Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tisztelt Mindenki. A közös...

Tisztelt Mindenki. A közös képviselőt probléma esetén kötelező beengedni a saját tulajdonú lakásba? Üdvözlő-Köszönettel.

Figyelt kérdés
panel helyzet,
2019. nov. 6. 22:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mondjuk, ha áztatod az alsó szomszédot, akkor előbb-utóbb rádtörik az ajtót.
2019. nov. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, még a rendőr se mehet be, ha nincs érvényes házkutatási engedélye. De ha pl csőtörés van nálad, nem engeded be k.k.viselőt, akkor könnyen rádverik a teljes kár költségeit, polgári pert, büntetéseket, stb. Nálunk cigányok nem engedtek be senkit, miközben kibontottak egy tartófalat. Végül hatósági engedéllyel kilakoltatták öket a pcsába.
2019. nov. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, értem a lényeget. Nem probléma megoldás kerülés a célom, de átjáróházat sem szeretnék a lakásban. Főleg, hogy kedves közös képviselő megtekinteni szeretné a helyzetet, amit én is meg tudok tenni. Mintha csak a kíváncsiság hajtaná a lakáskörülményeim iránt. Elősegítve, hogy tutkóra rám verjék a balhét. Pedig nagy volumenű újítást, helyrehozást, újítást nyáron lehet-ne, tudnék kiviteleztetni. Tehát érdekességes a helyzet-szitu. Főleg, hogy nincs életveszély. De gondolom mivel nem mai darab a lépcsőház, így aggodalmaskodnak. Sokszor túlzásba esve. Üdv. Mindenkinek.
2019. nov. 6. 22:50
 4/12 anonim ***** válasza:
Magadnak csinálsz kárt, ha nem engeded be. Nálunk is van egy ilyen, áztatta az alatta lévő lakást hónapokig és nem engedett be senkit, mert hogy nála biztosan nincs gond. Az alatta lévő végül birtokvédelmet kért, természetesen helyt adtak neki, bizonyítást nyert hogy ő a hunyó. Kártérítést sem akar fizetni, most indul a pereskedés. Évek múlva majd veszíteni fog, és fizetheti a teljes perköltséget (vesztesként ugye a másik ügyvédét is) a kártérítés mellett.
2019. nov. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi a gond, amiért be akar menni?
2019. nov. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha problema van akkor igen.

Bar nem tudom h berled a lakast vagy a tied.

Mi anno berlök voltunk,szoval volt a föberlo es voltak a hazfenntartok.

A hazfenntartok felelnek a falakert marmint a külsö hibakert.Szerkezeti hibakert.

Tavaly a felettünk lakp rank engedett 4000 liter vizet.

A csapot nem zarta el,elment dolgozni ahogy mi is.Delutan arra ertem haza h bokaig allt a lakasban a viz.Egyertelmü volt h a fenti lakasbol jon a viz mert ugy ataztak a fölött nala is h kivül is ömlött ki a viz.

Gyors szoltunk a hazmesternek,Ö hivta a csajt nem vette fel

Hivta a haz tulajdonosat szerencsere 5 percre lakott,ö nyitotts ki az ajtot.

A csaj este 8ig nem volt elerhetö.

Szoval a hazmester,föberlöje bement a lakasba,es volt egy ceg a vizet kipumpalni.

Mikor hazaert eleg nagy meglepi erte.

Nah oke,ez tenyleg veszhelyzet volt.

Par nap mulva hozzank is jöttek a hazfenntartok es különbözö emberkek.

A haz szerkezetet es a karokat felmerni.

A födem megsülyedt es ez a hazfenntartok felelössege.Es a falak is tiszta vizek voltak amitöl gyengültek.Földszinten laktunk es 3 emeletet kellett megtartania.

De volt h az engedelyünkel beengedtük a föberlönket a lakasba.

Az eset utan igen atjarohaz volt,rengeteg karfelmeres renovalas stb...

A ceg aki renovalta a lakast kulcsot kaptak tölünk.

Mert dolgoztunk,1 hetig voltak nalunk.

De szinte üres volt a lakas mert a padlot is mindenhol csereltek igy ki kellett pakolnunk.

Az agyunk,2 börönd a holmijainknak a hütö es par tanyer evöeszköz pohar volt elöl.

Minden mas lent a pinceben volt elzarva.

Ha nagy a baj szerintem barmikor mehet.

De engedelyt kell adni ahhoz egyebkent belephessen a lakasba.

2019. nov. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A lenyeg az h tudni kellene miert akar bemenni

Ha szerkezeti hiba miatt akar akkor bemehet.

Ha neadj baj van es nem engeded be siman mehet a birosagra ö is.

Ahogy te is ha engedely nelkül megy be megfelelö indok nelkül.

Szoval te is felnyomhatod ha ok nelkül lep be a lakasodba.

Aztan a birodag eldönti h az ok kötelezte h belepjen vagy sem.

2019. nov. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hálisten nincs életveszély,

csak érdekes, hogy amióta van rendszeresen lakó felső szomszéd 1re több a probléma, mégis engem találnak meg, hogy tőlem ered. Nyilván nem mai darab a lépcsőház, a vezetékek még inkább. Lehet ezért is. Üdv. Mindenkinek.

2019. nov. 7. 12:24
 9/12 anonim ***** válasza:

Általában a te érdeked is, hogy beengedd, ok nélkül nem jönnek.


Mondok két példát, ami nálunk történt. Nekem saját ingatlanom van, laknak alattam is, fölöttem is.

Pár éve volt a kötelező vízóra csere, külön van vízóra a konyhában és a fürdőszobában. A fürdőszobait lemez takarja, azt nem szoktam kibontogatni, csak egy résen keresztül nézek be diktáláskor, hogy mennyi az érték. Vízóra cserénél rosszul húztak meg valamit a szerelők, és csöpögött a víz, de nem erősen, nem vettem észre. Hetekkel később jelezte az alattam lakó, hogy átázott, akkor derült ki, hogy mi a probléma. Nem szándékos károkozás volt.

Másik eset idén történt, dugulás, jött vissza a szennyvíz a WC-n és a fürdőkád lefolyón. Nem tudtuk, hol volt a dugulás, így becsöngettek az alattam lévő emeletekre is, hogy ott is áznak-e. Nem mindegy ugyanis, hogy nálam dugult csak el vagy a központi cső, ha nálam dugult el, akkor a dugulás elhárítás költsége engem terhel, ha a központi cső, akkor a házat.

2019. nov. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha leírnád, hogy konkrétan mi is az a probléma, ami miatt be akar menni a közös képviselő, így mindenki csak találgatni tud.
2019. nov. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!