Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tehetek jogilag valamit a...

Tehetek jogilag valamit a szomszéd zavaró klímája ellen?

Figyelt kérdés
a szemben lévő szomszédom télen fűt,nyáron hűt a klimával ,az állandó bugás zárt ablak mögött is behallatszik ,kértem vegye halkabbra de hiába,pedig más fűtési lehetősége is van,kevesebb mint 5 méter van a 2 ház között,az önkormányzatnál azt mondták,engedéllyel van a klíma és ha szakértőt hívok biztosan nekem kell kifizetni
2019. dec. 28. 19:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem.
2019. dec. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Jogilag nem. A végén az jön ki az egészből, hogy az állam tehet arról, hogy a néhai tanács engedélyezte az épületek egymáshoz túl közeli megépítését, ezért le kell bontani valamelyikőtök alól a házat. :) A jó hő, ill. hangszigetelés és egy általad is beszereltetett légkondicionáló berendezés csodákra képes. Kiegészítő berendezésként pedig megteszi a füldugó is, - ha már ennyire jó hallással áldott meg a természet. Ha összkomfortos lakásban lakik a szomszédod és fázik, az pedig a közös képviselő, távhő sara, - nem várhatod el senkitől, hogy miattad fagyoskodjon úgy, hogy még eszköze is van ez ellen, amit használni tud.
2019. dec. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
Ha olyan hangosan búg, akkor az nekik is zavaró kell, hogy legyen. Én is meg tudom úgy búgatni, hogy beleremegjen a ház, de nem csak a szomszédé, a mienk is beleremeg. Szóval az náluk is hangos. Ha őket nem zavarja, titeket se zavarjon.
2019. dec. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm,sajnos olyan jó hallással áldott meg a természet,hogy ezek a morajló hangok kegyetlen fülviszketést és fülfájást okoznak(hiába a füldugó)
2019. dec. 28. 19:59
 5/11 A kérdező kommentje:
azt mondta átmeneti megoldás és csak rásegít a fütésére,de sajnos becsapott,ha köd van még berreg is
2019. dec. 28. 20:01
 6/11 anonim ***** válasza:
18%

Nálunk panelben a felettünk lévő szomszéd panaszkodott mert az erkélyen cigizünk és felfelé száll a cigifüst ő meg befullad tőle :D

Ez komoly.

2019. dec. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

Már bocs, de nagyon nem vicces, amikor fulladozva elkezd köhögni az ember a beáramló cigifüsttől... De egészségedre, fájdalommentes halált.

Ahogy az sem vicces, amikor a kimosott ruhákra hamuznak és emiatt pici lyukak lesznek rajtuk. És ha ő dohányozhat, akkor én nem száríthatom nyáron kint a ruhákat?

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


(egyébként a klíma miatt sajnos nem tehetsz semmit, csak az utolsó kommentelőben a felettem és alattam lakóra ismertem)

2019. dec. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

" az erkélyen cigizünk és felfelé száll a cigifüst ő meg befullad tőle :D"


Aha, tehát az erkélyen cigizel mert nem akarod hogy büdös legyen a lakásod, de másét meg bebüdösíted...

2019. dec. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
5%
De cigi ellenes banda van itt. A saját erkélyén azt csinál amit akar. Ha valakit zavar a füst, csukja be az ablakot.
2019. dec. 30. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Lehet, hogy szuper hallásod van, de engem nagyon érdekelne, hogy melyik az a klíma ami ilyen hangos. És nem a márka hanem a pontos modell. Mert, akkor olyat nem veszek! Na, a viccet félretéve, nem tehetsz semmit, még a csendrendelet (csendháborítás) esetén sem. Ahhoz, hogy kárt okozzon a hallásban 80 decibel feletti értéket kellene mérni. Erre meg kevés az esély mert a mai klímák kültérije maximum 50-55 decibelt zajt okoznak. A régebbi készülékek is 60-62 decibelt és ez messze van a 80-tól. Viszont ha erre, lenne precedens, vagy a jövőben bárhol is történne leszerelés emiatt, akkor kb: 1 millió klímát kéne leszerelni az országban. Ez azt is jelentené, hogy utána voltaképpen nem lehet sehova klímát szerelni, ha csak nem egy tanyán lakik valaki és nincs közvetlen szomszédja. És itt akkor meg is szűnne a klímás szakma és lenne 50.000 munkanélküli.
2019. dec. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!