Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van olyan aki megbánta, hogy...

Van olyan aki megbánta, hogy faluba költözött?

Figyelt kérdés
Ősszel költöztünk a faluba, örököltem egy házat, felújítottuk. Ezelőtt mindig egy kisvárosban laktam, 20 km-re van, szóval szinte szomszéd település. Munkahelyem még nincs, mert letelt a gyes és még nem találtam munkát, a régi munkahelyemre nem tudok visszamenni mert csak egy évre voltam felvéve. Nem a házzal van a bajom, hanem ezzel a nyomott hellyel. Mindenhol öregek. Annyi a szórakozás, hogy boltba megyünk vagy séta vagy játszótér de ugye ilyen időben azt se nagyon lehet. Meg a kislányom ovis így nappal egyedül vagyok. Itt mindenki ismer mindenkit én meg olyan hülyén érzem magam. 5 hónapja lakunk itt és egyszerűen nem tudok megszokni. Mikor a kisvárosban laktunk 2 naponta jöttek a szüleim vagy mi mentünk, már csak hetente vagy kéthetente látom őket, ez is hiányzik. Nem tudom jó döntés volt e ideköltözni, de 2,5 millióba volt a felújítás, férjem rosszul is lenne ha azt mondanám el akarok innen menni. Meg nem is tudnánk városban venni házat annyi pénzünk nincs.

2020. jan. 3. 21:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
40%
Mi most koltoztunk ki egy 40ezres varosbol, de nekunk egyelore bejon. Inkabb vettunk itt 15ert egy 3 szobas hazat, mint maradtunk volna otthon, ahol egy 2 szobas panel 20 milla. 8kmre van a varos, ha valami nagyon kell beugrunk.
2020. jan. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
59%

Igen, nagyon megbantam.

Inkább panel mint egy falusi ház.


A fiataloktól kezdve az orgekig, mindenki keveri a Sz..T, hallgatóknak állandóan.


Soha az életben nem költöztem volna ide ha tudom milyen ez.

2020. jan. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%

Inkább azt bánja az ember, hogy onnan költözött el, ahol a rokonai, barátai voltak.

Én is így vagyok, 2000 óta.

Végül is mindenhol találok barátokat, de felnőtt korban már átjárni bratyizni valakikhez nem teljesen kerek dolog.

Így hát marad az, hogy leállok mindenkivel beszélgetni. :)

Néha hülyének néznek.

2020. jan. 4. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen megbántam, mint a kutya aki 7-et kölkedzett.

Vannak ismerősök a faluban, jóban vagyok mindenkivel. Mindenért utazni kell, 2 autó fenntartása , sok pénz és idő megy el csak ezét a semmibe.

2020. jan. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%

Kedves Kérdezõ!


Négy hònapja költöztem vàrosbòl faluba,a lakàs nagyon szép,melyben lakom,de egyet nem néztem meg költözés elõtt: a busz menetrendet!

Napközben 2 òrànként jàr a busz.

Ezért nagyon kétséges,hogy hol és mikor talàlok àllàst.

2020. jan. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Autó nélkül halál!
2020. jan. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Minden nagykorú családtag feneke alá autó kell úgy működhet.
2020. jan. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 emőke2000 válasza:
100%

Édesanyám városról falura költözött,de nagyon megbánta,mert rosszak a szomszédok,amit lehet ellopnak tőle,és a közösség nem befogadó-jött-mentnek tekintik a betelepülőket.

Egyébként az élet jóval nehezebb vídéken,a városban

2020. jan. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Hú,én nagyon megbántam. Pestről költöztünk egy Balatonfelvidéki kis faluba, egy kertes házba, amivel rengeteg a meló. Igaz, hogy anno utáltam Pestet, és én forszíroztam, hogy erre fele jöjjünk... De ha kicsit jobban belegondoltam volna, hogy mivel jar egy ilyen élet, inkább maradtam volna. Hányszor érzem úgy, hogy de visszamennék a múltba, és meg se hoznám ezt a döntést, te jó ég... Viszont mikor férjem meghallja, hogy nekem itt mégse jó, kiakad, ő mindig is falusi életre vágyott. Én úgy érzem itt megfulladok, semmi, de szó szerint semmi nincs itt, se munkalehetőség, sem egy normális bolt... Én nem találok errefele magwmnak melót, úgy, hogy 50-70 km-re lévő kicsit nagyobb városokban is keresek, minden irányban, férjem úgy tűnik elhelyezkedett itt... Úgyhogy, hacsak nem akarom őt elveszíteni kb esélytelen, hogy visszamenjek Pestre. Márpedig nem akarom. Ami még ad egy kis erőt, hogy azért a kb 0-ról egész kis takarosra felhoztuk idáig a házat (a földszintet legalábbis), és egyre többször érzem azt is, hogy nem kínszenvedés ide belépni, így azért annyira nem lenne könnyű itthagyni, m@snak eladni. De azért biztos notórius visszajáró maradok Pestre, és ha egyszer lenne annyi pénzünk én vennék ott is legalább egy kis lakást, ilyen kvázi plusz lehetőségnek.
dec. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, azóta változott valami?

Minden vágyam a falu, de elhiszem, hogy valakinek nem jön be.

Tanulnék valamit, amíg otthon vagyok, amivel később tudnék a környéken dolgozni, vagy amivel lenne home office lehetőség. Vagy a faluban valami vállalkozást indítani?

Mondjuk 20 km nem a világ, ha ott van munka és szórakozás, oda be lehet járni. Rengetegen ennél sokkal többet utaznak.

márc. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!