Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A társasház mélygarázsában...

A társasház mélygarázsában készült kamerafelvételeket hol kezelik és kiadhatják-e nekem?

Figyelt kérdés

Röviden: szólni mertünk, hogy a mélygarázsban található parkolónk nem szeméttároló, ugyanis valaki rendszeresen odahordta a szarjait és megelégeltük. Mivel nem tudtuk ki az, így kiragasztottunk a közös faliújságra egy papírt, hogy hagyja abba, bárki is az és megjelöltük melyik parkolóról van szó (mert már több ilyen probléma volt és mindig kérték a lakók a parkolószámot, hogy tudják melyikről is van épp szó). Mire valamelyik lakó, még az is lehet hogy a szobán forgó szemetelő, vérszemet kapott és nekiállt szidni minket, még ő kérte ki magának, bár nem tudom mire fel. Kissé elfajult a vita és lényeg a lényeg, hogy már ott tartunk hogy ez az idióta „büdös paraszt” meg hasonló kedves dolgokat ragasztgat rá a kocsinkra rá!!, illetve a múltkor le is öntötte valamivel. Na hát itt azért nagyon felhúztuk magunkat, szeretnénk lépni az ügyben. Először is nem tudjuk biztosra, hogy van-e kamera a garázsban, de ha van, akkor: szerintetek ki tárolja a felvételt és jogunk van-e kikérni azt, hogy kiderüljön melyik gyökér zaklat, ugyanis ez már minden határon túlmegy.

Viszont, ha nincs kamera, akkor mit csináljunk?? Hogy derítsük ki, hogy ki az? Ti mit tennétek?


Köszi előre is.


2019. nov. 25. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tegyetek a kocsiba kamerát
2019. nov. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van kamera, akkor meg lehet nézni, de ezt kérdezzétek meg a gondnoktól, vagy közös képviselőtől. Ha nincs, akkor osszátok be egymás között az éjszakai megfigyelést.
2019. nov. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De van bármi jogszabály, ha esetleg kukacoskodnának, hogy tényleg megnézhetjük?


#1: Ez nem rossz, a neten szerinted találni infot, hogy hogyan lehet ilyet beszerelni az autóba? Bár nem szeretnék erre különösebben pénzt áldozni. :(

2019. nov. 25. 14:59
 4/10 A kérdező kommentje:
Ahh, találtam ilyen pici útvonal rögzítő kamerát, ami pár ezer, csak azt nem tudom, hogy ez mondjuk kibír-e egy egész éjszakát végig bekapcsolva és hogy milyen szélességben rögzít.
2019. nov. 25. 15:17
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A kozos kepviselot kerdezd meg. Elvileg ki lehet kerni a felveteleket, mert pont az ilyen esetek miatt van felszerelve a kamera. Rongalas miatt meg mar amugy is lehetett volna szolni a rendorsegnek
2019. nov. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kivsi kamerára ráraksz egy powerbankot aztán kibírja


Ha van kamera a garázsban, akkor kint kell legyen, hogy kamerával megfigyelt terület és az adatkezelő adatai is


De nem fogják kiadni neked, tegyél feljelentést, a rendőröknek ki kell adni a felvételt

2019. nov. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm nektek!

Amúgy csak kíváncsiságból, ha nincs kamera a garázsban és valamilyen oknál fogva nem megoldható a kocsiba szerelt kamera sem, akkor tulajdonképpen nem is tehetnénk semmit…? Mert gondolom a rendőrségen kiröhögnek, ha bejelentést teszünk, hogy valaki trágár fecniket tesz a kocsinkra és leöntögeti.

Egyébként mindenképp beszerzünk egy ilyen útvonal rögzítő kis kamerát, köszi a tippet még1x!!

2019. nov. 25. 15:41
 8/10 anonim ***** válasza:
Szívesen, hirtelen ez jutott eszembe. Remélem segít kideríteni hogy ki ez a mocsok..
2019. nov. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha rendőrt hívsz kötelesek kivizsgálni, és ha kár keletkezik a kocsidban biztosító miatt kell is.

Nálunk volt, hogy mind a 4 kerekét kiszúrták valakinek, nyilvánvaló volt ki tette, de ismeretlen tettes ellen lehet csak feljelentést tenni. Azért ha ilyen történik, és ezt kiteszed a faliújságra, akkor talán megszeppen.

2019. nov. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én is nagyon remélem.


#9 Jesszus!! Hát merem remélni, hogy eddig nem süllyed az illető, főleg hogy nem rég vettünk és szereltettük fel a vadi új téli gumikat a kocsira.... Hihetetlen milyen emberek vannak. :(

2019. nov. 25. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!