Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panellakók, akiknek nagyszájú,...

Panellakók, akiknek nagyszájú, hangos, zajos szomszédai vannak: hogy bírjátok, mit tesztek ellene?

Figyelt kérdés
Csepeliek előnyben. Bár eddigi tapasztalataim szerint ez a "fajta" minden házban ott van, és egyre nehezebb velük mit kezdeni. Életemben nem hívtunk még rendőrt senkire, de kínunkban már ezt fontolgatjuk. Egész álló nap megy a hangos pofázás meg óbégatás alattunk, és ilyenkor nagyon nehezen lehet megmaradni a lakásban. Az egészben a legrosszabb a tehetetlenség. Illetve az, hogy mi hiába igyekszünk nem zavarni másokat, ha mások meg magasról tesznek az alapvető együttélési szabályokra. Tudjuk, több száz ilyen kérdés volt már, de ebből is látszik, hogy ez elég komoly probléma. Ettől függetlenül kíváncsiak vagyunk, ki hogyan éli meg a saját harcát az alatta / fölötte / mellette zajongó idiótákkal.

2020. jan. 2. 21:05
1 2 3
 1/30 Feketeruhasember ***** válasza:
0%
Hány órakor hallod?
2020. jan. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
61%

Nem csak panelnal van ilyen. En ujepitesu tegla tarsashazban is tapasztaltam ilyet, mert ott is vekonyak a falak es a plafon. Az alattad lako bombolteti a zenet, a feletted lako meg egesz nap maszkal de ugy duborogve mint a T-rex a Jurassic Parkban es amikor szolsz nekik, letagadjak.

Ugyan most mar egesz nap zavarasnak minosul (nem csak ejjel) a masik ilyen modon valo zavarasa es penzbuntetessel jar, de ki tudja ezt felmerni? Nem ulhet a lakasodban egesz nap egy hivatalos szemely, aki megfigyeli a zajokat. A tobbi szomszedra sem mindig szamithatsz, mert vagy suket idos emberek, vagy a zajongo lakok haverja, aki nem vall ellenuk.

Amit tenni lehet, a torekedes arra, hogy csaladi hazba kerulhess. Ott is lehet idiota szomszedod, de legalabb nem falszomszed es ha bezarod az ablakokat, akkor nem hallod a szomszed kerti party zajat.

A tarsashaz meg maradjon meg a bunko, onzo rosszindulatu embereknek, menjenek egymas idegeire.

2020. jan. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
29%
Mielott szemrehanyast tennel, tudom jol, hogy nem konnyu kerteshazba koltozni. Nekem ks ez volt a celom es sikerult is volna mar evekkel ezelott (a lelkemnek is jot tenne egy kert egy kutyaval), de ebbol a szempontbol meg az ingatlanbefektetok es a kormany szivatott meg, mert ahogy osszegyult 10 milliom, a megfelelo hazak 12-20 millioba kerultek, amikor osszejott 15-20 milliom, akkor a kinezett hazak mar 20-30millioba es mindez csak par ev alatt tortent, olyan irrealisan szabadultak el az ingatlanarak. Most mar a csapbol is az folyik, hogy a nyakunkon a valsag es mar stagnalnak az ingatlanarak, hat kivancsi leszek, hogy a kovetkezo 1-2 evben sikerul-e vegre egy megfelelo hazat vennem.
2020. jan. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
91%
Sehogy, erre nincs jóhiszemű megoldás. A paraszt nem téged akar idegesíteni, neki ilyen az alapzaja, és ha te emiatt szólsz, azt érzi, hogy korlátozni akarod. Úgyhogy meg kell etetni velük a saját gyógyszerüket. Kis eséllyel rádöbben, hogy mennyire idegesítő is az, amit ő csinál, és abbahagyja, de ha nem, mit veszíthetsz? A te lakásod már úgyis lakhatatlan, miért ne legyen az övé is az.
2020. jan. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Dehogy teszek szemrehányást... Teljesen igazad van. Nekünk is az a célunk, hogy kertes házba költözzünk, a panelt nem lehet bírni. Vagyis nem lenne ez olyan rossz, ha civilizált szomszédai lennének az embernek. Én eleve kertes családiban nőttem fel, úgyhogy nehezen viselem a panelt. Azzal is tisztában vagyok, hogy nemcsak a panel lehet zajos. Téglaépítésűben is laktam már, de eddig mindig a panel volt a legidegőrlőbb. Amúgy most is megy a kollektív pofázás meg óbégatás, de ezt most a tévé bömböltetésével is megspékelték. Meg dübörgést is hallok. Mintha levegőt se vennének. Amúgy ha dolgoznak, akkor ezt "csak" esténként kell hallgatni, de most napok óta ez megy egész nap, szinte megszakítás nélkül. Gondolom szabadságon vannak. Az a baj, se a nevüket, se a lakásuk számát nem tudjuk, mert emeletenként kulcsos csapóajtóval zárt folyosóról nyílnak a lakások. Előbb ezt kéne kideríteni, rendőrt hívni addig nem tudunk. Pedig ez most tényleg olyan este, ami bosszút kíván.
2020. jan. 2. 22:25
 6/30 A kérdező kommentje:
Az a mázlim, hogy csak albérlők vagyunk. Viszont per pillanat nincs hova mennünk, de 1-2 hónapon belül mindenképpen költözünk, ezt normál idegrendszerrel nem lehet bírni. Kegyetlenül primitívek.
2020. jan. 2. 22:30
 7/30 anonim ***** válasza:
62%

