Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A barátnőm szerint ehhez...

A barátnőm szerint ehhez nincs közöm, szerintetek?

Figyelt kérdés

A lakótársam barátja minden héten kedden-szerdán-csütörtökön itt lakik nálunk, péntek-szombat-vasárnap meg nála van a lány,kivéve, amikor hazautazik havonta 1x.

Nyilván semmibe sem fizet bele a fiú, én viszont már nem igazán viselem el, hogy ennyit itt van. Közös a szobák fala, vékony is, sokszor nyitva hagyják az ajtót, vagy a konyhában tesznek-vesznek. Nekem tanulnom kell hétköznap esténként, de mindig vacsorát tálal a lány a srácnak, legalább 2 órát kint ülnek. Hangosan beszélnek, a szobájukból is mindent hallok, sokszor zenét hallgatnak. Van még egy lakótársunk a lakás másik végében, őt persze nem érdekli semmi, mert messze van.


A barátnőm megérti, hogy ez engem zavar, de neki is van barátja, úgyhogy tudja, hogy máshogy nem lehet megoldani. Én felvilágosítottam, hogy heti 6 nap alszanak együtt. Nyilván összeköltözni nem akarnak, de szerintem ez így sok. Hétfőn meg csak azért nem alszanak együtt, mert keddenként 6-ra jár a srác munkába.


Barátnőm 3-4x alszik a barátjával egy héten, tehát 2 napot náluk, 2 napot a srácnál.


Jeleztem ezt a tulajnak egyébként, őt nem érdekli, mert egyedül vagyok a problémámmal, csak az a baj, hogy a vizsgaidőszak végéig itt kell lennem, mert a felmondási idő 60 nap. Tényleg szó szerint azt mondta, hogy el kell mennem. Egyébként huszonéves a lány, aki kiadja, csak mivel a barátjával él, nyilván megéri neki kiadni a saját lakását. És azt is megértem, hogy párkapcsolatban élő nőként tudja, milyen nehéz megoldani a szerelmi ügyeket, emiatt nem csinál belőle ügyet a kedvemért.


Csak nem tudom, hogy bírom ki itt ezt a 2 hónapot még.



2019. dec. 5. 17:27
 1/5 A kérdező kommentje:
A lakótársam jött amúgy később, szóval elég gáz, hogy végül is én leszek kirakva.
2019. dec. 5. 17:31
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Ilyen a közös lakás. Vagy elviseled a többieket, vagy mész.
2019. dec. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Te miért nem tudod magadra csukni az ajtót, hogy ne halld a közös lakóterületen folyó zajokat?

Az meg hogy áthallatszik a kupakolás, szívás, szedj fel te is valakit.

De mivel csak fele időt vannak ott, nem olyan elviselhetetlen ez szerintem.

Ahogy az első írta, ez a közös lakás ára. Amennyivel kevesebb bérleti díja, annál több kompromisszumot kell kötni.

2019. dec. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2-es ezt nem vitatom, de nyilván nem azért írtam ide kérdést, mert én nem vagyok képes alkalmazkodni. Nyitott ajtóval meg sem próbálok lenni, tényleg olyan hangosak, a konyhánál meg nincs ajtó, ami tompítana, ha becsuknák.


A másik csaj, a primadonna még mindig énekel pl. Pedig már éjfél is elmúlt.

2019. dec. 6. 00:25
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor képzeld milyen egy kollégiumban. Sajnos ez ilyen, ha nem bírod elviselni (amit tökre megértek) akkor lépned kell. A vizsgaidőszakra pedig szerintem keress egy közeli könyvtárat, ott csönd van és mivel mindneki tanul te sem fogsz mást csinálni.
2019. dec. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!