Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a lehet tenni ha a szomszéd...

Mi a lehet tenni ha a szomszédomban lévő Reál élelmiszer üzletel, nem tartja be a csendháborítási és higiéniai szabályokat?

Figyelt kérdés

Szomszédomban van egy Reál élelmiszer üzlet, aminek a raktár épülete pár méter van a kerítésemtől zajfelfogó fal nélkül. Éveken keresztül nem szóltam semmiért a tulajdonosnak mert a tisztasággal és a zajongással nem volt állandó probléma.Úriembernek van még 5 Reál üzlete ezen kívül, és úgy gondolta hogy most a zöldség elosztót innen fogja üzemeltetni a raktárból a házam elöl. Tíztől akár hajnali háromig is pakolnak kamionokra targoncával, ami iszonyú nagy zajjal jár, és ilyent egy lakot területen nem lehetne. Másik nagy probléma a kosz, pár métere tárolják a nagy kukákat a kerítésemtől, amibe a boltból származó romlót hústól kezdve mindent pakolnak, és tudtommal ezeket zárt területen kéne tartani.


Valószínűleg a zöldség elosztóra nincs is engedélyük, mert nem hiszem hogy túl higiénikus lenne ekkora koszban pakolni a zöldségeket és gyümölcsöket, és még hűtő házal se rendelkezik a raktár. ANTSZ-nek hogyan tudom jelezni a problémát, hogy nézzék meg hogy mi folyik itt, valószínűleg bent a boltban is fognak találni érdekességeket, mert elég sűrű a romlót árú.


Tulajdonosnak már szóltam, megígérte hogy rend lesz és az éjszakai pakolás is megszűnik, de eböl az ígéretből se lett semmi.



2020. jan. 25. 04:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Önkormányzat, jegyző. Tegyél panaszt első körben ott. Biztos van helyi rendelet, hol milyen feltételekkel lehet boltot üzemeltetni. Ántsz helyett nébih van már, keress kontaktot neten. Az utcában rajtad kívül senkit nem zavar a real?
2020. jan. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem csak engem zavar hanem a szomszédokat is,mert a sok szemetet amit kipakolnak szétfúja a szél az utcába.

Meg ha jön a nyár nem szeretném szagolni a kukákat.

2020. jan. 25. 06:42
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Ügyes vagy, tettél egy teljesen felesleges lépést az üggyel kapcs. Hiszti pipa. Hogyan tovább?
2020. jan. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Birtokvédelmi eljárást kell kezdeményezni, közben dokumentálj mindent, akár videoval is

- mikor szóltál neki

- mikor, mi történik

Stb

2020. jan. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

igy van,bizonyitékkal támaszd alá

beszélj a szomszédokkal álljatok össze.

2020. jan. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!