meg, mennyiért adja ki a nagy szobát és mennyiért a kicsit.

2019. okt. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igazad van,de ezt vele kell megbeszéld.Te ismered,te kell tudd,hogy kb.hogyan áll hozzá.
2019. okt. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Na szoval. Kulon-kulon szerzodes.

Berleti dij: 130 ezer (ahhoz kepest, hogy Budapest nem draga)

Rezsi: kb havi 35 ezer.


Sajnos videken elek. Asztalt, szeket stb. magamnak kell szereznem itt Budapesten.


Egyedul a fovarosban nem tudnek berelni egy garzont, mivel azt sem olcsobban adjak ki.


Nem tudom, hogy pontosan mennyi lesz a rezsi, de mondjuk fejenkent olyan 80 ezerrel szamoltunk mindennel egyutt. Ennel tobbet nem is nagyon engedhetek meg magamnak. Telen fogunk allamvizsgazni, igy kollegiumra mar nem leszunk jogosultak. Februar vegeig meg maradhatunk, de kerdeses, hogy talalunk-e masik lakast. Idegenekkel nem szeretnek lakni.

A szobatarsammal lehet amugy beszelni, tehat nem mondanam egy sarkanynak, de nincs tapasztalatom, igy nem akartam egybol belevagni.

Szeretnek korrekt lenni.

2019. okt. 22. 13:40
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor mutasd meg neki az itteni válaszokat.
2019. okt. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A szobatarsam novere az egyetemhez viszonylag kozel berel egy 1,5 szobas lakast a parjaval. Ok decemberben koltoznek"


"Februar vegeig meg maradhatunk"


Ja?

Akkor össz-vissz 2-3 hónapról beszélünk. Így nincs nagy jelentősége a kérdésnek.

2019. okt. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!