Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ültethetek a házam elé?

Ültethetek a házam elé?

Figyelt kérdés

Az utca felőli kerítés előtt van egy füves rész, egy árok, majd az út.

Szinte mindenkinek van csinálva beton kisjárda/kocsi kiálló.

A kisjárda elkészítéséhez kell engedélyt kérnem az önkormányzattól?


Lehet-e a füves részre ültetnem? Egy kis sövényre gondoltam minkét oldalra, hogy elválasszam az "én részemet" a szomszédokétól, mert gyakran oda parkolgatnak a kapuba és nem lehet tőlük bemenni a házba.



2019. okt. 22. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezed a helyi önkormányzatnál!
2019. okt. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Betelefonáltam már, de azt mondták nem tudják. Hebegett-habogott a pasi...majd megnézi a jogszabályokat és hívjam már vissza pár nap múlva.


Azt is kérdeztem volna, hogy az utca felől nézve a bal oldali kerítés a szomszédé.. Nincs megcsinálva.. Felszólítanák-e írásban az elkészíttetésére vagy hogy megy ez? Én nem fizetek érte. Nagy kutyáim vannak, át fognak járni, neki meg a tyúkjai járnak át most is.

Erre se tudott mit mondani.

Semmit se tudnak.

2019. okt. 22. 15:24
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

#2

Nekem is nagy kutyáim vannak és pont az ő VÉDELMÜKBEN - mert végtelenül szelídek, senkit nem bántanak - megcsináltattam kutyabiztosan azt a kerítést is, ami nem hozzám tartozik.

Ha nincs kerítés, bejöhet idegen kutya és megtámadhatja őket, megmérgezik, stb.

Kerítésépítés nem kötelező, amennyiben a telekhatár nem vitatott, így a szomszédot sem kötelezheted erővel az építésre, különösen nem a te kutyáidra hivatkozva,...sajnos!

2019. okt. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha NEKED vannak kutyáid, akkor a TE KÖTELESSÉGED biztosítani, hogy nem tudják a te telkedet elhagyni.

Ez független attól, hogy hivatalosan kinek kellene kerítést állítani, ez a kutyatartáshoz kapcsolódó kötelesség.

Ha a kutya kárt tesz valamiben/valakiben, akkor téged büntetnek meg.

2019. okt. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor ilyen érveléssel neki meg kötelessége a tyúkjait, meg a gyerekét elzárni hogy ne járkáljanak át.

Törvényileg az ő oldaluk. Az ő dolguk megcsinálni.

Én nem fogok rá költeni, nem akarok és nincs is pénzem...rengeteg mindent kell még a házban csinálnom. Max a házból kiszedett linóleum lapokat szögelem fel. Ha nem tetszik neki akkor meg csinálhat jobbat.


A kutya miatt, hogy átjárkál nem tudnak mit csinálni. Ahol most lakok, a szomszédom kutyája folyamatosan kirágja a kerítést és átjár hozzám és a másik szomszédjukhoz is. Több feljelentés ellenére nem lett belőle semmi.


A kérdésem amúgy a ház előtti ültetésre vonatkozott volna.

Majd inkább megkérdezek jövő héten egy ügyvédet.

Köszönöm a válaszokat.

2019. okt. 22. 20:12
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

"Akkor ilyen érveléssel neki meg kötelessége a tyúkjait, meg a gyerekét elzárni hogy ne járkáljanak át."


Azért olyat még nem hallottam, hogy egy tyúk vagy egy gyerek megharapott valakit életveszélyesen, vagy széttépett valamit/valakit!

A két dolog nem ugyanolyan kihatású!

2019. okt. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

#5

Akkor ezt nem értem:

"Azt is kérdeztem volna, hogy az utca felől nézve a bal oldali kerítés a szomszédé.. Nincs megcsinálva.. Felszólítanák-e írásban az elkészíttetésére vagy hogy megy ez? Én nem fizetek érte. Nagy kutyáim vannak, át fognak járni, neki meg a tyúkjai járnak át most is."

De bocs', hogy válaszoltam!

2019. okt. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Harapni nem harapnak, de pl lophat vagy kárt tehet a cuccaimban a gyerek. Nem fér be minden a mellékhelységbe, sok minden szabadon lenne. Nyilt udvarnál átjárhat a kíváncsi gyerek és kárt tehet a dolgaimban, tönkreteheti azokat vagy ellophatja.
2019. okt. 23. 19:07
 9/9 anonim ***** válasza:

HA zavar a szomszéd gyereke, akkor csináltass egy olcsó kerítést és megoldódott a gond.

Másrészt meg a te részedröl is biztosabban vagy, ha a kutya nem tud ott bajt csinálni, mert akkor te fizetsz rá (nem az átmászkálás, hanem ha valami balesetet okoz!)

Kötelezni nem fogják arra, hogy a szomszéd csinálja meg, meg föleg neked érdeked, hogy legyen kerítés.


Az utcán meg csak azt lehet csinálni, amit az önkormányzat engedélyez. De nem betelefonálva, hanem vagy bemégy, vafgy írásban kérsz felvilagosítást, arra ugyanis kötelezö érdemben válaszolni.

2019. okt. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!