Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van olyan fórum/egyesület,...

Van olyan fórum/egyesület, amelynek célja a hajléktalanok szigorú büntetése/elzárása?

Figyelt kérdés
2019. nov. 27. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
rendőrség
2019. nov. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Mi van? Már a kérdés megfogalmazása sem értelmes. Fórum, egyesület ami büntet? Mióta szokott egy fórum vagy egy egyesület büntetni? Szerintem azt sem tudod miről beszélsz, nem vagy tisztában alapvető fogalmak jelentésével sem. Miért kellene a hajléktalanokat büntetni? Kollektíven semmiféle bűnt nem követtek el. Inkább a társadalom követ el bűnt ellenük azzal, hogy hagyja Őket az utcán elpusztulni, ahelyett hogy segítene rajtuk. Te sem vagy egészen 100–as amint látom.
2019. nov. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értő olvasás. Célról van szó, nem tényleges tettről.


A kérdésem arra irányult, hogy van-e olyan mozgalom, amely ezt tűzte ki céljául, mert szívesen csatlakoznék, támogatnám a tevékenységüket.


A hajléktalanok a Föld legundorítóbb élőlényei, akik folyamatosan vegzálják az utcán elhaladókat, agresszívak, felmennek a villamosra és erőszakoskodnak, ha nem adsz nekik pénzt. Telehugyozzák az utcát, verekednek, szétdobálják a piásüvegeket.


A Vöröskeresztnél dolgoztam 2 évig, a kerület hajléktalanjait kellett felkeresnünk meghatározott időközönként, és rá kellett őket vennünk, hogy jöjjenek velünk a szállóra, illetve összekapcsoltuk őket segélyszervezetekkel, hajléktalanokat foglalkoztató egyesületekkel.


10-ből 2-3 hajléktalan volt hajlandó velünk jönni a szállóra vagy meghallgatni a lehetőségeit.


A hajléktalanok többsége SAJÁT döntéséből hajléktalan, és senkinek nem kellene az utcán aludnia, élnie.


Elegem lett az istápolásukból, nem érdemlik meg, a társadalom söpredékét képezik.

2019. nov. 28. 06:55
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

Ha tényleg dolgoztál volna velük, akkkor tudnád, hogy nem azért nem mennek a szállókra, mert nem akarnak, hanem azért, mert a szállóknál még az utca is jobb.


Amúgy még ha lenne ilyen szervezet is, hiába csatnalkoznál, mert egy hozzád hasonló durcás 14 évesnek semmit nem számít a szava.

2019. nov. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen szervezet. Elvileg nem jogosult senki sem utcán, közterületen élni, de semmilyen formában nem szankcionálják a hatóságok. Részben egyetértek veled, de nem a büntetésben gondolkoznék. Központilag kellene kidolgozni valamilyen, a jelenleginél hatékonyabb szabályozást, és ebben lehetnének kényszerítő elemek is, pl. kényszerelvonó. Én nem hagynék senkit meghalni vagy éhezni az utcán, de a régebbi idők rendszere alapján bevezetném a szegényházakat és a dologházakat, ahová kötelezően (és rendőri felügyelet mellett) kellene menniük azoknak, akik nem hagyják, hogy szociális munkások segítségével támogatást kapjanak abban, hogy újra felépítsék az életüket.
2019. nov. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nem tudom , úgy tom van google keresd meg!🙄🙄🙄🙄
2019. nov. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs, de én teljesen egyetértek veled, mert én se csak a hazug libsi médiából tájékozódok.
2019. dec. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!