Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » HOL ÉRDEMES ÉLNI: Városi...

HOL ÉRDEMES ÉLNI: Városi lakásban/ Városi kertes házban/ Falusi kertes házban? MIÉRT?

Figyelt kérdés
Ti hol érzitek jól magatokat és miért?

2020. febr. 14. 11:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
73%

Én szeretem, hogy a városban lakom, bár én mindig is városban laktam. Jelenleg egy panel lakásunk van megyeszékhelyen, ami közlekedési szempontból nagyon jó, késő estig/hajnalig jár ide tömegközlekedés, 5 percre éjjel-nappali Tesco, 20-25 perc alatt ajtótól a munkahelyig átöltözve bent vagyunk, annak ellenére, hogy nem a szomszédban dolgozunk. Egy valami hiányzik nekem, és az az erkély/kis kert, mert szeretek hobbikertészkedni (régebbi lakásunkhoz tartozott egy balkonrész, ott paradicsomot, fűszernövényeket termesztettem), iletve most a szomszédainkra nem lehet panasz, de sokkal kényelmesebb egy ház ilyen szempontból.


Nálunk a kertvárosi részeknél rosszabb a tömegközlekedés, mint a belvárosban/panel lakótelepeken, jól jön a kocsi, viszont kocsival bejutni munkába a reggeli csúcsban megnövelheti a munkába járási időt, nincs hol parkolni, fizetni kell, stb. Plusz ha valami program van a városban este, nem lehet egy sört/fröccsöt inni. És hát sokkal drágábbak, most irreális áron vannak a kertvárosi házak nálunk.


A falusi kertes házat úgy tudnám elképzelni, hogy onnan ingázunk naponta be dolgozni

2020. febr. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
79%

Véletlenül elküldtem, a végét még leírom:


Szóval biztos jobb, hogy jobb a levegő, meg olcsóbbak az ingatlanok.


Nekünk még nincs gyerekünk, ketten vagyunk a férjemmel, nyilván gyerekkel más lesz. Ehhez az életmódhoz (munka, edzés, barátok, néha spontán összejövetelek) bőven jó a városi lakásunk, sok időt nyerünk vele. Csak egy erkélyt szeretnék :)

2020. febr. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
92%
Attól függ, hol dolgozol.
2020. febr. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Kérdésedre nem lehet objektív választ adni, mert minden embernek egyénre szabottak az igényei és általában abból kombinálják az életfeltételeiket, hogy mit engedhetnek meg maguknak, illetve milyen a személyiségük és kell-e alkalmazkodni más ember(ek)hez.
2020. febr. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
68%

Én rosszul vagyok, ha vadidegen ember tőlem akár 1 méterre tartózkodik. A számomra ideális embermennyiség, ha pl végiggyaloglok egy 1 km hosszú utcán, nagyon maximum 1 másik ember rajtam kívül, aki szembejön. A pesti Nagykörúton rosszul vagyok.


Imádok növényeket nevelni, a lakásban is ezt teszem.


Szeretek szabadban lenni, tavasztól-őszig kvázi kínzás számomra bármiféle épületben tartózkodni, de télen is sokkal többet lennék kint.


Szívem szerint leginkább azt mondanám, hogy tanya.

Viszont mivel ott azért már túlságosan kiszolgáltatott az ember, ezért város széli kertesház.


De igazából kinek mi.

2020. febr. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
12%
Csak és kizárólag nagyváros, Magyarországon egyedül Budapest felel meg ennek a kritériumnak. Máshol nem történik elég dolog, amit stimulálónak nevezhetnék, plusz értelmezhető munkám sem lenne.
2020. febr. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Laktam kertes házban agglomerációban, szerettem, mert utolsó ház volt a faluban, mellettünk már csak szántóföld volt, forgalom max a szántóra menő gépekből állt, és az ablakból nézegettük az őzeket, nyulakat, medencék volt a kertben... Nekem onnan nem volt probléma bejárni dolgozni, fél óra volt kocsival, vagy 1 óra tömegközlekedéssel, de messze voltak a rokonok, és a feleségemnek problémás volt a bejárás... Eladtuk...

Előző lakásom külkerület szeli kertes lakás volt, nekem onnan is ugyanannyi idő volt bejárni, mint a kertes faluból, ott a lakástól 5 percre talált munkát a feleségem, közel volt az ovi is... Azt a lakást kinőttük, 1 szobás garzon volt ... Ott szerettem, hogy volt garázsom, pesti volt de mégis csendes helyen volt...

Mostani lakásom panel, nagyon jó helyen van, metró 5 perc séta, éjszakai buszok is jönnek erre, gyerekünk sulija is itt van a ház előtt, mérete is egész vállalható, nem szeretem benne, hogy nincs garázs, így még a kerékpárok tárolása is körülményes, illetve az előző lakásomhoz képest ez erősen lepukkant, mindig van mit csinálni, épp amit anyagilag emgedhetek... Illetve itt vannak olyan lakók, akik kB gyilkolják egymást, ha nyitva van a konyha ablak állandóan hallani, hogy kiabálnak egymással, és dobálják a tányérokat stb, meg elég sűrűn fúr valaki, azt mindenki hallja... Pár év múlva lehet, hogy innen is tovább lépünk...

2020. febr. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lehetetlen általánositani, ez olyan nagyon személyiség és életvitel függő!

Ami az embernek maga a paradicsom, a másiknak lehet, hogy maga a pokol ilyen tekintetben.

2020. febr. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
40 évig laktam városban. Pont elég ideig ahhoz, hogy tudjam, ott valóban csak LAKNI lehet, ÉLNI nem. Nekem az élet vidéken kezdődik, a növényeim, állataim között. Ahol tavam, erdőm és kertem van. A város arra jó, hogy megszedje magát az ember, no meg amíg a gyerekek miatt marad ott.
2020. febr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Városi kertes ház: Akkor jó itt élni, ha valaki gyerekkel van, esetleg idős, sok ideje van, tudja a kertet gondozni. Rosszabb a tömegközlekedés, de elviselhető. Nincs akkora forgalom, nyugodtabb, mégse annyira kihalt, és viszontlag közel is van a város.


Falusi kertes ház: Ez egy életérzés szerintem, nem mindenkinek való. Tömegközlekedés halál, ha vonat is jár, óránként (aztán tudjuk, milyen a MÁV...), talán autóval tűrhető. De itt sokszor nagyobbak a kertek, lehet állatokat tartani, növényeket termeszteni akár, jobb a közösség, a levegő, minden közel vagy egy helyen van.


Városi lakás: Kicsi, zajos, zsúfolt, viszont ennek is megvan a maga szépsége. Szerintem ez a legjobb, én legalábbis szeretem az apró lakásokat, könnyebben rendben lehet tartani. Közelebb van minden, jó a tömegközlekedés, ha az embernek a városban van dolga, nem kell egy órát utazgatnia.


Igazából mindegyiknek megvan a maga előnye és hátránya is. Ha választani kell, a városi lakás számomra a legszimpatikusabb.

2020. ápr. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!