Kerteshazban laktam mar. A legboldogabb idoszakaim voltak. Van vele munka, de ha egyszer minden jol rendbe van teve, akkor sokaig szinte csak a funyiras a feladat. Meg telen a futes, de most mar arra is vannak jo alternativak amik nem is dragak. Megeri kuzdeni egy kerteshazert, meg akkor is, ha evek mulva elerheto cel.

A rendor hivasrol es a szomszeddal veszekedesrol az a velemenyem, hogy elofordulhat, hogy meg rosszabb lesz. Legalabbis ezt tapasztaltam. Ha meg te akarsz artani a masiknak,akkor o lesz az elso, aki betelefonal a rendorsegre, es meg jobban fognak hangoskodni, de akkor mar direkt, mert ezek az embertipusok ilyenek. Ugy gondoljak, hogy nekik mindent szabad, a masiknak semmit sem.

2020. jan. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Igen, én is ettől tartok, hogy amilyen patkányok, direkt még hangosabbak lennének egy rendőri látogatás után. Ahhoz meg nincs kedvem, hogy minden áldott este rendőrt hívogassak rájuk. Marad a költözés. Csak legyen hova...
2020. jan. 2. 22:45
 9/30 anonim ***** válasza:
56%

Elköltöztünk. Ukrán vendégmunkások laktak alattunk, sokkal hangosabb életvitellel, mint ahogy mi életünk. Egyszer lementünk szólni, hogy kicsit legyenek kedvesek halkabban... Aztán rájöttünk, hogy ők valószínű zsigerből ilyenek, így nem is értik mi bajunk van.

Alapvetően nem maradt más választásunk, mint menni. Igazából egyébként is költöztünk volna, de az utolsó 1-2 hetet (pont akkor is karácsonyi időszak volt, ráadásul szerintem a fél pereputtyuk náluk lógott két hétig) nagyon megnehezítették.

Más társasházban is áthallatszik a szomszéd, de a régi albinkban (panel) a legnagyobb baj az volt, hogy szerintem a csőáttörések nem voltak rendesen tömítve, illetve a wc-fürdő volt a legdurvább mindig, ahol konkrétan szó szerint érteni lehetett mit beszélgetnek alattunk. Most újszerű lakásban lakunk, itt is van hangosabb szomszéd, de ez amolyan "szűrt zaj", nem tisztán kivehető, így minket sokkal kevésbé zavar. Mondjuk az is hozzátartozik, hogy alapból nem állandóan dorbézoló szomszédaink vannak, viszonylag jól elvagyunk most a szomszédokkal. :)

2020. jan. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Persze, a szűrt zaj azért elviselhetőbb.

Igen, a fürdőrészleg a legdurvább. Konkrétan a lakás bármely pontjáról hallani lehet, ha az alsó vagy fölső szomszéd csurgat a WC-n. Bárcsak ez lenne a legkisebb gondunk... :)

2020. jan. 3. 10:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!