Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Apám meghalt, megörököltem a...

Apám meghalt, megörököltem a házát. Szerintetek megtartsam? A ház elött elütötték.

Figyelt kérdés

Majdnem a ház elott halt meg,már szinte hazaért,eluttotték. Ha megtartanám a házat, mindennap látnám ahol történt. Persze az is lehet h nem fog minden alkalommal eszembe jutni..


Amig apám élt tervezgettem,álmodoztam a ház alakitgatásáról

De ez elszállt. Vegyes érzéseim vannak, néha kéne a ház néha nem.


Mert csak ez maradt meg apumbol,buszke volt rám h ezt rámhagyja. Csakhogy nem békében hunyt el, nem érzem h nyugodt lenne a lelke.


Amúgy szegény volt,nem volt más vagyona.


Maga a ház nem sokat ér,de sokat kéne rákolteni, foglalkozni vele, viszont kulfoldon elek es ritkan jarok haza. De jo helyen van, nem pont varoskozpont,de nem is a messzi tanyavilág. De ha hazajovok mindig vkit kerni kell h nala lehessek 1-2 hétig. Viszont ha megtartanám lenne hova hazajonni.


Érdekelne a véleményetek,hátha jobban látjátok a helyzetet.


2020. febr. 13. 22:01
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Először is részvétem. Borzasztó, amikor az embernek elbúcsúzni, felkészülni sincs ideje a hozzátartozója halálára.


Nehéz érdemben mit mondani, mert erősen attól függ, milyen érzések kavarognak benned. Nem tudom, mikor történt, mennyire látsz már tisztán.


Talán én nem tartanám meg, már csak azért sem, mert a te helyzetedben nem lenne időm karbantartani, és csak folyamatosan lepusztulna. Az biztos nem keltene jó érzéseket bennem, hogy egyrészt folyamatosan emlékeztetne a veszteségre, másrészt úgy érezném, "elherdálom" az örökséget.

2020. febr. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Én megtartanám, mégiscsak az ő emlékét őrizné. A rossz érzéseket pedig az idő meg fogja oldani.
2020. febr. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Részvétem!

Bérbe lehet esetleg adni?

2020. febr. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Én ha külföldön élnék, nem tartanám meg, de ez a te dolgod. Ki tudja mi történne a házzal lakatlanul, lehet betörnének,elhordanák a bútirokat, stb. Az alapdij rezsit fizetni kellene. A kertet rendbe kellene tartani. Időnként takarítani, kifesteni a házat stb.
2020. febr. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mérlegeljél. Készíts egy listát. Ha több a 'pro' ami a ház megtartása mellett szól, mint a 'kontra' akkor tartsd meg. Ellenkező esetben add el.
2020. febr. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%
De hogy a jó istennyilába tudták elütni? Legalább a tettes sittre került?
2020. febr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ittas volt a sofőr, és drogoztak is. Aki vele volt elengedtek, pedig ő is elmulasztotta a segitsegnyuhtast...

Tolta apum a biciklit, kovesut mellett. Én sem értem hogy történhet ilyen. Ha letersz autóval egy kicsit is a kovesutrol egyből észreveszed..

2020. febr. 19. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!