Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszéd néni az agyamra...

A szomszéd néni az agyamra megy, hogy állítsam le?

Figyelt kérdés
A szomszédom 80 éves el múlt eléggé szenilis, sokat beszél és teljesen összefüggéstelenül, mindenki gonosz a számára még a saját lánya is. Hiába jár hozzá ápoló akkor is engem csesztet az utóbbi időben minden nap. Eddig csak nagy ritkán csöngetett be, ki panaszkodni magát meg ha kellet valami akkor meg kért rá hogy intézzem el. Amúgy nem volt rá időm mert reggeltől estig dolgoztam. Most viszont itthon vagyok Gyes-en egy 2 hetes pici babával és minden nap fel hív hogy kell neki valami, meg valamit el kell menni be fizetni, stb. A minap nem tudtam fel venni a telefont mert cicizett a baba és szüntelenül hivogatott telefonon vagy 5ször egymás után, majd még egy idegen számról is. Ma még dél sincs, de már hív, hogy vegyek neki zsömlét meg menjek el a bankba. Mondtam hogy egyedül vagyok a gyerekkel ha később megyek a városba, akkor hozok hamarabb nem tudok. Már komolyan kikészit, de nem ért a szép szóból. Elég nekem ha ki főzök magunkra, meg rendezem a gyereket. Igyis alig alszok, olyan vagyok lassan mint egy holt kóros még ez a néni is a fejemre mászik mivel tudja hogy itthon vagyok. De inkább szeretném az időmet és az erőmet a gyermekemre és a férjemre fordítani, mint minden fütyre ugrani valakinek. De hogy értessem ezt meg vele?

2019. nov. 15. 11:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, szenilis, követelőző. Akkor legalább a saját lányán követelőzzön, építsd le, ne reagálj neki.

A lányának mondd meg, nem tudja ellátni magát, segítségre szorul, szerezzenek neki, mert már félig nálad lakik, a cselédjének néz, stb.

2019. nov. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Egy pár napja ki kellett hívni hozzá a mentőt, mert nehezen lélegzett. Be vittettem a kórházba, hívtam a lányát de azt mondta hogy nincs itthon, nyaral Spanyol országban. Meg köszönte hogy hívtam a mentőt, de szerintem ő is örül ha nem lássa az anyját
2019. nov. 15. 11:58
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Hát úgy látszik te vagy, aki gondoskodni akarsz róla, így nehéz lesz leépíteni.:)
2019. nov. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt magadnak köszönheted. Ment volna el neki a fene boltba. Ott a lánya meg az ápolója. Most már nem fogod magadról levakarni.

Tiltsd le a számát, ne nyisd ki az ajtót de előtte magyarázd el neki hogy ez be van fejezve.

2019. nov. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne csinálj meg neki semmit. Van családja, hivogassa a lányát, meg a gondozót amiért fizet a családja. Jól magadra kapattad, most mindig téged fog zaklatni. Tiltsd le a számát, ha mindig foglalt, csak feladja.
2019. nov. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
Pár xanaxot csúzlival ... :)
2019. nov. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudja ellátni magát már, sajnálom szegény nénit. 80 éves korára ezt kell megélje, hogy a lánya nem foglalkozik vele. Ez szomorú. Szerintem rendes volt tőled, hogy próbáltál neki mindig segíteni, csak sajnos ez átfordult nagyon, az öreg néni nem tudja/érti, hogy ez így nem működik. 2 hetes babával, én egyszer sem ugrottam volna neki, örültem, hogy éltem😂 A lányával kellene megértetni a helyzetet, hogy vagy gondozó kell, vagy otthon, vagy vegye magához. Nehogymár rajtad múljon a néni "élete", meg még neked legyen lelkiismeret furdalásod...
2019. nov. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az elején nem szabad így magadra kapatani .. De meg kell tanulni nemet mondani először nehéz de rájössz így lesz a könnyebb... Számlákat is lehet számtalan módon fizetni ... és a tescó is szálít házhoz vagy akármi ...
2019. nov. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Most már nem tudod leállítani, sajnos. Úgyse fogná fel. Családvédelmisekkel fenygesd meg alányát, hogy ha továbbra is neked kell gondoskodnod a néniről, ráhívod őket, hogy nem tudja ellátni magát, küldjenek hozzá szociális gondozót, aki naponta bevásárol neki. Csak hogy egyre több része elhal az agyának, már ezt sem fogja megérteni a néni. És ha a lánya újra leráz, akkor tényleg keresd meg a kerületi családvédelmiseket. Ők talán tudnak hatni a lányára.
2019. nov. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%
EZért tartom egy elég kellemtelen dolognak a családot kitudja a lánya is mit csinál lehet eleve nincsenek jóba mint nálunk nem bírnák egymást elviselni ... Akinek nincsen pénze minek szaporodik ez az eredménye szociális gondozó de inkább öreg otthon ott foglalkoznak vele minden téren ..
2019. nov. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!