Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Normális dolog péntek este...

Normális dolog péntek este megállás nélkül kalapácsolni?

Figyelt kérdés

Társasházról van szó, egy folyosón vagy 15 lakás van, kb max 1 méterenként egymástól. Nagyjából most este 9 felé el kezdett az egyik kedves szomszéd kalapácsolni, de még háromnegyed 10kor is ütögetett valamit, gondolom bútort szerelhetett vagy fingom nincs. De tényleg zengett még két emelettel feljebb is, ugyanis valaki lejött szólni nekik a 6.-ról, hogy ugyan hagyják már abba, mire a zajongó nő mondta, hogy jó este 10-ig be fogják fejezni, nyugodjon le. Erre mondta neki a 6. emeleti lakó, hogy már ne haragudjon, de nem este 10-ig kell befejezni, hanem kb most, ugyanis csendhaborítás nem csak este 10től van és a házirendben is az van, hogy este 8 után még porszívózni sem lehet, nem hogy kalapácsolni. Ezt őszintén én nem tudtam, de majd elolvasom mi van benne a házirendben.

A kérdésem: tényleg nem csak este 10 után van csendháborítas, előtte is minősülhet annak? Illetve, ha a mi hazirendunkben amúgy este 8 van, akkor mit lehet tenni ilyen esetben, mikor valaki pénteken este 9-10-kor kalapál??!

Mert múltkor például hétköznap este fel9-kor ütvefúrózott valaki...🤦‍♀️ Őszintén az ilyen primitív emberekkel, akik senkire sincsenek tekintettel, mit lehet kezdeni?


2019. nov. 29. 22:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
rá kell szólni, és piszkálni amíg abba nem hagyja
2019. nov. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%

Ez Magyarország (ahogy írtam korábban is a tömegközlekedés egyik kérdésére válaszolva) - itt csak az számít „valakinek”, aki folytonos zajszennyezést követ el, és tönkreteszi szomszédság nyugalmát.


Ősi magyar mondás, hogy aki nem flekszel, az bzi. De fúrni is kell minden áldott nap, a varázskalapácsról már tényleg ne is beszéljünk.



Szerencsére nem tudnak a mínuszos IQ-val rendelkezők füvet nyírni, de sebaj, gumit, műanyagot még lehet (sőt kell is!) égetni.


És csodálkozunk, hogy miért tart itt ez az ország...

2019. nov. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerencsére MOST nem tudnak
2019. nov. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Látom akkor nem csak nekünk vannak ilyen értelmes szomszédaink... Hihetetlen tényleg mennyire nincsenek egymásra tekintettel az emberek. Itt mindennapra jut valami, a legidegesítőbb mikor a baromja megállás nélkül dörömböl, de mint valami 5tonnas elefánt és nem tudni honnan jön, csak hogy zeng minden..

Az addig oké, hogy szólni kell neki, de látjátok az volt a reakciója, hogy jó 10ig abbahagyja, de akkor már 3/4 tíz volt, szóval ki tudja ha előbb szól neki valaki, abbahagyta volna-e. Tehát ha szólsz és nem hagyja abba, mert az van a fejében hogy este 10ig akár a ház oldalát is kirúghatja, akkor mi van? Rendőrt lehet hívni? És ha addig abbahagyja, mire ki ér a rendőr?

2019. nov. 29. 22:53
 5/15 anonim ***** válasza:
21%
Legalább ő dolgozik. Teszi a dolgát, hogy jobb legyen.
2019. nov. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
41%

Egyszer én is ilyen szomszéd voltam.


19:00 körül kezdtem el összeszerelni egy kikás szekrényt. Az elemek összerakása nem volt sok zaj, viszont a végén be kellett vernem kb 30db kicsi szöget a hátlapjába.


Nyílván meg tettem olyan 21:00 körül.


Egyszerű oka volt. Máskor nagyon nem tudtam volna megcsinálni. Akár várhattam volna és másnap mondjuk hajnali 5kor felkelhettem volna, hogy majd "reggel elintézem", de az sokkal rosszabb opció mindenkinek.


Ha téged zavarna egy ilyen helyzetben, vedd át te a kikás csomagot, szereld össze nekem (vagy akármilyen hasonló picőben járónak) , majd este mikor haza érek rakd az ajtóm elé.


Ebben az esetben nem zajogtam volna...

2019. nov. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy legalább ő dolgozik?? Az nem munka, hogy a szomszédod idegeire mész. Az emberek nagy része a MUNKAHELYÉN dolgozik és lenyom 8-10 órát, amiután este talán szeretne pihenni, erre ezt kell hallgatnia. Bútort szerelni meg kétlem, hogy este 9-10kor kéne és nem ér rá emberi időben csinálni.
2019. nov. 29. 23:07
 8/15 A kérdező kommentje:

#6 És talán azt a 30 csavart 1-1,5 óráig tartott bekalapácsolni?? Ugyanis itt 9, de inkább fél9-től kisebb-nagyobb megszakítással folyamat kalapált a szomszéd.

Egyébként mi is szereltünk már igaz nem Kikás, hanem IKEA-s bútort, ami baromi macerás volt, nem végeztünk volna vele normális időben, így másnap folytattuk, nem pedig késő este álltunk neki kapálni, eszünkbe sem jutott már az sem, hogy akár este 8kor indokolatlanul hangoskodjunk.

De hát láthatóan nem vagyunk egyformák....

2019. nov. 29. 23:24
 9/15 nemaRendőrség ***** válasza:
62%

Költözés, és lakásfelújítás közepén vagyok. Munkából nem tudok szabadságot kivenni, kénytelen vagyok utána. És bizony 5-9ig csinálom. Igyekszem korábban a zajos dolgokat intézmi, de volt hogy kalapálni kellett 9kor, én sem örültem neki.

De ez kis ház, 15 lakással évi max három ember újítja fel. Az olyan panelszörnyek ahol van 10 emelet és emeletenként 10 lakás ott gyakrabban lesz ilyen. És mindig más

2019. nov. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
Ő is dolgozik a munkahelyén képzeld, de igényes ember otthon is tevékenykedik. Nem csak punnyad, mert különben rádől a ház.
2019. nov. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!