Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lakást bérbe adók! Nehéz jó...

Lakást bérbe adók! Nehéz jó bérlőt találni? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
2020. jan. 6. 23:36
 1/4 anonim ***** válasza:
attol fugg, hol. de mindenhol ki lehet fogni jot es rosszat is. Pesten nagyobb a meritesi lehetoseg, es a megyeszekhelyeken is ugy altalaban. Ha van egyetem es munkalehetoseg a kornyeken, akkor lehet valogatni. Sokkal fontosabb kerdes, hogy megeri e venni erre a celra, vagy ha mar van egy lakas, nem erne e meg eladni inkabb es masba fektetni
2020. jan. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom, hogy számít-e, de nekünk 3 hónap alatt nem sikerült bérlőt találni.


4 ember nézte meg a lakást.

(Azért ilyen kevesen, mert fővárostól 20kmre lévő kisvárosban van a lakás és picit túl jól felújítottuk. Ebben a kategóriában meg nem nagyon keresnek a környéken lakásokat. Így végül mi költöztünk be)


2 komoly jelentkező volt akik egyből költöztek volna, de az egyik egy cég volt, ami diákmunkásokat szállásolt volna el, egyszerre 4-5 embert.


A másik meg egy 6 tagú roma család, ahol csak a férfi dolgozott alkalmi alkalmi munkával, kőművesként. Plusz a lakásban 1 órán át kellett szellőztetni és le is zuhanyoztam, hogy eltünjön a büdös szag amit hátra hagytak.

2020. jan. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én bérlő voltam mindig is, de engem alapvetően dicsértek.


Pedig nem tartom magam kiemelkedőnek, de tulajok mondták, hogy velem alapvetően bármit meg lehetett beszélni mindig, nem csesztem szét a lakást.


Első albérletemben a tulajjal voltam lakótárs. Ő mesélte, hogy előttem egy pár lakott ott, folyamatosan veszekedtek majd szakítottak aztán jött a nem fizetés, meg problémázás mert az egyik lelépett.


Másik albérletben a levél bedobó ajtó volt leszögezve és mondta a tulaj, hogy volt bérlőjük aki zárat cserélt, nem fizetett, felmondtak neki, búcsúzóul pedig bedobta a kulcsot belülre, lehetett felfeszíteni az ajtót.


Mostaninál is megjegyezték, hogy rendben tartjuk az albérletet és azt is, hogy mindig időben, rendben fizetünk. Én meglepődtem, de legtöbb esetben ezt hallottam példaként, hogy nem tudtak fizetni vagy nem annyit, stb.


Igaz soha nem is vállaltam túl magam, jelenleg is olcsó szobát bérelek egy nem túl csilli-villi panelban.

2020. jan. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Föl kell nyomni az árát jó alaposan, akkor "tuti" talál az ember. Na meg nem kell lepapírozni.
2020. jan. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!