Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van aki Budapestről vidékre...

Van aki Budapestről vidékre költözött és megbánta, mert a helyiek nagyon bukón viselkednek vele?

Figyelt kérdés
Budapestről 4 éve költöztem vidékre,de nem érzem itt jól magam mert az itt élők nem vesznek emberszámba.Pl. ha elmegyek a boltba és ķöszönök az alkalmazottaknak soha nem köszönnek vissza de hiába megyek másikba ott is így viselkednek.Amikor kiszolgálnak úgy dobják oda mint a kutyának.Vagy az utcán beszólogatnak gúnyosan "de szép vagy" A ruhámtól kezdve a táskámig már mindenbe belekötöttek. Volt olyan,hogy kirándulásból mentem haza egy túra hátizsákkal és az egyik házból az ott lakó úgy verte az ablakot mint az állat.Most nem kell azt hinni,hogy nagyon feltűnő vagyok. Egyáltalán nem.Vagy egyszer mentem az utcán az egyik fazon úgy bámult mintha valami ufó lennék és mondja"jól felpakolt" azért mert a vállamon volt egy táska.De ha kicsit jobb ruhában vagyok már félek,hogy ki fog beszólogatni.Kb úgy érzem itt magam mintha 300km lenne innen Budapest.Pedig csak 25km.De nagyon vidéknek tűnik számomra ezek miatt.Más is járt így a vidékre költözéssel,hogy hasonló dolgok miatt nem étzi ott jôl magát?
2020. jan. 19. 01:45
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
Tősgyökeres budapestiként vidékre költöztem. Én tényleg vidékre mentem, vagy 80 km-re Budapesttől. Velem kedvesek voltak az ottélő emberek. Csak 1 szomszéddal volt gondom, de ő is Pesrtől költözött le, és játszotta a gazdag üzletember világát. Elég volt egyszer kiosztanom, után leállt ő is. Én ennek ellenére nem szerettem vidéken élni, de nem az emberek miatt,hanem a saját életvitelem miatt. Engem zavart a vidéki csend, lassóság, hogy csak 1 bolt van az is bezár 4 órakor. Zavart, hogy csak vonat volt mint közlekedési eszköz. Pörgéshez, zajhoz szoktam.
2020. jan. 19. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
En mar azt nem birom elviselni,hogy sokan jonnek fel videkrol hosszuhetvegekor Budapestre. Tenyleg olyanok,mint,ahogy irod. Koltozz vissza Pestre barmiaron.
2020. jan. 19. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
Faluba költöztél? Mert ott szokás, hogy ellehetetlenítik a nem ott születettek életét. Tapasztaltam is, meg làtom is, hogy így van. Akkor inkább kisvárosba kellett volna költöznöd.
2020. jan. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Elgondolkodtam a kérdésen. Én vidéki vagyok (80 km),de 7 éve Budapesten élek, dolgozom. Soha, semmilyen problémám nem volt az emberekkel, sem ott, sem itt. Pedig munkámból adódóan nagyon sok emberrel találkoztam, találkozom minden nap.

Roppant furcsa, hogy téged megszólnak pl egy-egy jobb ruha miatt. Vidéken is tudnak ám csinosan, vagy extrémen, vagy átlagosan öltözni, ugyanúgy, mint itt, Pesten. A vidéken élők is világot látnak, egyetemre mennek, van internet és használják is stb... szóval nem értem, hogy ha te " rendesen" viselkedsz, akkor ez a probléma miből adódik.

2020. jan. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!