Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért élsz még huszon-harminc...

Miért élsz még huszon-harminc évesen a szüleiddel?

Figyelt kérdés

Gyűlölöm, ha az emberek mamahoteleznek, meg lenéznek másokat, mindenféle háttérinformáció nélkül.

Derüljön ki végre.



2019. nov. 3. 16:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudtam összespórolni egy lakásra. Egyszer majdnem, mondtam is magamnak, hogy még két év és megyek, de a CSOK nak hála elszabadultak a lakásárak. 6 millióról 20 ra mentek fel.
2019. nov. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
78%
Ja 38/f
2019. nov. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%

Nem élek szüleimmel, de ha tehetném otthon laknék.


Több millióm ment már el albérletre, és mindig csak szobát béreltem mások mellett. Ami semmivel nem nagyobb szabadság, mint otthon élni. Más lehetőségem nem nagyon van, legtöbb ismerősöm még akkor vett lakást szülői segítséggel amikor 6-8 millióért dobálták. Ma ugyanezek 25-30 felett vannak.

2019. nov. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó én is erről beszélek.
2019. nov. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
30%

Nem nézek le senkit, ha még otthon lakik, de tény, hogy egy bizonyos kor felett kellemetlen lehet párkapcsolati szempontból. Nem tudni mindenkinél, hogy mi az oka, sokan anyagiak miatt, vagy mert a szülő támogatásra szorul, de ismerek olyat is, aki lazán megengedhetné magának az albérletet is, de kényelmesebb neki anyu mellett lenni, eszében sincs önállósodni.

Ja, én nem élek otthon már tizenéve harmincas nőként.

2019. nov. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
96%
Fogyatékosságokkal élek (nem is egyel), nyílt munkaerőpiacon nem találok munkát, csak védett munkahelyen, 4 órás minimálbérért tudok dolgozni. Albérletárak magasak, horribilisan magasak, ingatlanárak drágulásával az egekbe szöktek. Inkább megtakarítom azt a keveset is amit tudok.
2019. nov. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
79%

22 éves vagyok és mamahotelezek.


Egyetemista vagyok egy mérnöki szakon, most passzív féléven. Napjaimat leginkább tanulással edzéssel és egy kicsi munkával töltöm, meg időnként a barátnőmmel találkozom.


Havonta összesen kb 70-80 ezret keresek, azzal a minimális munkával amit csinálok, ami többnyire 3 weboldal fenntartása, fejlesztése és egyébb apróbb munka a családivállalkozásunkban.


Lehet megolható lenne különköltöznöm úgy hogy egy szobát kiveszek, de nem érné meg.


Legközelebb valószínűleg akkor ha végzek egyetemmel és maximálisan a munkára tudok koncentrálni és akkor már lesz kb 300 nettó fizetésem.


Szóval nem éri meg, kényelmes, kapcsolat szempontjából barátnőmmel még nem tartunk ott hogy "Gáz hogy a szüleidnél laksz és emiatt ritkábban látjuk egymást vagy alszunk együtt".


Amúgy mért gyűlölöd ha valaki a szüleivel lakik? Sok esetben ez a legjobb döntés.


"meg lenéznek másokat"


Ez nem egy óriási alaptalan általánosítás? Nem tudom hogy jön az otthon lakókról ez a sztereotípia, még soha sem hallottam.

2019. nov. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
96%
Helyben dolgoztam, egyedül voltam, jóban voltam a szüleimmel, nekik is jó volt hogy beszálltam a rezsibe és megcsináltam otthon a nehezebb melókat szóval logikus volt.
2019. nov. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

#7

Valóbam picit félreérthető volt, de nem a mamahoteleseket gyűlölöm, mert én is szüleimmel lakom 25 éves létemre. Azt nem szeretem ha lemamahoteleseznek, miközben nem ismernek, nem tudják az okát.

2019. nov. 3. 16:30
 10/24 anonim ***** válasza:
12%
Kérdező te miért vagy NEET?
2019. nov. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!