Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » BME kollégiumai milyenek egy...

BME kollégiumai milyenek egy introvertált embernek? Mennyire hangosak?

Figyelt kérdés
Elsősorban a gépész, villamos és biomérnöki kar kollégiumai. Lány vagyok.
2020. febr. 25. 11:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
23%

Hagyjátok már abba, hogy ennyire identitást találtok ebben az "introvertált vagyok" baromságban, ennekv an eg ymértéke is, ráadásul, ha olyan környezetben vagy ami hangos, de élvezed, te is elkezdesz átcsúszni kicsit a társaságkedvelőbb irányba, e egy mozgó, alakuló személyiségjegy.


A kolesz meg mindig annyira hangos amilyen közeg összeverbuválódik benne, szóval ezt majd a veled egyszerre érkezők és azok kémiája határozza meg. De a szobát mindig amgadra zárhatod.

2020. febr. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem zárhatom magamra, mert szobatársam van.

Nem gondolnám, hogy ez hülyeség, ha egyszer ilyen vagyok. Ez egy tulajdonság, ami úgy érzem kifejez, jó lenne, ha nem kérdőjeleznéd meg az önismeretemet ismeretlenül.

Az viszont igaz, hogy majd a többi beköltözőn is múlik, köszönöm:)


Várom a tapasztalt és értelmes válaszokat továbbra is!;)

2020. febr. 25. 11:46
 3/16 anonim ***** válasza:
28%
Nem az önismereted kérdőjeleztem meg, hanem azt, hogy tisztában vagy azzal mit jelent a fogalom, illetve azzal, mennyire rugalmas is ez :D Ez egész más, értem, most introvertáltnak érzed magad, ráadásul azonosulsz is azzal, amit emögé a szó mögé látsz, és emiatt méginkább azzá válsz, mert öndefinícióra használod. Ha elnevezzük magunkat vele az lekorlátozza a további szmeélyiségfejlődést :D
2020. febr. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt így nem lehet megmondani: közösségtől, szobatársaktól stb függ. Mindenki egyéniség.
2020. febr. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
15%
Az #1-esnek igaza van, amióta nagy divat lett az introvertált szó, azóta mindenki annak vallja magát és belenyugszik, ahelyett, hogy fejlesztené a társas kommunikáció képességeit. De tovább megyek. Introvertált-extrovertált. Ennyiben tudnak gondolkodni ma a fiatalok. Végletekben, pedig sokkal komplexebb ennél a személyiség csak könnyebb nekik belekényelmesedni abba, hogy ez most éppen divat. Én sem voltam/vagyok nagy szociális ember, de sokat fejlődtem ahelyett, hogy magamra húztam volna ilyen jelzőket. Változni mindig lehet csak akarat kérdése.
2020. febr. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
47%
A másik a "négybetűs" bekategorizálás (MBTI) és ilyen alapon igyekeznek barátokat találni, vagy mindenkiről tűnődni: hova tartozhat.
2020. febr. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem jók a személyiségtesztek, én rendszeresen kitöltöm ugyanazt, hogy lássam merre haladok. Melós változtatni az eredményen, de az "ilyen vagyok, ez van" dolgot szerencsére már kinőttem :D a kérdező meg még fiatal...
2020. febr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
40%
# 5 Pontosan! A két végletet emlegetik, holott a legtöbb ember ennek az "egyenesnek" nem a két végén, hanem valahol a közepén, vagy más részén (egyik-másik végéhez közelebb v. távolabb) helyezkedik el. Nincsenek "steril" intro v. extro emberek!
2020. febr. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
10 éve járok pszichológushoz, asperger szindrómás vagyok, teljesen tisztában vagyok ezzel. Nem hiszem hogy ez nálam divat lenne, ahogy az autizmusom sem. De a kérdés továbbra sem ez volt:)
2020. febr. 25. 15:17
 10/16 anonim ***** válasza:

5:

Én is introvertált vagyok, és az elmúlt 15 évben nagyon sokat fejlődtem kommunikációban, de ennek ellére nagyon nem értek veled egyet, mivel bármennyire is fejlődik az ember, vannak korlátok, az ember nem erőszakolhatja meg az alapszemélyiségét, főleg akkor nem, ha magánéletről, szórakozásról, közösségről van szó.

2020. febr. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!