Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Neked mi böki a csőrödet a...

Neked mi böki a csőrödet a lakóhelyeden?

Figyelt kérdés
2019. nov. 19. 12:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Társasházban lakom Budapesten erdő mellett. Sokszor elgondolkozom, hogy ilyen helyre miért költözik valaki, aki szétdobál mindent, szemetet sem szelektál, nem vigyáz a zöld felületre. Maradna a belvárosban inkább...
2019. nov. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
58%

- A szakmámban kevés a munkahely és belterjes az egész. A cégek lent tartják a béreket és ha egyik helyről mennél a másikra, elég nehéz átjutni, mert ismerik egymást a főnökök. (Értsd: Nem engedik át másik céghez az embereiket, cserébe a másik cég sem engedi át.)

- Kevés az olyan program, ami engem érdekelne.

- Mivel nem túl nagy a város (hiába megyeszékhely) és sokan le is lépnek, így kevés az érdekesebb arc. A többség 1-1 típuson belül egyforma. Ráadásul, mivel kisváros, sokan nézik azt, hogy mások mit gondolnak és ennek akarnak megfelelni.

2019. nov. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudok úgy kimenni a házból(lakásból), hogy ne jönne éppen akkor valaki.

Az albérlők nem takarítják a lépcsőházat, pedig ugyanúgy használják.

A szomszédom mindig az után takarítja a szintünket látványosan, miután én előző nap összetakarítottam.

A kutyatartóknak folyton ugat a kuttyájuk, tiszta szőr minden. (értsd szószerint)

Folyamatosan emlekedik a közös költség, de nem látni, hogy lenne előrehaladás a tervekben.


Kevés a munkalehetőség. Diszkrimináció van és valahogy mindig valakinek a rokona/ismerőse kapja a saját szakmámban a helyeket.

Nem fejlődik a város. (Ki sem találod miért... :) )

2019. nov. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%

- a legtöbb utca nincs leaszfaltozva

- vízelvezetés nuku, ilyen esős időben a plitvicei tavakat idézi a környék (értsd: ömlik mindenhol a víz, és takaros vízeséseket formál)

- a szemétszállítás hektikus, néha elviszik, néha nem

- az emberek birkák, egyszerűen nincs jobb szó rá... van a településnek egy kis "főútja", ezen van egyetlen helyen beláthatatlan bukkanó + záróvonal... na MINDEN NAP itt állnak meg és parkolnak, várakoznak autóval az út KÖZEPÉN, és esélytelen őket biztonságosan & szabályosan kikerülni, elvileg ott kellene állni mögöttük 5-20-60 percig

- nincs a településen egyetlen darab zebra se, ezzel egyidőben simán mennek bizonyos helyeken 90-100 körül a kamionok

- sok a neveletlen gyerek, de tényleg nem a gyerekhanggal van baj, hanem az artikulálatlan üvöltés egy idő után unalmas

- a közvilágítás kritikán aluli, az év felében zseblámpával kell hazamenni (4-ből 3 utcai lámpa ki van égve)

- az amúgy is szr murvás-földes utakat széttúrják a lakók, mert nyilván trepnin elforgó kerekekkel kell felmenni egy lankás lejtőn

- van több sufniműhely, ahol autókat bütykölnek, nem is lenne vele gond, ha nem állnának neki hétvégente éjszakai buli keretein belül hajnalban talajrészegen ordíttatni a motort, rosszabb esetben kimenni az utcára "kipróbálni"

- sok a szemét, a vasútállomáson pl. hányingerem van már a csikkektől

- a parlagfüvet szerintem az önkormányzat még külön gondozza is, hadd legyen belőle minél nagyobb erdő

2019. nov. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
65%
Én csak azt nem értem, hogy ha valaki tudatosan vállal albérletbe gyereket, abban a tudatban hogy az éjjeli orditások zavarni fogják a többi lakót, miért neki áll feljebb ha ezt valaki szóvá teszi neki...
2019. nov. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%

Az örökös füst. Falun élek, városhoz közel, de néha úgy érzem, hogy tisztább a levegő a városban, az avarhullástól a tavaszi meleg szezonig, mint nálunk.

A mi utcánk magasabban van, mint a vele párhuzamos, így gyakorlatilag a kémény magassága a lenti sornak a mi utca szintünk. Egyszerűen megáll a füstös levegő. Teregetés vagy spájzablak nyitása nem túl jó ötlet.

De érezni, hogy főleg 1-2 ember szemétégetése miatt van így.


A másik, a szemét.

Amit első írt a közeli városban igaz, teledobják az egészet mindennel, törmelékkel is akár.

Nálunk viszont az iskolához vezető járda mellett árok és a pincékhez vezető út, erdő lehajtók stb.. vanak tele mindenféle sittel.


A városról még annyi, hogy turisztikailag felkapott hely, de ezek közelében is a fű és járda tele van szeméttel, főleg csikkel és üvegdarabokkal.

