Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kazincbarcika mennyire élhető...

Kazincbarcika mennyire élhető város?

Figyelt kérdés

2020. jan. 25. 23:11
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az utóbbi években nagyon szépen fel lett újítva, és úgy látom, folyamatosan egyre több helyszín, épület újul meg. A közbiztonsággal sincs szerintem semmiféle probléma, engem soha nem ért még atrocitás. Csendes. Kisgyerekesek számára olyan szempontból tökéletes, hogy eszméletlenül menő, hatalmas, modern játszótereket építettek ide az elmúlt pár évben. Sok bölcsi, ovi, általános- és középiskola van. A mostani helyzetről nem tudok nyilatkozni, de amikor én iskolába jártam, az oktatás színvonala is jó volt. Sok és sokféle bolt is van (Lidl, nagy Tesco, 2 Spar, Aldi, de Deichmann, Pepco, Müller is van.) Mindenhová gyorsan el lehet jutni gyalogosan is, mert kicsi a város. Kerékpárral is kényelmesen, biztonságosan lehet közlekedni, mert sok bicikliutat is építettek mostanában.

Az egyetlen - de nagyon nagy - probléma, hogy nem nagyon van itt hol dolgozni. Miskolcon már több a munkalehetőség, de egyrészt oda be is kell valahogy jutni (pénz, idő), másrészt azért az se bővelkedik igazán a munkalehetőségekből. Innentől viszont tényleg már csak attól függ, kiről van szó, azaz ki számára élhető-e a város? Egy nyugdíjasnak például biztosan megfelelő. Aki a Bosch gyárban elvan a szalag mellett váltott műszakban, vagy árufeltöltőként üzletekben, mert bárhol máshol lakna is, ugyanezt csinálná, annak is jó hely. Akinek van protekciója ide-oda bekerülni, ahová szeretné, annak is jó hely. Aki fiatal és valamiféle komolyabb karriert szeretne befutni, az elmegy innen messzire. Aki "pezsgő" életre vágyik, az is elmegy. Aki végképp nem talál munkát, de még elköltözni sincs pénze, az külföldre megy mosogatni, fiúk szakmunkásnak. Sokan.

Tehát tényleg leginkább akkor lehet erre válaszolni, ha tudjuk, kiről van szó, mire vágyik, milyen céljai vannak.

2020. jan. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!