Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan neveljem rá, hogy...

Hogyan neveljem rá, hogy bezárja maga után az ajtót?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Társasházunkban lakik egy bérlő. Rendszeresen tárva-nyitva hagyja a lépcsőházajtót. Van, hogy még kilincsre sem csukja be, nemhogy kulcsra zárná. Megjön hajnal négykor részegen, elengedi az ajtót, aztán lesz ami lesz. Kértük többször. Mosolyog, és megígéri, de nem tartja be. Beszélt vele a közös képviselő. Kértük a tulajdonost. Hasztalan. Ki lett írva egy papír, hogy "Vagyonunk biztonságának közös érdekében...". Ki lett írva egy vitriolosabb papír. Egy tározót, és három lakást is feltörtek korábban, egy negyediknek tönkretették a zárját. Mit tegyünk ezzel az emberrel? Radikálisabb javaslatokat is elfogadok. Köszönöm!
2020. jan. 19. 09:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Az ilyen barlanglakók miatt találták ki azt a készüléket, ami felül behúzza az ajtót zárt állapotra.

Gondolom másnak is elfogyott a türelme a népnevelésre, inkább felszerelnek egy ilyet.

2020. jan. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

Meg sosem lattam olyan tarsashazat, ahol kulcsra zarjak a kinti ajtot.

Amit az elso javasolt, azt lattam mindenutt, es mukodik.

Egy biztonsagtechnikai ceg biztos tud segiteni.

2020. jan. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A kulcsra zárást a közös képviselő vezette be - a tulajdonosok teljes egyetértésével - zárrongáló betörési kísérlet után. Ugyanis a néhány bérlő fűt-fát beengedett kaputelefonon keresztül a házba, anélkül, hogy meggyőződtek volna arról, ki az illető. Így meg lett szüntetve a távoli ajtónyitás, plusz be lett vezetve a kulcsra zárás, ha valakihez jönnek, menjen le, és nézze meg ki az, majd engedje be. Nem olyan sok emeletes a ház.
2020. jan. 19. 09:53
 4/12 anonim válasza:
6%

“ Meg sosem lattam olyan tarsashazat, ahol kulcsra zarjak a kinti ajtot.”


Na jó, de te eddig csak a szüleiddel laktál, vagy albérletben.

2020. jan. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja bocsánat, azt nem írtam, a csapódásgátló műszakilag nem megoldható. De ha még az is lenne, attól még nem lenne kulcsra zárva az ajtó.
2020. jan. 19. 10:03
 6/12 anonim ***** válasza:
45%

Akkor a fent emlitett rugos ajtocsuko, plusz egy olyan zar, ami kintrol kulcsal jar, belulrol meg siman nyithato kezzel. A lakasunk ajtajan is ilyen van, csak nem tudom mi a pontos neve.

Radikalisabb modszer a berlo elkoltozese. Hogy hogyan szabadultok meg tole, abban mar nem tudok segiteni.

2020. jan. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
#4, Kepzeld hogy sajat kertes hazam van, plusz egy munkahelyi alberlet, es itt az osszes tarsashaz csak kaputelefonnal van felszerelve.
2020. jan. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23%
Van ám olyan h mágnes zár.
2020. jan. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a relével kombinált ajtóbehúzó elégséges. Nyomatékként pedig érdemes feltenni egy mozgásérzékelővel kombinált (ál)kamerát egy olyan pontra, ahol kikerülhetetlen. -Nem kell azt senkinek tudnia, hogy valójában nem készít felvételt, de pszichésen komoly visszatartóerő egy ilyen szerkezet. Úgy kell elhelyezni, hogy ne legyen egyszerű leverni, - ez is azt sugallja, hogy "komoly" szerepe van a ház biztonságában. Amennyiben a relé használatát elfogadjátok, meg kell oldani a relé szünetmentes tápellátását is, - hogy ne tehesse a házat kiszolgáltatottá egy (külső) áramszünet.
2020. jan. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kívülről ki lehet nyitni az ajtót vagy nem? Nekem nem világos, hogy csak a kulcsrazárás a probléma vagy tényleg nyitva az ajtó.
2020. jan. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!