Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapestiek, mit gondoltok a...

Budapestiek, mit gondoltok a falusiakról?

Figyelt kérdés

Én Budapestre költöztem fel, de egy kis faluban születtem és nőttem fel, jelenleg a doktorimra készülök az eltén.

Mindenki meglepődik, ha elmondom milyen pici jelentéktelen faluból származom. Úgy érzem, ez egyfajta lenezés, az összes szaktársam kb budapesti volt. Én nem gondolom, hogy bárkinek bármilyen oka lenne a lenézésre, de tényleg érdekel, hogy mit gondolnak valójában a budapestiek. Tényleg proliknak látják a vidékieket? Ráadásul azokat is, akik nagyobb városokból származnak, pl Veszprém.


2019. dec. 16. 02:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez úgy baromság ahogy van... Budapesti lakosként teljesen ugyanolyan embereknek gondolom a vidékieket is mint amilyen én vagyok, vagy más pesti lakos... és szerintem a legtöbb BP-i így gondolja.
2019. dec. 16. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Detto. Lenézni? Max oviban amikor még nem tudom értékelni a vidéket. De vica verza Budapestit is érnek bőven előítéletek. Egy normális, tanult, tájékozott jófej ember nem nézi le a vidéket.

Én speciel most költöztem vidékre. ;) és nagyon sok Pesti ismerősöm is. Maradjunk ennyiben. :D

2019. dec. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó, ezt hagyjuk.


Én Pestről jöttem vidékre, egy kis faluba, mindenki lenéz. Mert a bolond városi...

2019. dec. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy sosem lehet a "jó" oldalon lenni csak a lenézetten :D
2019. dec. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
Csak azt nézik le, aki hozza magával azt, ami miatt nagy szakadék van általában Budapest és a vidék között. Álkonzi mucsaiság, migránsrettegés, ájtatos templomba mászkálás (persze csak azért, mert utána lehet kocsmázni), lecsúszott alkoholizmus, kormányistenítés. Ilyen emberrel Budapesten nagyon ritkán találkozik az ember, viszont ők szoktak a leghangosabban büdös libsi pestizni a hat és fél általánosukkal. Senki nem fog belekötni egy PhD hallgatóba, a vidékizésnek semmi köze a lakhelyhez, egy apró zsákfalu is tök oké, amennyiben nem hozol magaddal sokat a fentiekből.
2019. dec. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ellenkezőleg. A falusiak látják "pesti bunkónak" aki nagyvárosból "vidékre" költözött.

Én 2 éve élek egy Pest megyei településen, még csak nem is vidék. A szomszédok akik itt tősgyökeres több generációs lakók szarba sem vesznek, lenéznek, hülyére akarnak venni, stb . Szerintem még mindig jobb a helyzet hogy kis faluból mentél fel. Amúgy intelligencia kérdése és az nem település függő.

2019. dec. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Senkivel semmi bajom, amíg normálisan viselkedik velem.
2019. dec. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!