Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Falun miért szokás mindig...

Falun miért szokás mindig mindenkinek köszönni?

Figyelt kérdés
2020. jan. 19. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Mert a falukra az volt jellemző, hogy nagyjából fix és kisszámú a lakosság, ezért mindenki ismert mindenkit. A legtöbb faluban még most is így van.
2020. jan. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Mert az emberek ismerik egymást, még ha csak látásból is
2020. jan. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Csak annak kell akit ismersz. És mondjuk egy faluban szinte mindenki ismer mindenkit. De ha új jövevény vagy akkor téged ismer mindenki.
2020. jan. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

A kis létszámú településeken általában mindenki ismer mindenkit ha mást nem látásból csak. Ha új idegen ember van akár vendégségbe érkezett pár napra, akár állandó lakója lett a községnek illik neki köszönni. Meg ott ahol én laktam ott idegeneknek is köszöntek az emberek többnyire mindenki mindenkinek. Én nagyvárosból költöztem faluba, ott vettünk olcsón házat, közelben voltak a munkahelyeink autóval 15 percnyire még biciklivel sem volt vészes távolság és egy másik nagyváros is közel volt, főút mellett volt a település, könnyen megközelíthető volt minden ezért is választottuk azt. Na meg persze olcsó ingatlanok miatt is, és persze nekem fontos volt a nyugodt, csendes környék. Családi házban nőttem fel nagy városba és közel volt a főút, meg elég forgalmas terület volt, mindig zajos volt, poros volt, még az esti szellőztetés nyáron is azzal járt hogy a zaj jött be, meg a por és a bűz is sokszor, nem szerettem.

Meg a nyüzsgés ami mindig is zavart engem.

Faluba nem ez volt, friss volt a levegő, csendes környék, furcsa is volt, de erre vágytam. Barátnőm eleve falun nőt fel ő is ragaszkodott a hasonló színvonalhoz, mióta ő is elkezdett dolgozni akkor panelba költözött forgalmas helyre, utálta is.

2020. jan. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Nem csak falun szokás. A kisebb közösségek általában mindenhol üdvözlik egymást.


Akár motorosok, akár túrázók egy erdő közepén, akár nagyvárosban lakóközösségekben, munkahelyen, stb.

2020. jan. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Zárt közösség, ismerik egymást. Idegennek is köszönnek.
2020. jan. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%
A hátterében benne van az idegenektől való félelem, tartózkodás. Ha köszönünk valakinek, akkor olyan, mintha ismernénk, tehát nem idegen, nem kell annyira félni tőle.
2020. jan. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%
Annak köszönök akit ismerek (falusi vagyok)
2020. jan. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert lehet hogy az apád. Sosem tudhatod.
2021. jún. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!