Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen egy vidéki nagyvárosban...

Milyen egy vidéki nagyvárosban az élet Budapesthez képest? Munka, szórakozás, közlekedés, vásárlás stb? És milyen gyakran jártok a fővárosba?

Figyelt kérdés

Mindig is érdekelt, mert ugyan én az agglomerációban lakom, de fele időmet Pesten töltöm, mert ott sokkal több a lehetőség minden szempontból, hasonló a helyzet pl. Debrecenben, Pécsett, Egerben, Győrött stb?

Bocsi, ha tudatlannak tűnök, de tényleg érdekelne, milyen ott az élet. :)


2020. jan. 5. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is Pest megyében élek, de tavaly kb 2x ha voltam Bp belvárosában.
2020. jan. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szórakozni, közlekedni, vásárolni bármelyik megyeszékhelyen lehet, csak legyen elég pénze az embernek.
2020. jan. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is agglomerációban laktam, szóval sokat jártam Bpre.

Most megyeszékhelyen tanulok és sokkal jobb itt. Bár egy kezemen meg tudom számolni a szórakozóhelyeket, legalább közel vannak egymáshoz, az albimhoz, kevesebbet kell tömegközlekedni, nincs akkora tömeg. Felmegyek Pestre és megőrülök a tömegtől meg a nagyvárosi emberektől. Van múzeum, mozi, színház.

Vásárláshoz van Árkád. Vagyis "shoppingoláshoz". Amúgy van kisebb tesco, nagyobb tesco, spar, coop, jysk, stb.

Autót itt nem vezetek, de nem bánom,rengeteg mindenre kell itt is figyelni, gyalogos, villamos, biciklis, egyirányú, keringsz jobbra balra. De legalább hagynak követési távolságot. 😃 Nyugisabb.

Munkát kapnék itt is, Bpen is, de egy harmadik városba fogok menni.

Szóval jól érzem itt magam.

2020. jan. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bp vs kaposvárról tudok nyilatkozni.


A fővárosnak két előnye van. Munkahelyek és szórakozási lehetőségek. Ennyi. Minden másban jobb Kaposvár. Ugyanazok a szutyok semmitérő boltok vannak a plázában, futár ugyanúgy kihozza a neten rendelt csomagot, meg elérhető minden nagyobb dolog. Most ilyenekre kell gondolni amúgy, hogy itt csak egy meki van a nagy gyorsétteremláncok közül. Nincs auchan, csak teszkó. Nincs 4DX faxom mozi, csak 3D. Ide nem járnak világhírességek, csak hazaiak, a fogadóhelyek pedig... olyanok, amilyenek... éjszakai ílet és fiatalok nincsenek. Mindenki elzúz innen. Ez egy introvertáltnak inkább előny, de az hatalmas.


És akkor nézzük a nagy előnyöket Kvárnál.

Ott parkolsz, ahol akarsz. Belvárosban van pár fizetős övezet, de ott is mindig van hely. Fontosabb részeken megoldható, hogy ingyenesben parkolj +max 10 perc séta.

30 perc alatt átsétálod a város, 10 perc alatt bárhol ott vagy autóval.

1100-1500 forintért jobb pizzát tudsz rendelni, mint pesten 2000-2500-ért.

Sok a sportolási lehetőség. Vagy inkább elég... nyilván aki valami nagyon különlegeset akar, az itt nem feltétlenül lesz. De pl úszni sokkal kényelmesebb és olcsóbb és kulturáltabb, vagy ha ráunsz a városra, csak felpattansz a brinyóra, és kitekersz pl a Desedára. Mecsek autóval egy órán belül (így Pécs is), Balaton 30 perc (vagy nemtom mennyi, most adták át az új utat)


A főtér és a sétálóutca szép. Élhető helyecske, ha az embernek jó munkája van. Illetve autós település. Nagyon gyors és kényelmes a közlekedés. Ez utóbbi, amit pestből hiányolok. Autóval nem lehet menni, minden más pedig rendkívül lassú.

2020. jan. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-es, tok veletlen olvastam el a hozzaszolasod, es erdekelne, hogy Kaposvaron szerinted akkor nem is lehetne garazst kiadni? Belvaros ujepitesu haz latti melygarazshely pontosabban. Csak mert pont ezt akartam csinalni, erre elolvastam a hsz-ed :D


Kerdezo, szerintem nem csak Pestbol all a vilag, en pl. Nagykanizsan ugyanolyan jol erzem magam, mint regebben a fovarosban, sot. Fugg attol is, milyen szemelyiseg vagy, ha a bulik vonzanak, akkor tenyleg Pesten tobb a lehetoseg. De ha a szorakozas neked mast jelent, pl sportolast, programokat, akkor ezekben a varosokban is megtalalhatod a szamitasodat. Munka termeszetesen ossze sem hasonlithato, annyival tobb es tobbfele lehetoseg van Pesten, de nalam pl ezt kompenzalja, hogy olcson szereztem ingatlant. A kozlekedes, autoval a ksiebb varosokban jobb, a tomegkozlekedes Pesten

2020. jan. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!