Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Másoknak nem fura, ha külföldi...

Másoknak nem fura, ha külföldi szomszédja van és nem értik amit mondanak?

Figyelt kérdés

Mi (drága családom és én :D ) nemrég, kb egy hónapja elköltöztünk egy olyan környékre, ahol mind a 2 szomszédunk KÍNAI!!! jobbra és mögöttünk.. Hegyen (vagy dombon?) lakunk, az utca végén, szinte a hegy (domb,?) "szélénél", jobbra az utca, ott egy szomszéd és hátunk mögött is. Baloldalt nincsen, ott lelátni pestre és a hidakra.


Elsőre lesokkoltam, azóta ki nem engedem a házból Vahúrt (kutyulinkat) féltem :D


Olyan fura.. Egy szót sem értem abból amit mondanak, olyan titokzatosak, sosem köszönnek és olyan furcsán nevetnek... Néha rosszul is érzem magam, ha az utcán találkozunk.. Magas a kerítés, ő oldalukon tégla, az kb 4 méter, mi oldalunkon tuja, az kb 6, szóval semmit nem látni belőlük, de hallani amikor "kertipartikat" tartanak és mindenki hííícseng cseng csing csáuu :D nyelven szólal meg..


Másoknak akiknek külföldi a szomszéduk nem rossz? Úgy érzem magam, mintha ÉN lennék a külföldi..


2020. febr. 20. 16:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
Le volt értékelve a hàz?:)
2020. febr. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nem értem :/ Hogy jön ide a ház? Kínaiak miatt le lenne értékelve?
2020. febr. 20. 16:51
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem lenne furcsa. A kutyát meg nyugodtan kiengedheted.
2020. febr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
40%

Akkor ha nyílt tér még igen nagy szerencséd van, mert hogy kibaxott büdöset főznek, nem azt a tipik kínai kajáldákban kaphatót. Nem tudom mi az, de lakóépületben már éreztem az áldását ilyen ázsiai szomszédnak, elképesztő szagokat csinálnak, és még az ajtót is kinyitják hozzá. :D

És igen, furán is viselkednek a mi szemünknek. Nem kell hozzájuk szólni ha ők sem teszik és ennyi. Nem muszáj kapcsolatot ápolni.

2020. febr. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Elöször is, ha zavar, hogy a szomszédok kínaiak, akkor miért költöztél oda?

Másodszor azt a hülyeséget felejtsd el, hogy a kutyádnak bármi baja lehetne, ez csak mese.

Harmadszor minek akarod a szomszádokat érteni, amikor azok privát beszélgetéseket folytatnak?

Negyedszer az utcán köszönj nekik te, és ismerkedj meg velük, akkor rájössz, hogy teljesen normális emberek.

2020. febr. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Mi Magyarországról költöztünk Romániába. Olyan településre, ami kB 50-50 román-magyar. Persze sikerült pont azt a lakást kifognunk, ahol az utcába csak románok élnek. Persze itt tényleg mi vagyunk a külföldiek.


Énis furán érzem magam, mikor hallom őket beszélgetni, de szerintem ez azért van, mert zavar minket, hogy nem értjük a nyelvüket.


Ez egy természetes védekező ösztön, ami születésünktől meg van bennünk, hiszen ha nem tudunk kommunikálni az adott féllel, veszélyben érezzük magunkat. Persze mire felnövünk, tanulunk, alkalmazkodunk a társadalomhoz, meg tanuljuk empátiával kezelni az ilyen helyzetet, de a védekező ösztön megmarad bennünk, és mindig is kicsit fenntartással fogjuk kezelni azokat az embereket akikkel nem tudunk kommunikálni.


Pl itt van az én 2 éves lányom, a nagyapja székely, korából adódóan elég nehezen és érthetetlenül beszél. Akárhányszor megszólal a gyerek előtt, a gyerek vígasztalhatatlan sírásban tör ki, menekül a szobából, pedig amíg nem szólal meg, addig mosolyog, puszilja, ölelgeti.


A tájszólással már megbarátkozott, de a tájszólás+érthetetlen beszéd, már sok neki egyszerre. Nem lehet ezért rá haragudni, ez ösztön :)

2020. febr. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Talán mert az egész család elköltözött?? 16 évesen majd ottmaradok a régi házban????
2020. febr. 20. 17:01
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Nem azt kérdeztem, miért költöztél ek a korábbi lakhelyedröl, hanem miért oda mentél, ahol a szomszédok kínaiak!
2020. febr. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én nem szoktam hallgatózni a szomszédban....
2020. febr. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Elég sokat beszélek/találkozom külföldiekkel. Angol, német nem probléma, viszont a rengeteg koreai jött képbe. Megszoktam, hogy karattyolnak maguk között. Aztán ha jutottak valamire folytatják angolul.
2020. febr. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!