Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet csinálni elmebeteg...

Mit lehet csinálni elmebeteg szomszéddal?

Figyelt kérdés

3 éve lakunk a saját lakásunkban egy társasházban és kb. egy éve ideköltözött a felső szomszédba egy nő. Gyakorlatilag minden zavarja őt ezen a világon, hajnali 1-kor szokása dörömbölni az ajtónkon mert úgy véli a mi kutyánk csahol (nincs kutyánk) és szó szerint furakszik be a lakásba, úgy kellett egy hete kidobnia a férjemnek miközben ordítozott, hogy hogy merem bezárni az ajtót amíg beszél (nem értette meg, hogy nincs kutyánk aki csaholhatna ezért szerettem volna rövidre fogni miután az ágyunkból ugrottunk ki). Volt már arra is példa, hogy motoszkálást hallottam szintén a késői órákban és amikor kinéztem a kukkolón ott állt az ajtónkban, mint valami horror filmben, konkrétan majdnem infarktust kaptam. Nem vagyunk hangos család egyébként ami okot adna erre a viselkedésre, az öregek a társasházban kifejezetten panaszkodnak, hogy sosem hallják a gyereket pedig úgy örülnének a gyerekzsivajnak este pedig alszik, úgyhogy csendben vagyunk itthon. Legutóbb a konyhában este a férjem el mert szívni egy cigarettát (egyébként nem dohányzik tehát ez egyszeri alkalom volt) mire ő elkezdett neki hisztérikusan leordibálni, hogy “mi a f * szt képzelsz te idióta, hogy dohányzol, levágom a fejedet”...

Ezek mellett ő rendszeresen az éjszakai órákban furulyázik, zongorázik és kornyikál, többször kelünk fel rá éjjel vagy hajnalban, éjfélkor megy nála a mosógép, 11-kor bútorokat rángatva porszívózik, berázza a szőnyegét az ablakunkba és még sorolhatnám. Én toleráns ember vagyok, nem fogok minden szarért felmenni de amikor ő zaklat minket ezeket elmondom minden egyes alkalommal és semmi de semmi változás, kikéri magának, bevallja amit a szemére vetek de azt mondja, hogy a muzsikálás a hobbija neki ezt lehet.

Tanácstalan vagyok, mit csináljak? Félek, hogy bármiért szólnék azt meg akarná torolni, ki tudja milyen mentális zavara van de hibbant az biztos. Egyszerűen már komolyan fenyegetve érzem magunkat, minden zárat zárunk az ajtón és egy kutya beszerzését is fontolgatom mert rettegek, hogy mivan ha egyszer bekattan és kárt akarna tenni a gyerekben vagy bennünk éjszaka amíg alszunk. Megmondtuk neki, hogy ne zaklasson minket vagy mostmár rendőrt fogunk hívni de csak nem hagyja abba, egyszerűen megkeseríti az életünket.

Kihez fordulhatnék? A közös képviselő mit tud tenni? Menjek jegyzőhöz? Rendőrt kihívhatok rá ilyen esetekben?



2019. nov. 17. 00:38
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Birtokvédelmi eljárás és kihívni a rendőröket minden alkalommal, amikor fenyeget vagy be akar jönni a lakásba
2019. nov. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Mi ez a sok idegbeteg szomszéd kérdés mostanában?
2019. nov. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es. Az idős szomszédaink ezt mondták ha hiszed ha nem! Az alattunk lakók is mindig mondják, hogy sosem hallják a gyereket és biztosan jól van-e, egy másik bácsi pedig szó szerint azt mondta, hogy túl halk a gyerek és mindig reméli, hogy majd egyszer megjön a hangja és hallgathatja így öregkorára a gyerekzsivajt! Nagyon jó és elnéző lakóközösségünk van, ez volt az egyik oka hogy ezt a lakást választottuk de sajnos ez a nő pokollá teszi az életünket mióta ideköltözött és hidd el, én lennék a legboldogabb ha ez mind kitaláció lenne de sajnos nem, ez a mi valóságunk és kétségbe vagyok este. Örülnék annak is ha most visszaugorhatnék 16 évesnek 30 helyett... A Lakóhely témában pedig most járok először, úgyhogy nem tudom milyen kérdésekről beszélsz.

A többieknek köszönöm a tippeket, utána fogok nézni a birtokvédelmi eljárás menetének. Abban az esetben ha csak bérlő, milyen lehetőségeim vannak? A tulajdonos kiteheti őt ha panaszkodom rá?

2019. nov. 17. 10:39
 4/5 anonim ***** válasza:
96%

Nekünk volt 10évig bizonyítottan elmebeteg szomszédunk, aki a diliházból ki és besétált és nem lehetett vele semmit kezdeni. Végül elköltözött, de az ellenségemnek nem kívánom azt a poklot.

- Anyámat zaklatta, veréssel fenyegette, mert állítólag a volt feleségére hasonlított

- a pár hetes csecsemőmet leköpte, mert nem tetszett neki, hogy ugyanaz a neve, mint az ő testvérének (teljesen átlagos név)

- betörte a lakásunk ablakát, mert lecsót főztem és neki az illattól felszaporodott a gyomorsava

- kihívta ránk a rendőrséget, mert szerinte éjjel 3 kor a sötét konyhában porszívózunk. Mindenórás terhes voltam!

Ez csak egy pár apróság ami eszembe jutott (20 éves történet) de minden napra jutott valami agybaj és nem volt ellene segítség.

2019. nov. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#3

Igen, simán felmondhat a tulajdonos a bérlőnek, ha a szomszédok nyugalmát zavarja.

Már régen beszélnetek kellett volna a tulajjal!

2019. nov. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!