Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapest tényleg nagyon...

Budapest tényleg nagyon veszélyes?

Figyelt kérdés

Ott fogok tovább tanulni, de ismerőseim amiket mondanak eléggé parázok. Gyakran vernek agyon, késelnek meg ott embereket? Esetleg milyen önvédelmi felszereléseket vegyek?

Nappal fogok mászkálni csak, akkor is gáz a helyzet?

Eleve alacsony és vékony srác vagyok tehát ideális célpont.



2019. nov. 1. 15:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%

Igazuk van, reggelente a keletiből a 20-as buszról rendszeresen látom, ahogy a színesfémszakértőket lefegyverzik a rendőrök, kommandósok, miután megkéseltek valakit. Nagyon durva látvány. Néha még az épületeket is felgyújtogatják, meg eltérítik a busz, villamos, metró járatokat.


Szerintem maradj otthon ha jót akarsz magadnak és ne mozdulj ki.

2019. nov. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Hát, sok az ember nagyon így nyilván több a bolond is. Sok ilyen leszóligatós kéregető van, de azok általában nem mennek neked. Ha nincs szerencséd találkozhatsz elmebetegekel is szóval valami önvédelem az sose árt.
2019. nov. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Az ismerősi körömben senkit nem késeltek meg vagy vertek agyon. - 15 év Pesten/Kőbányán


Ne állj szóba kéregetőkkel, kerüld el a kivilágítatlan területeket, figyelj az értékeidre, és ha bizalmatlan arcokat lásd, kerüld ki őket. De ezek szerintem elég maguktól adódóak. Ha nagyon félsz, vegyél el paprika spray vagy egy ilyen visító riasztót, hogy jobban érezd magad. (pl. ilyesmi, nekem is van, csak másféle [link]

2019. nov. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Budapest nagyon nagy. Vannak gázos, gettós környékek, tele drogossal, alvilági népségekkel, meg van totál nyugis is. Nagyon utána kell járni, melyik környék milyen! Ezen áll vsgy bukik minden

. Én 10 éve költöztem ide, több helyen laktam, dolgoztam, de sose történt semmi rossz, másoktól se hallottam "fémtörténeteket" sz itteni ismerőseitől. Én éjjel is szoktam egyébként sétálgatni a városban, utazni éjszakai buszon, egyedül, fiatal nő létemre.

Nekem önvédelmi eszközeim sincsenek, vészhelyzetben úgyse merném / tudnám használni valószínűleg.

Persze azért sokkal óvatosabb vagyok, mint otthon. Jobban kell figyelni, milyen emberek vannak a közelben, táskára is nagyon kell vigyázni, ki ne zsebeljenek a zsúfolt helyeken.

2019. nov. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Te, öregem, az ismerőseid alighanem összekeverték Budapestet Johannesburggal.

Fiú létedre ilyet kérdezni iszonyatos gáz!


Na, ezt hallgasd meg.

Keresztlányom 19 éves, 160 cm magas (vagyis alacsony) vékony, törékeny alkatú, csinos lány. Semmiféle önvédelmi sportban nem járatos, maximum el tudna futni. Most kezdte az egyetemet Budapesten. Hetente kétszer egy kocsmában dolgozik esténként. Éjfél körül végez, amikorra a normál tömegközlekedés leáll. Utána megy haza a 6-os villamossal, a Nyugati pályaudvarnál átszáll egy éjszakai buszra és azzal megy a kollégiumig.

És semmiféle önvédelmi felszerelést nem hord magával (használni se tudná).


Hasonlítsd magad össze ezzel a lánnyal, kérdező!

2019. nov. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
Bocsánat az elirasokert! ( A fémtörténet is csak elírás!:D)
2019. nov. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

Én a belvárosba járok 9. - es korom óta. Este is. Néha csöviket látni hangoskodni, de az a max, ők elvannak maguknak. A cigók sem balhésak. Ha nem foglalkozol velük, akkor ők sem veled, de velük is csak bizonyos kerületekben lehet találkozni. Hazafele és befele is alszok a tömegközlekedésen, évek óta, eddig még veszély közelébe sem kerültem miatta, lopni sem loptak el semmit utazás közben.


Én sokat jártam Borsodba is, mostanság is járok néha, ég és föld a kettő. Ott vigyáznod kell, de Pest összességében veszélytelen, még európai viszonylatban is.

2019. nov. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2%
Van egy ámokfutó, aki a villamoson éces injekciót szurkált random emberekbe, de már lecsukták asszem.
2019. nov. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%
BP a vilag egyik legbiztonsagosabb varosa, nem is ertem mirol beszelsz.
2019. nov. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%
158 centis, kistermetu huszoneves lany vagyok. 5 eve elek Pesten, soha nem ert semmilyen atrocitas, pedig sokat maszkalok ejjel, gyakran egyedul is. Nem lehet ilyen szintu rettegesben leelni egy eletet. Vannak gazos kornyekek, azokat erdemes elkerulni. Csovikkel, keregetokkel nem foglalkozni.
2019. nov. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!