Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a véleményetek a tetőtéri...

Mi a véleményetek a tetőtéri társasházi lakásokról?

Figyelt kérdés
Milyen dolog ott lakni? Pozitívum negatívum érdekel.

2019. nov. 10. 19:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Undorító . Ha nincs lift ha nyár van nyalóka , rossz szigetelés esetėn télen is cumedli . Kerüld , inkább 1 2 3 emelet es középen legyél ne sarkokon . Élhetőbb és mindenhonnan körbefűtenek . Saját közmű stb óra legyen ....
2019. nov. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Tetőtérben szélsőségesen meleg lehet, úgyhogy nyáron a klíma ugyanolyan nélkülözhetetlen, mint télen a fűtés.

A lecsapott falak miatt sok helyre speciális alakú bútor kell: amit nem lehet boltban megvenni, csak csináltatni. Ez egyrészt drágább, másrészt, ha költözöl, nem érdemes vinned magaddal (kivéve, ha másik tetőtéri lakásba mész, és pont ugyanakkora a térdfal magassága).

Ezek a lakások általában olcsóbbak, éppen a fenti okok miatt. Valamit valamiért.

2019. nov. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Külsőre tetszenek.
2019. nov. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kifejezetten tetőtéri lakást kerestem, aminek csak az volt az oka, hogy ne lakjon senki fölöttem, az előző albérletekben ugyanis mindig szívtam a felső szomszédok miatt. Hangoskodás, dübögés, széktologatás kb. minden lehallatszott. Hiába szóltam többször, többet legális keretek közt nem lehet tenni ilyen esetben. Hátrányok: sok a kihasználatlan hely, sakkozhatsz hogy rendezd el a butoraid, a ferde mennyezettel is meg fog gyűlni a bajod, vagy a fejed vered bele állandóan, vagy a partvis nyele fogja leverni a vakolatot. Télen penészedik a fürdőszoba mennyezete a sarkoknál. Télen hideg, nyáron meleg. Ha csak tetőtéri ablakok vannak, egy idő után irigykedve nézed azt, aki rendes ablakon keresztül nézegethet kifele. Szóval van hátránya... Albérletnek megfelel, de sajátnak meggondolnám. Nekem csak a felső szomszéd hiánya jon be.
2019. nov. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ha csak tetőtéri ablakok vannak, egy idő után irigykedve nézed azt, aki rendes ablakon keresztül nézegethet kifele."


Ezt megértem, de más oldalról meg ilyen ablakokon több fény jön be, tehát fényesebb a lakás.

Én dolgoztam déli fekvésű tetőtéri irodában (szerencsére volt légkondi), imádtam, hogy tél közepén is fényárban úszott a szoba.

2019. nov. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretem, nehéz megfelelő bútorokat találni, sok a kihasználatlan hely, meleg van és még én is képes vagyok beverni a fejemet pedig csak 158 cm vagyok. Ja, és az eső sokkal hangosabban kopog a tetőtéri ablakokon mint a simán, én meg nagyon nehezen tudok így aludni, plusz nálunk pont az ablakom fölött van egy antenna, amire rendszeresen rászállnak a madarak, aminek szintén van hangja.

Egyetlen pozitívum, hogy valamiért kinézetre egészen tetszik, legalábbis azokon a részeken, ahol nagy az alapterület, nem pedig kicsi szobák vannak. Azok sajnos tetőtérben még kisebbek.

2019. nov. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Építőiparban dolgozom. Rengeteg ilyet elszúrnak sajnos hő és vízszigetelés szempontjából. Jó messze elkerülném a tetőtéri lakásokat itthon.
2019. nov. 12. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Berendezés szempontjából nekem nagyon tetszenek. Volt is ilyen lakásunk. Nyáron tényleg meleg, kell a légkondi, de télen szinte alig kellett fűteni.

Nincs felette senki, ez kb megfizethetetlen.

Legyen normál ablaka is, ne csak tetőtéri.

2019. nov. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi ilyenben lakunk, de van normális ablakunk is. Mondjuk lehet, hogy hivatalosan nem tetőtéri lakásnak hívnák, de az.

Amúgy írta valaki, hogy tök jó, hogy nem lakik felette senki. Ja, az tényleg jó, de a mi lakásunkból az is hallatszik, hogy alattunk mit csinálnak... Mintha egyfolytában bútorokat tologatnának, dübögnek, hisztizik az egyik gyerek, bőg a másik, fúrás-faragás... Borzalom.

Nyáron tényleg annyira meleg van, hogy lehetetlen megmaradni. Ki se kéne adni tetőtéri lakást klíma nélkül, vagy csak olcsón. Tényleg halál. Viszont télen is melegebb van, legalábbis nálunk biztosan, mondjuk amúgy sem vagyunk azok a fázós típusok.

Mivel a miénk másfajta tetőtér (van egy kis padlás leválasztva, de ugyanúgy ferde plafonjaink vannak, nem tudom máshogy leírni), normális bútoraink vannak, csak úgy kellett a szobát rendezni, hogy odakerültek a bútorok, ahol a normális méretű fal van, ahol csapott, odament az ágy, vagy épp a kanapé. Meg lehet oldani szerintem.

2019. nov. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Embere válogatja,az hogy kinek mi az elsődleges.Én biztos hogy csak tetőtéribe költöznék, mert ott már fölötted nem lakik senki...Berendezést és hűtés fűtést meg lehet oldani,hacsak nincsenek extrém hibák.
2019. nov. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!