Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Elegünk van a panelból, mit...

Elegünk van a panelból, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Augusztusban sajnos muszájból (válás) el kellett költözni a kertes házunkból és csak panelra jutott pénz. Abból is egy vidéki város rosszabbik környékére (így is 16 millió volt). Anyával, húgommal és én panelba kerültünk, apa pedig maradt egyedül a nagyon nagy kertes házban. Egy tökéletes hely volt, de apa kirugdalt bennünket onnan. Ezért kellett eljönni. Sajnos az első emeleten vagyunk, pont alattunk a földszinten van egy hús-nagykereskedés. Egész nap nagyon hangosan dolgoznak, reggel a leghangosabbak, amikor pakolnak a teherautóról, üvöltenek, káromkodnak. Emellett vasútállomás mellett is vagyunk, folyamatosan mennek a vonatok, dudálnak, még éjszaka is, az is nagyon hangos. A felső szomszéd minden éjjel és reggel nagyon hangosan szexel, nyög. Ha jó idő van, a pont elöttünk lévő játszótérről a gyereksikítás egész nap behallatszik. Nem férünk el 3-an normálisan, nagyon kicsi a lakás. Anya 120-at keres havonta, nekem meg jelenleg nincs melóm (egyetemista vagyok, de max valami gyár/gyorskajálda/árufeltöltő) munka jöhetne szóba, de az is csak max 2-3 nap/hét, szóval max olyan 60-70 ezer forint lenne a bevételem. Húgom meg még kicsi. El akarunk költözni mert megbolondulunk, de nincs rá pénz, így is még nyögjük ennek a lakásnak a hiteljét, nehezen jövünk ki minden hónapban. Ilyenkor mit tegyünk?

2019. dec. 12. 18:35
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
58%
A hentessel és a felső szomszéddal talán lehetne beszélni, meglepően megértőek tudnak lenni az emberek. A játszótér ellen pedig hangszigetelt ablakot javasolok. Ha ezek nem jönnek be, akkor füldugó éjszakára, citromfű teával, és kuporgatás a költözésre.
2019. dec. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
11%
Hát az egyetlen logikus lépésnek azt látom, hogy eladjátok a lakást, kifizetitek a hitelt és albérlet jobb helyen amíg talpra nem álltok. Meg persze dolgoznod kellene ahogy mondtad, az is több mint a semmi. De nincs egy családtag aki befogadna átmenetileg?
2019. dec. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
38%

Családi házat el kell adni,váláskor úgyis ez lesz.

Ha és itt egy nagy ha,nincs házassági szerződés vagy nem apud vagyona volt házasság előtt,mert akkor cumi van sajnos.

Hát ezek a dolgok lehetnek:

1. Összeszorítod a fogad és elviseled amíg nincs megfelelő jövedelmed.

2. Szüleid kibékülnek(erre vajmi kevés az esély).

3. Visszamentek önkényesen és anyud kiáll mellettetek,hogy igenis itt fogtok lakni a családi házban majd felezitek akkor a szintet apud fent ti lent csak mondtam valamit.

4. Másik albi,de ide kell pénz is sajnos.

5. Nagyszülők háza


Így sajnos ezeket tudtam elsőkörben modnani.

2019. dec. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
36%
Menjél el dolgoni. Neked ne legyen eleged, örülj hogy van hol laknod.
2019. dec. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
4%
dolgozni
2019. dec. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

A hentes nem csak minket zavar, az előző öregpár aki itt lakott, azok is mindent meg akartak tenni ellenük, beszéltek velük, feljelentették őket, a panel többi lakójával is petíciók, de semmi, ugyanúgy üzemelnek és ugyanúgy működik minden, mintha mise történt volna. A felső szomszédba hiába kopogtam, sosem nyitották ki a nap semelyik szakában sem. Már kezdjük azt hinni, hogy prostituált lakik felettünk. Anya semmilyen formában nem akar albérletet, csak is saját lakás/ház vásárlása lehetséges. Nagyszüleim nem fogadnak be minket, segítenek étellel és jönnek ide szerelni segíteni, de befogadásról szó sem lehet.


Apám vette anno a házat, de igazából úgy mindent ő vett. Még anya kocsiját is. Ő tulajdona volt mindig is. Aztán átirattuk egyik rokonunk nevére, az már picit bonyolultabb, hogy miért. Amikor elköltöztünk, arról volt szó, hogy 2-3 hónapon belül eladja apa, de kiderült, hogy átvert minket. Jó neki úgy ott. A rokonunkat pedig akinek a nevén van a ház, nem nagyon érdekli, boxoljuk le egymás között a dolgot. Amúgy 8 éve elváltak szüleim, de csak ebben az évben sikerült szétköltözni. Addig úgy éltünk, hogy apa fent, mi lent.

2019. dec. 12. 18:55
 7/32 anonim ***** válasza:
5%

Uhh na így bonyolult mert apud effektíve hajléktalan mármint papíron neki semmilye nincsen,ahol lakik az egy ,,albèrlet",mivel a rokonotoké az egész kecó.

Ez ìgy ajaj de nagyon ajaj.

Sajátot csak úgy tudnátok ha hirtelen kellene,hogy elpasszoljátok a családi házat akit a rokonnal kellene megbeszéljetek.


Nem tudom milyen viszonyba vagytok.

Amúgy apukád cseles fene azt az éles eszét.

Ugye mivel benne lakik ezèrt nem tudja kitenni csakúgy a rokon se mert birtok védelem,meg nem tudom van-e még moratórium.

Tehát minden szempontból ez szívás.

2019. dec. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
58%

Bocs, de apátok -saját pénzen vett- házában éltetek a válás után még 8 évig.

Fogadjunk, hogy ingyen.


A lakást meg ti választottátok a nagy eszetekkel, és nem hirtelen termett ott a hentes és a játszótér.

Az meg, hogy a rokonok sem akarnak befogadni, többet mond el rólatok, mint hinnéd.

2019. dec. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
53%

Eddig apád nyakán élősködtetek.

Talán ha halasztanál és elmennél dolgozni, lendítene a helyzeteteken.

2019. dec. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
94%

Hiába megy el dolgozni, azzal a havi 50 ezerrel nem ledznek kihúzva a szarból, de gondoltam, hogy jönnek a menjél el dolgozni válaszolók. Annak idején biztosan talált volna az anyja jobbat is, azért 16 millióból már sok helyen lehet kezdeni valamit.

El kellene adni és esetleg egy olcsóbb családi házat venni, amit majd idővel újítgattok. Albérletbe költözni szerintem hülyeség, havi 120-ból nem fog tudni spórolni 2 gyerek mellett.

Jobban fizető állást kellene találnia, neked pedig azz a heti 1-2 alkalmat ledolgozni, sokat segítene az életminőségeteken.

2019. dec. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!