Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nektek hogyan sikerült beleszo...

Nektek hogyan sikerült beleszokni új lakókörnyezetbe?

Figyelt kérdés

Felnőtt koromban azon kapom magam, hogy egyre nagyobb nosztalgiával gondolok vissza a szülővárosomra.

Pedig kiskoromban sokat költözködtünk, azt hittem, akkor megszoktam. Igaz, akkor mindig csak rövid ideig laktunk máshol, és mindig visszatértünk a szülőhelyemre. Össz-vissz 20 évet laktam ott.


A férjem kedvéért elköltöztem onnan már vagy 10 éve, és több helyen is laktunk azóta, de egyik sem vált otthonossá, évek alatt sem. Sokat töprengek, miért van ez. Vajon amiatt, hogy ezekhez nem köt annyi emlék? Vagy akkor sem tetszene a hely, ha itt születtem volna? Vagy mindkettő? És vajon mi segítene?


Ti hogy éltétek meg a költözést felnőttként? Mi segített jobban megszokni, otthonossá tenni az új helyet?

Előre is köszi a javaslatokat.


2020. febr. 22. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Nekem ez sosem volt ekkora dráma. Mondjuk én azon is csak fogom a fejem, mikor emberek poros szarokat ölelgetnek, hogy micsoda emlék, én meg az összes ilyen szart kidobom. Nem kell ilyen kis szentimentis, múltban ragadt izének lenni, az élet megy tovább.
2020. febr. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1-es, régen én is úgy gondolkoztam, mint te. De 40-hez közelítve azon kapom magam, hogy AKÁR AKAROM, AKÁR NEM, így érzek. És attól még nem fog ez varázsütésre megváltozni, hogy egy random ember azt mondja nekem, hogy ne érezzek így. Azért kösz, hogy próbálkoztál. Örülök, hogy neked ez nem jelent gondot.
2020. febr. 22. 13:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Eleinte én is így éreztem (50 éve költöztem el, férjemhez). De ahogy múltak az évek, változott a város egyre inkább nekem nem tetszően. Ma már nem az a hely, ahol felnőttem, nem találom a gyerekkori látványt, rég elmúlt a nosztalgia.
2020. febr. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!