2019. nov. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
63%

Gyűlölöm az egész várost, nem rég költöztem ide, eddig kisvàrosban laktam, ott nőttem fel. Itt a fehér emberek azt csináljàk amit nálunk a romàk. A buszvègàllomàson egymást lökdösik, ordítanak egymàssal, bőröndökkel ütik egymást, hogy ki szálljon fel hamarabb. Be szoktam állni busz indulás előtt fél órával, de jönnek az emberek és elém rakjàk a kölyküket, mindenféle beszéd nélkül. Amikor meg felszállok előttük elátkoznak, hát nálunk ezt tényleg maximum a cigányok csinálják, de a rendesebbek közül még azok sem. A közlekedés csapnivaló. 40-50 perceket kell várnom mindig 1-1 csatlakozásra, mert helyi busszal nem akarok utazni, mert rohadt drága és ott is szószerint ölik egymást az emberek. A sofőrök bunkók, ha már van nálam egy háti táska nem nyitja ki az ajtót, nem szállhatok fel. Nem köszön senki. Mindenki veri magát, hogy fullos bmw-je van, otthon meg még zsíros kenyeret sem eszik, mert a zsír is 500 ft, inkább eszik a 120 forintos vajjal a száraz kenyeret. És itt 10-ből 9 ember ilyen. Az összes korombeli el van kènyeztetve, 17-19 évesen mindenki segge alá rakjàk a fullos új autókat és házakat a luxus negyedben, emiatt mindenki lenézi a másikat. A munkahelyek nem akarnak tb-t fizetni, sőt még bejelenteni sem. Ahol én dolgozom utánam sem fizetnek semmit, pedig egy nagy cégnél dolgozom. Aki nem egyetemista az szintén le van nézve. Rengeteg a roma, de úgy vettem észre, hogy azok rendesebbek, mint a fehér emberek. Ha a páromnàl kimegyek az erkèlyre a fenti szomszéd elkezd ordítozni, hogy "dögöjjè meg te ge ci". 24 órában azt kell hallgatni, hogy ők veszekednek. Tele van a város arabbal és nègerrel. Mivel fideszes a város az emberek nagyon nagyon buták, és teljes mértékben elhiszik, hogy itt minden rendben, ha el akarod magyaràzni, hogy miért nincs rendben az oktatás és az egészségügy akkor az emberek annyit mondanak, hogy "nem érdekel, itt akkor is minden rendben van". Az egészségügy itt borzalmas. Amit nálunk kisvárosban ingyen megcsinálnak az itt 5-10 ezer forint. Egy papír kiàllítàsàèrt fizetned kell amikor megcsinálják a vizsgálatot és fizetned kell még egyszer amikor kiadjàk a papírt. Egy egyszerű papírra hónapokat kell várni, például egy tüdőszűrőre amit sürgőssègivel kérsz!

Nincs soha semmilyen program, néha van 1-1 vásár és ennyi. A lányok nagy része még télen is úgy járkál, hogy ki van mindene, a fiúk pedig melegeknek öltöznek, én nem vagyok ilyen lány és emiatt mindenki kinéz. Edzőtermekben mindben kibeszèlnek, ha nem szólsz senkihez akkor is. A lakások putrisok és rohadt drágák. Olyan lakásért kérnek 30 milliót ami olyan büdös, hogy az már sima szellőztetèssel nem megy ki, a burkolat össze van törve, a falak tönkre vannak, stb. Albérlet ugyanaz, egy SZOBAALBÈRLET 77 ezer+rezsi, de mosni nem lehet, konyha nincs. Nem vicc. A ház tulajok/főbèrlők pedig mindenhol bemennek a bérelt szobádba és àttúrjàk a cuccodat, és kötekednek is.

Rohadt putri az egész város, büdös, koszos, szaremberekkel, gyűlölöm, kijàrom a sulit és húzok innen.

2019. nov. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
60%
Drága értelmeltetlen beruházások amik után romosabb minden út , kitelepült cégek miatt egyre nagyobb a forgalom a zaj , minden sarkon lampa amiatt torlódik a csürhe . 5 éve elszaporodtak a telek felezések 3s a lakóparkok . Egyre több sittes alja csoport hemzseg mindenhol , egyre mocskosabb minden tér park . Újgazdag trógerek péntektől buliznak hetfőig bármikot tüzet raknak van mikor az árokban a parkoló autók mellet , önkori rendészei nem jönnek ki sosem , mimdegy ki melyik párte a hatalom .
2019. nov. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%
7-es, nem az egész ország színvonalát írtad le véletlenül? :D
2019. nov. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
78%

Az, hogy úgy néz ki az egész város, mint aminek évek óta nincs gazdája. Még a fő utca-fő tér környékét úgy-ahogy rendben tartják(de az sem olyan, mint mikor átadták pár éve), de egy utcával odébb már elhanyagolt, kijjebb meg még rosszabb a helyzet. Sz.r járdák, kátyús utak, gaz. Van nem egy olyan hely, ahol 30 éve ugyanúgy megáll a járda szélességében a víz, szerintem még 30 évig így is marad.

Néhány éve ennyire nem volt pocsék, de hát jó a városvezetés...

2019. nov. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!