Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti hogy tudtok panelban...

Ti hogy tudtok panelban nyugodtan élni?

Figyelt kérdés
Valas utan csak egy panelra volt penzem. De miota itt lakok nem aludtam egy jot. Valaki mindig fur,koltozkodik,pakol,kopog,kalapal es meg sorolhatnam. Eddig kertesbsn laktam vilag eletembe. Ez valami borzalmas ez a panel. Hogy tud valaki evtizedekig ebbe elni? Pihenni se lehet egyet nyugodtan,mert nem tudni,hogy ki kezd el furni epp a 64 lakas kozul. Borzadaly!

#hangos #nincspihenes
2020. jan. 11. 10:06
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
29%
Bezzeg te csendben újítasz fel, sőt a gyereked sem zavarja sírással a szomszédokat. Mester!
2020. jan. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Nem ujitottunk fel es nincs gyerekem. Mester!
2020. jan. 11. 10:13
 3/30 anonim ***** válasza:
52%

A nyugodt élet nem a lakóhelyeden múlik, hanem rajtad.

Ha minden apróságtól - például, hogy valaki pakol- idegbajt kapsz, akkor soha sehol nem lesz nyugtod, mert Te olyan ember vagy aki keresi, hogy min lehet hisztérikázni.

2020. jan. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
3as igen lehet igazad van :(
2020. jan. 11. 10:22
 5/30 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk szinte semmi zaj nincs.

Persze, egyszer-egyszer van felújítás, bálunk is volt.

Meg egy időben valaki zongorázott, de az sem volt kifejezetten zavaró.

Több évtizede lakunk panelban, végig ugyanott.

Talán rossz lakóközösséget fogtál ki, meg nyilván máshoz szoktál. Ennyi.

2020. jan. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
62%

Életem nagyobbik részét panelben töltöttem. Éjszaka nem fúrnak, valami zaj mindig van. Most kertesben lakom. az egyetlen jelentős különbség, hogy nincs az ütvefúró meghitt hangja, de van flex, fa hasogatás, kiherélt robogó... (A falfúrással egyik sem versenyképes)

Szerintem egyszerűen el kell fogadni, hogy a lakásod hangjait. Ha nem megy én a TV-t szoktam bekapcsolni. Arra jót lehet aludni. (A szomszéd néha éjszaka "partyzik")

2020. jan. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
47%
Mi nagyon jól megvagyunk, egy 4 emeletesben lakunk a 3.-on, a lépcsőházban szintenként 2 lakás van, vagyis összesen 10. Szerencsére nagyon rendes emberek lakják, nincs felesleges zajongás napközben sem, este/éjjel pedig csend van. Mióta itt lakunk szinte az összes lakásban cserélődtek a lakók, volt aki felújított, akkor kicsit zajosabb volt, de a munkák általában délelőtt folytak, amikor mi is dolgoztunk, szóval nagyon nem zavart. Vannak gyerekesek is, az egyik lakásban pici baba is van, de ha nem látnám őket néha nem is tudnám, hogy gyerekek is vannak. A felettünk lévő lakásban is van 2 gyerek, de soha nem hallom őket zajongani vagy rohangálni se a lakásban, se a lépcsőházban.
2020. jan. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
49%
Én is panelba lakok, alattunk a paraszt kutyát tart, megállás nélkül ugat. Az erkélyen bagózik, az összes füst hozzánk jön be.
2020. jan. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
41%
Add el azt a sz_rt és vegyél vidéken egy normális házat. A panel nem embernek való.
2020. jan. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
72%

Az életem nagy részét panelben töltöttem, sajnos. Amit tapasztaltam:


Vannak csendesebb típusok, akik csak akkor zajonganak, ha muszáj, mindig tudatában vannak annak, hogy egy társasházban laknak. Ha néha zajong is, egyszer szólsz neki az életben és onnantól soha nem lesz gond. Még járkálni is óvatosan lépkednek, zenét fejhallgatóval hallgatnak, igyekeznek nem zavarni. Velük jól el is lehet beszélgetni. Előfordul, hogy sértődékenyek, de sokszor csak valami félreértés van a háttérben. Sok ilyen lakónak még a létezéséről is alig tudsz, mert többnyire élik a saját életüket csendben.


Van a másik, aki tojik mindenkire, úgy él, mintha családi házban lakna, folyamatosan az egész ház csak őket hallja (nem csak a közvetlen szomszédok, mert a vasbetonban jól terjed a hand más emeletekre is).

Persze, ha más zajong, azt ez utóbbi sem mindig tűri, sőt. Ja és ez a típus beleüti az orrát mindenbe, pletykál a szomszédokról (nyilván nem jót). A ház bunkó kiskirályai. Előfordul, hogy több lakásuk is van a házban.


Van olyan is van, hogy a ház zajai zavarnak, például ha lift melletti a lakás, vagy a bejárat felett van és hallani az ajtók becsapódását.


Az újépítésű lakások sem sokkal jobbak,

2020. jan. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!